Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a zenéről? Hasonlókat tudtok? (Link)

Figyelt kérdés

A link:

[link]


Egy Iron Maiden stílusú alapra játszottam fel ezt szólót, nagyrészt improvizáció.

Szerintem elég jól sikerült, ezért megírnék egy teljes számot belőle a zenekaromnak, tehát nyilván elő is fogjuk adni. Viszont amikor hallgatom, folyton az az érzésem van, hogy k*rvára hasonlít valamire, amit már hallottam valahol, és nem akarnék semmilyen copyright/plágium problémába belefutni :D (Youtube-on fent van, az automata elemző nem érzékelt benne 3rd party content-et, de az még nem jelent semmit)


Szóval a kérdés: valakinek esetleg ugrik be erről bármi konkrét zeneszám, amire nagyon hasonlít?

Meg egyáltalán, mi a véleményetek róla? Nyilván a saját művemmel szemben én elfogult vagyok, és jó lenne hallani független véleményeket is :)



2013. szept. 6. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy hasonlít valamire, még nemfogsz semmilyen copyright problémába belefutni :)


Amúgy ügyes impró! nekem tetszik, jól játszol ;)

2013. szept. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok, azt még hozzáteszem, a végefelé még a szóló is Iron Maiden stílusú! (nekem legalábbis) Persze ezt pozitív véleményként mondom! :)
2013. szept. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"semmilyen copyright problémába belefutni"

Az is elég ciki, ha ránk sütik, hogy ez koppintás :D


"első vagyok, azt még hozzáteszem, a végefelé még a szóló is Iron Maiden stílusú! (nekem legalábbis) Persze ezt pozitív véleményként mondom! :)"


Melyik szóló? Az egész egy szóló.. :) Amúgy köszi, hát igen, nagy Iron Maiden fan vagyok, ez a játékstílusomra is rásüti a bélyegét.. :D

Amúgy köszi a pozitív véleményt :)

2013. szept. 7. 14:15
 4/11 anonim ***** válasza:

Úgy értettem hogy "a szóló is", hogy a Maiden stílusú alapra, konkrétan a szóló is teljesen Maidenes volt.

:P

2013. szept. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ja hogy melyik részre gondoltam azt most nem keresem meg, a vége felé pár dallam:)
2013. szept. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ügyes, de amikor meghallottam az első hangokat, rögtön ez ugrott be :)

http://www.youtube.com/watch?v=kZNMvztBUwM


Faszán tolod, így tovább!

2013. szept. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ja, ezt ismerem, qrvanagy zene :) Tényleg hasonlít amúgy :D

Köszi :)

2013. szept. 10. 08:38
 8/11 anonim ***** válasza:

Iszonyú intonációs problémáid vannak a lassabb részeknél...

Van még ezen mit gyakorolni bõven, ne csak a sebesség legyen a cél...

2013. szept. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Iszonyú intonációs problémáid vannak a lassabb részeknél..."

Mi az, hogy intonációs hiba? Bocsi, nem vágom az ilyen szakkifejezéseket, sose tanultam zenét.

Meg pontosan hol? Csak hogy tudjam, mire gondolsz :)

2013. szept. 10. 12:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Az intonációs probléma azt jelenti, hogy hamis. :)


Egyébként nem rossz, én csak egy-két helyen éreztem.

Nyilván nem fog mindenki fejlődés közben rögtön önálló, semmire se hasonlító zenéket csinálni, nem is lehet.


Nagyon sok zene van, ami hasonlít valami másra, nem szégyen, ha olyasmikből merít valaki, amit szeret és szívesen hallgat. A saját stílus kialakulásához sok idő és gyakorlás kell és vannak, akiknek sose lesz igazán. Volt főiskolán egy nagyon technikás gitáros srác, akivel egy bandában zenéltem, simán lejátszott engem, de mindig érezni lehetett nála, hogy akkor ez most egy Mark Knopfler , ez egy Gary Moore, ez egy Santana stílus, amit játszik...

2013. szept. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!