Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért röhög szinte az arcomba...

Miért röhög szinte az arcomba egy ügyintő fiatal nő csak azért mert udvarias vagyok és illemtudó 30 éves férfi létemre?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam egy országos nagy társaságnál ügyet intézni. Egy helyes 18 év körüli lány volt az ügyintéző, én 30 éves múltam. Mivel nálam jóval fiatalabb és hivatalos helyen voltunk ezért természetesen a "Jónapot kívánok" stb. udvarias megszólítást használtam. A beszélgetés végén is mondtam neki hogy "Nagyon szépen köszönöm a segítséget, nagyon sokat segített. További szép napot és jó munkát". És a kiscsaj jóformán alig bírta türtőztetni hogy elröhögje magát. Már a szája elé tette a kezét, de tisztára röhögőgörcsre állt a szeme, mindene.


Nem vettem róla tudomást, amikor mentem el odaszólt a kolléganőjének akivel elkezdtek nevetni hogy "ilyen modoros .... pedig csak alig idősebb nálunk" (ezt mindet hallottam fél füllel)



Most szerintetek is akkora modorosság volt tisztelettel, felnőtt nőként és hivatalos ügyintézőként beszélni vele? Mindezt kedvesen, mosolyogva, nem pedig úgy mint ahogy egyesek intézik a hivatalos ügyeiket és majd leharapják a másik fejét és követelőznek?


Mi ütött az emberekbe? Jobb lett volna hogy úgy megyek oda hogy "Szia!" "Kösz mindent béjbi, kő kóla?"



2014. jún. 6. 15:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Mert gyökér, és valóban megragadt a jó a s.gg.ed, b.s.z.un.k? szinten. Ne törődj vele.
2014. jún. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%

Igazából azt nem tudom, hogy te ezen miért vagy fennakadva?


Másrészt csúnyán félreértelmezed a reakcióját.

"Mi ütött az emberekbe? Jobb lett volna hogy úgy megyek oda hogy "Szia!" "Kösz mindent béjbi, kő kóla?""

Nem, de tudod, főleg egy szinte még gyerekkel szemben nem sokan fognak udvariaskodni. Egyszerűen meglepődött, és furcsának találta, gondolom, mert nem sok hasonlóban volt része.

2014. jún. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
A mai fiataloknak sokszor fogalmuk sincs az udvariasságról. Mindenkit havernak gondolnak.
2014. jún. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
A mai világban már nem igen vannak értékek, főleg az ilyen fiatal korosztályba. De mit csodálkozol, Magyarország 2014, itt már 14 évesen segbeb@ sszák egymást a tinik.
2014. jún. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
Asse vóna csoda, haja tinik csakugyan bunkók lennének, hiszen ti neveltétek őket, kedves előttem szólók!
2014. jún. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Hm. Akkor engem hogy kiröhöghetnek (én is az a magázódós-udvarias-mosolygós típus vagyok), mert még harminc se vagyok, és lány. :D


Egyébként ne vedd magadra, ehhez vannak szokva, ebben szocializálódtak. Manapság azon szoktam csodálkozni, ha a tisztelettudó férfiak nem löknek félre az ajtóból, vagy ne adj isten, egyenesen előreengednek.

Nehogy két vihogós kamaszlány ingasson már meg a saját értéktudatodban! Szerintem nagyon kedves és férfias, mikor egy férfi képes úriemberként viselkedni, és a megszólításától én is azt érzem, hogy a szemében nem egy kiscsaj, hanem egy hölgy vagyok. Az egész napomat fel tudja dobni. :)

Szóval tartsd meg ezt a jó szokásodat, a nők imádni fogják, a kiscsajok meg majd elmennek a buliba lepacsizni a menő kissrácokkal.

2014. jún. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Máskor ne rágódj ezen, de ha meghallottad azt a beszólást, hát miért nem fordultál vissza és tisztáztad vele, hogy mi a különbség a modorosság és az udvariasság között, ha már ilyen kis proli, hogy magától nem tudja.
2014. jún. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Lassan azon csodálkoznék, ha nem ilyen ostobákkal találkoznék fontos intézmények érzékeny helyein. Elvileg szinte pár hete tanították, hogy is illene hivatalos helyeken szóban és írásban kommunikálni. Gondolom ha véletlenül olyan paranoid lennél, mint én, és járó diktafonnal lépnél be minden ilyen helyre, lehetne nehéz perceket okozni neki. Mármint oké, francot érdekli, csak arra szeretnék rávilágítani, hogy neki nem így kellene tartania magát a normákhoz, és a főnökei páros lábbal rúgnák ki az ajtón, függetlenül attól, hogy kinek a kije.
2014. jún. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy azért röhigcsél szegényke, mert iszonyúan zavarban van: ott egy jó pasi, és tisztelettudóan bánik vele, úgy viselkedik, mint egy Férfi, mint egy Felnőtt Ember, és nem mint a seggelógós gatyában és télen-nyáron héttörpesapkában feszítő hülyegyerek kortársa.


És jó tükör neki, hogy ő maga milyen hatalmas szegénységi bizonyítványt cipel a retiküljében.


Én nagyon díjazom az ilyen viselkedést, és magam is így viselkedem. Ha rám szól a boltban a kisliba, hogy "szia!", akkor úgy szoktam köszönni, jó hangosan, hogy "Jó napot kívánok!". Tudtommal ugyanis nem őriztünk együtt libát. :)


Nő vagyok.

2014. jún. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%

Azért röhögött, mert tényleg modoros vagy!

Elég lett volna annyit mondanod, hogy "köszönöm szépen! Viszlát!" Nem kell nagyon megköszönni, nem az életedet mentette meg, de ha már nagyon megköszönted, akkor nem kell azt mondani, hogy nagyon sokat segített. Nagyon, nagyon, ez tényleg nevetséges. Meg szép napot, jó munkát, szép hosszú életet, meg három szép és jó gyereket nem kívánsz neki?

Abból is látszik, hogy mennyire nem tudod, hogy hol hogyan kell viselkedni, hogy a mondókád végén meg átesel a ló túloldalára a béjbi, kő kólával.

Nem kell sem modorosnak lenni, sem lazának.

Jó napot! Köszönöm! Viszlát!

Ennyi! Nem nagyon így, meg nagyon úgy, meg minden szépet és jót!

2014. jún. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!