Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az életben...

Miért van az, hogy az életben más vagyok, mint az interneten?

Figyelt kérdés

Az interneten mindenhol vezető szerepet töltök be, bármilyen weboldalra megyek, ott Admin leszek pár hét vagy akár nap alatt, több nagyobb közösségi Fórum és weboldal vezetője is vagyok. Ezek inkább a felnőtt korosztályoknak való fórumok és weboldalak, nem ilyen gamefórumok.

És azt hiszik az emberek, hogy nagyon intelligens, okos, és karizmatikus vagyok, holott ez nem teljesen igaz...


Ezzel szemben az életben visszahúzódó, félős vagyok, és eléggé buta, és nem tartozom a legjobb tanulók közé sem. Szerencsétlen is vagyok, az a tipikus beosztott típus, akinek mindig megmondják hogy mit csináljon, vagy kiröhögik. A jelenlegi környezetemnek soha sem mesélek arról, hogy milyen tevékenységeket folytatok az interneten, szerencsére még nem találtak rá az oldalaimra.


Régen volt egy ember, aki ismerte mindkét "énemet", az internetest és a valódit, és azt mondta hogy sokkal jobb beszélgetni velem interneten... A válaszokat előre is köszönöm!


19/F (egyetemista)


2015. máj. 8. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs folytonos online jelenlét, korlátozottak a kommunikációs csatornák és a többiek nem igazán tudnak téged ellenőrizni, így nem különösebben megterhelő egy alternatív online személyiséget fenntartani.


De szerintem az esetben nem igazán erről van szó. Én nem nagyon látok ellentmondást abban, amit leírtál. Nem mondanám, hogy két "éned" van. Az is az ember személyiségének a része, hogy különböző helyzetben különbözőképpen viselkedik. Sok csendes és keveset beszélő típusnak is megvannak azok a szituációk, ahol kifejezetten bőbeszédű. A te karakteredhez az online kibontakozás sokkal jobban passzol, mint a valós helyzetek és interakciók, ennyi. De lehet, hogy rosszul látom, nem vagyok hozzáértő.

2015. máj. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagy potenciál van benned, amit anonim módon az interneten ki tudsz adni magadból, azonban a való életben ez a félelmeid miatt nem megy. Valójában megválaszoltad a kérdésed.

A kérdés még, hogy mitől félsz? Akármi is az, szembe kell nézned vele, és dolgozni az önbizalmadon. Tudom, hogy könnyű írni, és megtenni nehezebb, de ezt gondolom megoldásnak.

Ha a való életben is szeretnél olyan egyéniség lenni, mint amilyen online vagy, akkor azt kell gyakorolni, arra kell rágyúrni. Ez egy lassú, de nem lehetetlen folyamat. Például, ha tudsz előre egy találkozásról valakivel, akkor készülj fel rá úgy, mintha egy iskolai felelésre tennéd. Előre gondold át, mit kérdezel majd, vagy mit felelsz, ha kérdeznek. Gondold át, milyen témákat tudnál felhozni stb. Gyűjtsd azokat az apró sikerélményeket, amik az önbizalmadat növelni tudják. És lehet, hogy sosem leszel egy vezető egyéniség (bár ki tudja?) a való életben, de fontos lenne, hogy ne a félelmek irányítsanak vagy gátoljanak abban, hogy magadat adhasd.

2015. máj. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyetértek utolsó, én is így gondoltam, hogy ez lehet a problémám, most csak megerősítettél benne: a hatalmas mértékű önbizalomhiány, félénkség, gátlásosság.


Természetesen már elkezdtem dolgozni rajta, különböző személyiségfejlesztő könyveket olvasok és hanganyagokat hallgatok.

2015. máj. 8. 22:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Menni fog ez, meglátod. Hiszen felismerted a problémát, ez a legelső lépés. Az alapján, amit és ahogy ìrsz, egy értékes, értelmes személynek gondollak. És abban a pillanatban, amikor végre ezt te is őszintén elhiszed majd magadròl, abban a pillanatban mások is érezni fogják ezt, másképp állnak majd hozzád az emberek.

Sok sikert és kitartást neked!

2015. máj. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"bármilyen weboldalra megyek, ott Admin leszek pár hét vagy akár nap alatt"

Na azért ekkorát ne hazudj már. Ahol kialakult fix vezetőség van, oda te pár nap alatt nem fogod bedolgozni magad hasonló szintre...

2015. máj. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De igen. Nagyon egyszerű a taktikám: Mivel olyan weboldalakra megyek, ami engem is nagyon érdekel, ezért új fejlesztéseket találok ki, esetleg videókat készítek az oldal témájával kapcsolatban, az egész webet átszabom, majd elküldöm a szerkesztőknek az ötleteimet, és általában így már ez egyenes út az Adminhoz. Így már nem egyszer lettem admin, mivel webdízájner vagyok. Ez két esetben volt, volt még egy eset, ott csak moderátor voltam. De ezeknek már 2-3 éve.
2015. máj. 8. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!