Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek van elsőbbsége az illem...

Kinek van elsőbbsége az illem szerint?

Figyelt kérdés

A busz előtt, felszállásnál két sor van, az egyikben én is elhelyezkedem olyan középtájt.

Mikor a két sor arra a pontra ér hogy elől vagyok, és egy hölgy is egy kisgyerekkel, illene őt előreengednem ugyebár, közben egy vén szipirtyó a hátamnál ugat hogy igyekezzek mert ő már fel akar szállni.

Nos, nyilván nem fogok a folyamatosan gyarapodó sor végére állni miatta, de a hölgy és gyermeke elé sem illik betolakodnom.

Na, ilyenkor mit illene, a nagyszájú-vén-totyogót beengedni vagy a hölgyet gyerekkel?


Végül is a hölgy azt mondta menjek előre, aztán persze a vénség megállt az ajtóban hogy persze a mögötte lévők nehogy haladni tudjanak...

de én aki igyekszem udvarias lenni,

némileg csak nem hagy nyugodni ez a kérdéses szituáció :)


Vélemények?


2015. máj. 4. 08:11
 1/9 anonim válasza:

Ez csak egy vélemény, ráadásul az enyém szóval nem kell egyetérteni.


Alapvetően az idősebbnek lenne előnye,

de ha gyerekről (és itt nem 10 évesre gondolok) vagy mondjuk várandós nőről van szó, mindenképp annak van előnye.


Az a baj hogy az idősek sem jobbak mint a fiatalok, nagyon bunkók tudnak lenni, akárcsak a fiatalok.


Példa erre hogy alig bírnak menni, de elsők akarnak lenni az ajtóban, nehogy az aki még bírna menni le vagy felugorjon gyorsan és haladjon a sor.

Poén hogy első aki beáll az ajtóba, és egy percig csak azt kell várni hogy le/felszálljon miközben te már lehet félúton lennél a célod felé.


Oh meg a kedvencem mikor nem tudod kikerülni menet közben mert szlalomozik előtted. :D


Vagy mikor a szatyrainak kell 2-3 hely is, de te fiatal vagy szóval inkább állj :D


Vicces ám az is mikor a busz stb után szaladnak, aztán meg mikor felszállnak sajnáltatják magukat, pedig 2 perce még sprinteltek :D


Szóval nem jobbak mint a bunkó fiatalok, ezek szimplán bunkó öregek akik kihasználják hogy sajnáltathatják magukat

2015. máj. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is a hölgynek gyerekkel,

gondolom épp óvodába vinné vagy valami


Amúgy sem értem hova rohan a sok nyugdíjas, nekik aztán már tényleg és igazán ott lenne az egész nap rá hogy elvégezze a kis ügyeit

2015. máj. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Illem és ésszerűség egyeztetése.Ha nagy a sor és sokan vannak, akkor sorrendben kell felszállni, hiszen azzal nem lassítjuk a dolgot. Ha kevesen vannak, akkor lehet udvariaskodni.
2015. máj. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

12 ember azért nem egy tömeg, főleg ha már 2-3 felszállt :D

első-ajtós busz, sok a bliccelő akik ilyenkor kimaradnak.


# 3

2 sor esetén épp annyi jogosultsága volt a hölgynek mint nekem, két külön sor, p

párhuzamosan haladt felfelé, csak mivel kisgyerekkel volt, gondoltam had menjen.


# 4

Pedig van aki udvarias, de te nyilván nem vagy az.

2015. máj. 4. 11:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Én továbbra is azt tudom csak mondani, a *vén szatyor* bunkó volt
2015. máj. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

AZ illem szerint nem hívjuk szipirtyónak vagy nagyszájú vén totyorgónak vagy vénségnek a másik emberi lényt, idős asszonyként nevezzük meg.


Valamint az anyát a kisgyerekkel illik előre engedni, illetve az idős asszonyt is. Irreleváns e tekintetben a viselkedése, az nem befolyásolja a te viselkedésed.

2015. máj. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

OFF

#6 Ez sértés az asszonyokra nézve, felénk az a tiszta ha nevén nevezzük a dolgokat, a többi csak kertelés.

Továbbá azt tiszteljük meg aki minket is megtisztel.

Nevén nevezve pedig azt mondjuk "házisárkány" ráadásul a rosszabbik fajta, épp mint a fiatalok, az idősek is kiélik valahogy a mindennapi feszkót, ez itt épp így...


ON

Jól tetted hogy a gyerekes hölgyet engedted (volna) előre, főleg mivel elhelyezkedését illetve övé az elsőbbség.


A sárkányt pedig óvatosan lehet csak előre engedni, mert viszi az egész társaságot ha többen vannak, más kérdés ha valóban úgymond kiérdemli, vagy látszik hogy rászorul arra hogy mielőbb helyet foglalhasson, persze ez a nagy-többségre nem igaz.


Én személy szerint megválogatom kinek adom át a helyem, csak ha az adott idős személy valóban és láthatóan rászorul hogy üljön, vagy kellő kedvességgel viszonyul hozzám, én is aként hozzá.


MÁSIK VÉGLET

De pl. ma a metrón, amikor ott volt egy nő, és a táskájának külön ülés járt... (amit igencsak nehezen húzott arrébb amikor jeleztem hogy leülnék)

Ráadásnak jött egy nála is idősebb nő, de mivel a táskáját a másik oldalra helyezte, ami direktbe elfoglalt ugye rajta kívül még egy helyet (összesen kettőt) nos a másik idős nő, nem tudott leülni... NO ilyenkor mi a helyzet?

Álljon fel valaki udvariasan miközben egy úgynevezett bunkó sárkány a táskáját ülteti maga mellé ahelyett hogy fogná az ölében mint a többi normális ember???

2015. máj. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Erről csak az jut eszembe amit dédszüleim meséltek, akik már igencsak 90 fölött vannak.

Szóval mesélték hogy azok sem voltak jobb fiatalok, vagy illemtudóbbak stb. akik most kb. nagyszülők-korosztálya

Épp oly bunkók, zűrösek és problémásak, a társadalom bomlasztói voltak mint a mai fiatalok.

Szóval kor ide vagy oda, nem kell sajnálni őket, vagy elhinni hogy ők milyen szentek, mert nem azok, csak kihasználják hogy sajnáljuk szegény időseket (tisztelet a kivételnek, mert 20-30 idős emberből 1 mindig akad aki valóban szükségtől akar leülni nem pedig mert lusta)


Szóval mikor fiatalok voltak, épp oly szemetek voltak ők is mint a maiak, csak ezt minden generáció elfelejti ahogy idősebbek lesznek.


És ez eléggé hivatalos forrásból, ki emlékezne jobban a ma élő idős személyek fiatalkorára, mint aki náluk is idősebb. :)

2015. máj. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Minden tiszteletem azoknak az időseknek, akik nem sajnáltatják magukat, sőt képesek visszautasítani is az ülőhelyet, mert nem akarnak másokon élősködni!
2015. máj. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!