Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy is van ez? (LMBT kérdés! )

Hogy is van ez? (LMBT kérdés! )

Figyelt kérdés

Mi a különbség a transzvesztita és a transzgenderség között?

Azok akik pl ffi testbe születnek, de nőként léteznek, ők is transzvesztiták? Vagy semmi köze a 2 dolognak egymáshoz?



2015. máj. 10. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
A transzvesztita férfi, aki időnként szeret női ruhaba öltözni és nőként viselkedni. A transzgender férfi és nő is lehet, olyan személy, akinek a teste más nemű, mint a lelke.
2015. máj. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

És aki - az előző példával élve- ffinak születik, de egy nemátalakító műtét során nővé válik külsőleg is, és párkapcsolatban él egy ffival, ők heterosexuálisnak számítanak? Náluk is megkülönböztetnek hetero/bi/homosexuálisokat?

2015. máj. 10. 15:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Transzvesztita = [link]

Transzgender = transznemű. [link]


[link]

Ergo, nincs olyan, hogy "férfinak/nőnek születik"~ha nem cisz (tudom, arra gondoltál, hogy férfi testbe, de ez sértő és pontatlan).

Ha az átalakított egyén nő, és szexuálisan az ellenkező nemhez vonzódik (férfi), akkor heteroszexuális (itt jön az, hogy "hiába született férfi testbe).

Az átalakított egyén lehet bármilyen szexuális irányultságú - a külsőségekről feledkezz meg, a lényeg: ő hogyan azonosítja magát. Lehet bi-, pán-, a-, homo- és heteroszexuális is.

2015. máj. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!! Elnézést, nem akartam sértő lenni! Érdekel ez a téma és szeretném érteni, csak nem volt hozzá elgendő információm, ezért kérdeztem. Természetesen nincs bennem semmi rossz indulat, csak kíváncsiság. Mindenkinek 1 élete van, és abba kell boldognak lenni és kiteljesedni! Teljes mértékben elítélem, ha valaki bármiképpen is korlátozni próbálja a másikat, és nem képes nyíltan, elfogadóan, intelligensen tekinteni az életre-világra. Mégegyszer bocsánat a helytelen fogalmazásomért!
2015. máj. 10. 15:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Transzvesztita: Férfi aki időnként nőnek öltözik, de attól még férfinak érzi magát, és nem akarná átműttetni magát. Elvileg azt mondják nem is feltétlen meleg, bár én akiket ismerek transzvesztitákat azok melegek.

Transzszexuális: Olyan személy aki pl. nőnek született, de férfinak érzi magát (át is műttetné magát), vagy aki férfinak született, de nőnek érzi magát. Természetesen ezekből is van aki a pasikhoz, van aki a csajokhoz, meg aki mindkettőhöz vonzódik. Transszexuális férfi az aki nőnek született de fiúnak érzi magát, transzszex nő meg fordítva. Pl ha van 1 transzszexuális pasi (azaz aki nőnek született) és össze jön egy csajjal akkor nem mondja magát leszbikusnak, mert nem nőként szereti a csajt, hanem pasiként, és elvileg aki vele van az se leszbikus (bár akk is p***ja van a csajának, hiába érzi magát pasinak) mert pasiként tekint a csajra.

Én azt nem értem, mikor van 1 leszbikus csaj, ő is azt mondja nem akarna pasi lenni, de mégis fullra úgy viselkedik és nem is zavarja ha nem csajnak tekintenek rá..

Vagy ha van 1 meleg csávó (magát annak mondja) de nőként él.. de nem műttetné át magát.

2015. máj. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5, a transzex és a transznemű nem ugyanaz. értelmezd a kérdést.
2015. máj. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!