Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Feministák vagy akik annak...

Feministák vagy akik annak gondolják magukat:önök egyet értenek ezen gondolatokkal?

Figyelt kérdés
[link]

2015. ápr. 24. 16:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy joguk volt azt mondani, amit akartak. A feminizmus egy gyűjtőfogalom, marha sok ágazattal. Mint minden politikai irányzatban, itt is van radikális vonal, és vannak a sztereotípiáknak megfelelő egyének. A linkelt képen lévő nők gyűlölték a férfiakat. Na és. Ez van.

De ők csak egy morzsa a kenyérből.

2015. ápr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem épeszű ember nem gondol vagy mond ilyet.


Én támogatom a feminizmust, úgy általában, a női egyenjogúság jó dolog, de azért az egészséges mérték szerintem valóban az EGYENJOGÚSÁG lenne, és nem a NŐURALOM. Mindkét nemnek megvan a maga erőssége és gyengesége, nem helyes egyiket sem kihasználni a másik ellen, és valakit azért utálni, mert valamiben jó... Az nagyon korlátolt hozzáállás.


Meg különben is. Miért utáljam a férfiakat, csak mert férfiak? Nekem semmi rosszat nem tettek, mindig kedvesek voltak velem, sosem bántottak, vagy ha mégis, abban azért nekem is jó nagy részem volt, szexelni szeretek, egyáltalán nem élem meg erőszaknak, és igenis támogatom a klasszikus családmodellt. Már ezek miatt a mai feministák egy része kiátkozna, de ők nem is igazi feministák. Nem egyenjogúságért küzdenek, hanem valami ellen, ami ellen felesleges és értelmetlen. Ha már feminizmus, hadd döntsek én a saját életem felől, hiszen erről szól(na) az egész, nem? Meg hogy a törvény szemében ugyanolyan rangú és értékű legyek, mint a férfiak. Magyarországon ez néha még a ló túloldalára is esik (lásd: gyermekelhelyezési perek- nem minden esetben érdemli meg az anya, hogy neki ítéljék a kicsit). Egyedül a munkáltatók azok, akik kicsit kevésbé örülnek a női alkalmazottaknak, de ez is javuló tendenciát mutat, ahogy én látom.


Az erőszak meg semmikor sem elfogadható, ha feminista vagy, ha nem.

2015. ápr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

A feminizmus egyik "alapgondolata"ez:


"A klasszikus családmodellt el kel pusztítani.A család szétszakítása egy forradalmi folyamat napjainkban."

----------

Tehát az egész életellenes,ördögi ideológia.

2015. ápr. 24. 16:43
 4/19 anonim ***** válasza:
52%

#2 Azt azért megmosolyogtam, hogy szerinted vannak "jó(=igazi) feministák" és "rossz feministák". Aranyos.


#3 Ki hazudott neked ekkorát?

2015. ápr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

# 4


Ott van ez is az idézetek között.

2015. ápr. 24. 16:46
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
#5 És mitől alapgondolat egy radikális véleménye?
2015. ápr. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

Nem mondom magam feministának, de fontosnak tartom az emberi egyenlőséget, ezért válaszolok.


Azt gondolom, hogy az első válaszoló (bár az arcképén nem látszik) jöhetne olyan társadalomból, ahol a megjegyzése jogos nemrég például volt egy képsorozat nőkről egy országból (nem akarok hülyeséget mondani, hogy honnan), ahol savat öntöttek a férjek a nőkre, ha az megcsalta őket (a házasság alapból nem szerelemből történt). Egy másik képen egy teljesen összeégett vak és süket lány volt, akit 5 évesen az apja felgyújtott az ágyban, mert ő fiút akart. Ebben az országban biztos, hogy nem minden férfi ilyen. Nekünk pedig távolról sincs nehéz helyzetünk ehhez képest. Azt akartam mondani, hogy ha egy olyan nő mondaná ezt a mondatot, hogy szeretné látni, hogy egyszer egy férfit kínoznak meg, akinek mondjuk 4 barátnőjének levágták az orrát, és savval leöntötték őket, akkor a reakciót meg lehet érteni. De sajnos a képen látható nők európainak/amerikainak tűnnek. Így az első megjegyzés sem védhető. A többi mindenképpen beteges. Például az elnyomó faj, meg a szexuális erőszak dolog.

2015. ápr. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%

7: Akkor sem érthetô. Ha egy férfi bántott valakit, attól miért kell utálja a világ összes férfiját.

Amúgy igen, szólásszabadság, kimondhatja. Én meg tarthatom ôt undkrító erkölcstelen embernek, mert ilyeneket mond. Amúgy én nem vagyok feminista, de ismerek feministákat, és nem mind ilyen hülye.

2015. ápr. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én feministának tartom magam, de ezeket a gondolatokat undorító uszító f...ságoknak. A feminizmus a normális, nem turbó formájában egyáltalán nem férfigyűlölet, hanem egyenjogúság és a nők esélye a választásra (akar-e gyereket, akar-e htb lenni stb.).
2015. ápr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem feminizmus, hanem férfigyűlölet és a kettőt nem kéne keverni. Ez ugyanolyan, mint ahogy az emberek az iszlám vallást és az iszlamizmust is egy és ugyanazon dolognak könyvelik el, pedig baromira nem erről van szó. Ahogy a kereszténységet se a keresztes hadjáratokkal azonosítod. Ha nem érted a különbséget lefordítom: Egy dolgot ne azonosíts az elszeparált, radikális ideológiájával.
2015. ápr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!