Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti nem tartjátok igazságtalann...

Ti nem tartjátok igazságtalannak az egész nyelvvizsga rendszert?

Figyelt kérdés
tegyük fel, megtanulok egy nyelvet, jól is használom, akkor miért kell elmennem nyelvizsgáznom és fizetnem tízezreket azért hogy legyen róla papírom..? mire jó ez? a munkáltatót nem érdekli hogy van-e nyelvizsgám, csak az hogy tudok-e beszélni. szerintetek is kuruzslás, és kitalált baromság az egész nyelvvizsga dolog? és lassan az egyetemre való bejutást is függővé teszik tőle

2015. ápr. 25. 21:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Nem is az allasinterjura kell. Hanem ahhoz hogy legyen diplomad peldaul."


Nem mindenki tanul tovább.


"Ha kulfoldon akarsz tanulni, gyakran ahhoz is kell. Sok allamban ha allampolgar akarsz lenni, ahhoz is kell."


Igen, de nem állampolgárságról volt szó. Ahhoz meg a "legfelsőfok" kell, hogy külföldön tanulj.


"Meg egyszer kerdezem: hogyan igazolod hitelt erdemloen hogy tudsz egy nyelvet? Szakadj el az allasinterjutol."


Miért szakadjunk el az állásinterjútól? Sokkal kevesebben mennek külföldre tanulni, mint itthon dolgozni.

2015. ápr. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon értem a megrökönyödést, köztudott, hogy olyan országban élünk, ahol akármilyen kompetenciád lehet, de addig nem dolgozhatsz benne amíg nincs róla papírod. Angliában mosogatóból berakhatnak a szakácsok közé ha nincs róla végzettséged, ez itthon nem megy. Ami azt illeti tényleg a külföldi munka se megy nyelvvizsga nélkül, ők mellé nem is fogadnak el akármilyen nyelvvizsgát. Szóval ez miért pont a nyelvvizsgával lenne másképp? Lehet, hogy 8 éves korodtól tanított apád vezetni, de addig nem vezethetsz és nem kapod meg a jogsit amíg le nem teszed a vizsgákat.


Amúgy meg a nyelvvizsga pont jó arra, hogy az ember felmérje, hogy milyen szinten van épp az adott nyelvből, vagy milyen szinten volt 5 éve. (Én pl 2x buktam angolon, az is egy felmérés volt mondhatni...:D) Gondolj rá, hogy befektetés a diplomához. Azt is simán megtehetnék, hogy azzal az összeggel megemelnék a talár árát, akkor is ugyanott lennél.

2015. ápr. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Az az igazságtalan, hogy ilyen qva drága. Ahogy az érettségik is...Nem a tanulni vágyókon kéne nyerészkedni állami szinten...
2015. ápr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
53%

Azért a legtöbb helyen igazolni kell, és nemcsak azért, mert jaj, de jó, legyen bürokrácia. Hanem mert:

-egy olyan főnöknek, aki mondjuk nem beszéli a nyelvet, de kell egy nyelvtudó alkalmazott, a papír a legbiztosabb bizonyíték (ha úgy gondolná, á, ha viszonylag jól beszél angolul, felveszem... és nem érti, amit a másik mond, simán kamu alibi értelmetlen mondatokkal is felvehetnek vkit... ha meg élesben tesztelik, akkor egy rossz nyelvtudású ember a cég presztízsét rombolja le 2 perc alatt)

-egyetemen is kell a diplomához, ott sem fogják letesztelgetni, hogy te hogy tudsz beszélni meg mint... és igen, azért egy leendő értelmiséginek azért illene legalább egy nyelvet normálisan beszélnie

-a nyelvvizsga rákényszeríti az embereket arra, hogy ne csak az őket érdeklő témákról tudjanak beszélni, ami kifejezetten jó dolog

2015. ápr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha főnök lennék és kellene nekem egy perfekt orosz tolmács, akkor megkérnék egy oroszul tudó ismerőst, hogy csekkolja a jelentkezőket. Nem bíznék egy akármilyen papírban...
2015. ápr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

én csak azzal nem értek egyet, ahogy tanítják és csinálják a vizsgát. Születésemtől kezdve angol anyanyelvű vagyok, és itt elmentem nyelvvizsgázni. Felsőfokúra jelentkeztem és megbuktam. Mai napig nem értem hogy miért. Ezek szerint nem ismerem a saját nyelvemet, főleg hogy 18 éves koromig ki sem mozdultam Amerikából, nekem utánna nyílt meg a világ. Anyámék 1979 óta nem voltak Magyarországon otthon, és engem sem engedtek ki Amerikából.

Akiknél én vizsgáztam, ők tudnak angolul mert elvégre tanárok, de párszor néztek rám mert ne értették azt amit mondok. Kérdeztem tőlük hogy éltek e valaha angol anyanyelvű országban, vagy éltek e Amerikában. Egyikőjük sem élt, azt mondták, ekkor váltottam az irodalmi angolra. Azóta se szereztem nyelvvizsgát és nem is fogok mert nevetségesnek tartom ezt az egész nyelvoktatást, ha a valós dolgokat nem tanítják. Nem Shakespeare műveket kell tudni olvasni, persze azt is.

2015. ápr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!