Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha a barátaim...

Mit csináljak ha a barátaim utálják a romákat és én is az vagyok?

Figyelt kérdés

Kérlek ne jelentsetek mert a kategóriát rosszul adtam meg de csak itt várhatók választ.


Arról van szó hogy én félig roma vagyok de még mindig jobban tartom magam magyarnak mint annak. És nem is szeretnék az lenni viselkedésben sem ütközik ki hogy roma vagyok. Úgy kezdődőt hogy a barátaim elleinte kezdték szidni a romákat azért mert őket a rosszabbik fajta nagyon zavarja. Először megkérdezték hogy engem nem zavar én letagadtam hogy roma vagyok és ezt elfogadták kicsit én is egyet értek hogy zavaró a rosszabbik fajta roma. De kérdem én nem furcsa hogy roma létemre olyanokkal barátkozok akik utálják azokat?



2015. ápr. 24. 17:54
1 2
 1/12 anonim válasza:
55%
nem, am énis utálom őket :p
2015. ápr. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
A normális cigányokat nem sokan utálják. Ha nem látszik rajtad, előítéletekkel se nagyon fogsz találkozni. A cigányok többsége, a deviáns-bűnöző-élősködő állatok azok, akikből mindenkinek elege van, de a legtöbben tudják, hogy vannak kivételek itt is.
2015. ápr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! válasza:

"A cigányok többsége, a deviáns-bűnöző-élősködő állatok"


Off: Annyira értelmes vagy? Tényleg ismered az összes cigányt és készítettél egy statisztikát? Ha igen, akkor le a kalappal előtted. A cigányok, egy hatalmas fogalom, országhatárokat átölel, rengeteg helyen vannak cigányok, teljesen más kultúrával rendelkeznek. Az angol cigányok, már nem is tűnnek számunkra cigánynak. De magyar viszonylatban is helyenként változó, hogy milyenek a cigányok.


On:

De, mondd meg nekik, hogy tényleg vannak etnikai problémák, de ők mindezt nagyon elnagyolják, a származásodat felesleges letagadnod. Ha nem változnak meg, akkor keress más barátokat, mert a rasszizmus nem tolerálható.

2015. ápr. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Normális ember a tettei alapján ítéli meg a másikat. Ha te nem viselkedsz úgy, mint a bűnöző fajta, akkor nincs semmi probléma. De ha nem mered előttük bevallani, akkor én a helyedben kerülném őket, ha nem lehetsz velük őszinte.
2015. ápr. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

régen hordtam náci jelképeket magamon,van egy jó barátom cigány,akkor is az volt meg most is :D oszt? érdekes,roma lányoknak is bejöttem,úgy hogy így öltöztem.Tudták pedig rólam..erre nem nagyon van magyarázat


azzal hogy valaki cigány,nekem alapjában nincs már semmi bajom.Azzal barátkozok akivel kijövünk.

Veled is így vannak.Kedvelnek,és ennyi.Egymásért kell lenni egy baráti társaságban.Azon kívül lehet mindenkit utálni hehe :D

2015. ápr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én se bírom őket, de van 1 nagyon rendes barátom aki félig meddig az, de őt nem tartom annak...
2015. ápr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdésed belefér a kategóriába! A véleményem az, hogy nem normálisak... Az igaz, hogy manapság a romáknak rossz megítélése van Magyarországon és nem is feltétlenül alaptalanul, de szerintem nem lehet általánosítani ezt mindenkire. Szerintem egyszer fel kéne szólalnod, és elmondani hogy rosszul esik, hogy mindig ezzel jönnek, nem csak egy bizonyos népcsoport (lehet az akármelyik) tehet a világ összes bűnéről és bevallani, hogy részben, RÉSZBEN te is az vagy! Ha ez után megkülönböztetnek akkor az az ő szegénységi bizonyítványuk és nem érdemlik meg a barátságodat!
2015. ápr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Beilleszkedni azzal, hogy letagadod a származásod, nem tudsz. Neked tízszer annyit kell bizonyítanod, mint a magyaroknak, hogy befogadjanak. Elég egy hiba és máris arra fogják, hogy na lám, csak kiütközött a vére. Ilyen társadalomban élünk, ezen nem tudsz változtatni. Azt gondolom a barátok elfogadják egymást, ha a te barátaid téged emiatt nem fogadnak el, akkor nem igazi barátok, esetleg csak szabadidős partnerek, eszerint állj hozzájuk te is.

Én magyar vagyok, de nem utálom azokat a cigányokat sem, akik nem úgy élnek, ahogy az elvárt. Látom az okait, mi vezet idáig, nagyon nehéz kitörni abból a családi közegből, amiben valaki felnő. Csak azokat az embereket utálom, akiknél arra van személyes okom. Bár nem is utálatnak mondanám ezt, inkább aktuálisan haragszom rá vagy annyira más, mint én, hogy nem kedvelem, nem szimpatikus. De aki erre okot nem ad, ráadásul ismeretlenül nem szoktam ítélkezni.

2015. ápr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#3 "Annyira értelmes vagy? Tényleg ismered az összes cigányt és készítettél egy statisztikát?"

Amikor a közvélemény-kutatók azt mondják, hogy mittudomén a biztos szavazók 30%-a a Fideszre szavazna, ők megkérdezik az összes szavazót? Szerintem nem, mégis nagyjából eltalálják.

2015. ápr. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! válasza:

"Amikor a közvélemény-kutatók azt mondják, hogy mittudomén a biztos szavazók 30%-a a Fideszre szavazna, ők megkérdezik az összes szavazót? Szerintem nem, mégis nagyjából eltalálják."


Rossz példa. A közvélemény-kutatók országszerte hívnak fel, random számokat. És elég sok embert megkérdeznek, amiből már tényleg lehet viszonylag hiteles adatokat leszűrni.

2015. ápr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!