Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen lehetosegeim vannak?...

Milyen lehetosegeim vannak? (18eves lany, iskola+munka)

Figyelt kérdés
Csaladi okok miatt szeptembertol szeretnek kulon koltozni a szuleimtol alberletbe. Meg van 1 evem a gimnaziumbol,a 12.osztaly. Iskola mellett dolgoznek,delutanonkent es hetvegen. Ez csak 1evig lenne,mert utana tovabbtanulnek. A kerdesem az lenne,hogy szerintetek van eselyem arra,hogy egy olcso garzonlakas berletet es rezsijet ki tudjam fizetni,es emellett maradjon minimalis penzem etelre?
2015. ápr. 22. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem sok esélyed van erre főleg vidéki városokban, BP még talán de ez a tanulmányaid rovására fog menni ha nagyon muszáj költöznöd akkor inkább nagyszülőkhöz, rokonokhoz
2015. ápr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj meg valami kolit keresni. Vannak gimis kolik is általában (nem tudom hol van a sulid). Vagy valaki mellett szobatársként vállalnám be a dolgot (egy teljes lakásra való valószínűleg nem fog kijönni).

Megértem, hogy rossz otthon a helyzet, de utolsó évre biztos, hogy ezt akarod? Nagyon le fogsz fáradni, ha a munkát meg a sulit is csinálod egyszerre.

2015. ápr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kolit próbáld meg, tartózkodási helynek bejelentkezel egy másik városba és így biztos felvesznek az iskola kollégiumába, ha nyáron tudsz dolgoz amennyit csak lehet ne költsd el a pénzt így év közben kevesebb munkával is kihúzhatod,
2015. ápr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát erre nincs sok esélyed sajnos. Vasárnap már dolgozni sem lehet, pedig a legtöbb diák akkor kereste a legjobb pénzeket, a pótlékok miatt. A te helyzetedben a minimálbér kicsi részét keresnéd, ami épp, hogy esetleg a kajádra elég lenne. Rendes napi 8 órás munkával sem mindenki tud egyedül lakást bérelni, ráadásul neked még érettségid sincs, tehát csak kisegítő munka jöhetne szóba. Kapnál kb. 30-40 ezer forintot, nagyon maximum.


Szerintem próbálj meg kollégiumba költözni, ha nagyon el akarsz menni otthonról, de támogatás nélkül számomra még az is kérdéses, hogy menne-e....

2015. ápr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várd meg az érettségit, aztán irány az egyetem egy másik városban és a gondod megoldódott. :) Egy évet még bírj ki!
2015. ápr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek a valaszokat! :)
2015. ápr. 22. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!