Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amikor internetről rendelsz...

Amikor internetről rendelsz 10 e forint értékben,900 forint szállítási költséggel, kell borravalót adni a futárnak vagy az benne van a szállítási költségben?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 10. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam (postásnak se), bár így belegondolva lehet hogy illene.
2015. ápr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
borravalot? miert, mert vegzi a munkajat? a leggyakrabban kifizetem inkabb elore, kartyaval az egeszet, hogy a futarnak mar ne is kelljen penzt adni. eszem megall ettol a borravalozastol, en kifizetek egy szolgaltatast, a szolgaltato az alkalmazottjat lesz szives maga kifizetni.
2015. ápr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak pizzafutárnak adok borravalót.
2015. ápr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem adok borravalót, így is elég horribilis összeg, arról már nem is beszélek, hogy nagyon felelősségteljes munkát végzek, nekem senki nem ad borravalót (nem is várom) de messze nincs arányban egy futár munkájával.
2015. ápr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

kajarendelésnél azért kell jattolni,hogy ne köpjenek bele-vagy más mocskos dolgok-ha legközelebb ugyanaz a futár/pincér hozza ki neked.

ezért ha kaját rendelek,akkor van jatt mindig.

ha könyvet,egyéb dolgot rendelek,akkor meg nincs jatt.

2015. ápr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Változó, valamelyik felhozza a csomagot az ajtómig, annak ált. adok, valamelyik meg csak felcsenget, hogy menjek le érte, na annak nem.
2015. ápr. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy nem értem én sem, miért lett ez szokás, már szinte mindenkinek adunk, kézbesaítő, postás, benzinkutas, futár, stb. pedig csak a pincérnek járna a borravaló, mert az jó esetben körülugrál és lesi a kívánságaid.
2015. ápr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Futármunka nem borravalós meló. Kap érte fizetést!
2015. ápr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igaz.
2015. ápr. 11. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!