Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet esetleg valami mentális...

IntroLass kérdése:

Lehet esetleg valami mentális problémám?

Figyelt kérdés

Persze tudom, hogy ezt nem lehet így megállapítani. Mégis kíváncsi lennék, hogy ha leírok magamról néhány dolgot, úgy ahogy én látom magam, akkor mit gondoltok rólam, illetve más is úgy véli-e, hogy van valamilyen problémám... Megpróbálom tömören összefoglalni azokat a problémáimat amiket biztosan felismertem már, azt hogy milyen vagyok általában, nagyobb társaságban vagy idegenek között és otthon.


Introvertált vagyok. Ez önmagában nem baj, tudom, de nálam ez nagy fokú félénkséggel, sőt szorongással is párosul. Kevés az önbizalmam, ugyanakkor maximalista vagyok, ha önmagamról van szó. Azt hiszem aszociális vagyok. A szociális kapcsolataim szinte a nullával egyenlőek. Nincsenek közeli barátaim, soha nem voltak. Mindig kívülállónak érzem magam, mintha átnéznének rajtam az emberek. Ezért kommunikálok nehezen szóban és elég lassú a gondolkodásom, könnyen pánikba esek. A tapasztalatlanság és kirekesztettség érzése miatt nem igazán szeretek eberekkel fizikailag kapcsolatba lépni, csak akkora mértékben amekkora szűkséges. Ez általában is kifáraszt, de idegessé is tesz. Igyekszem a lehető legjobban odafigyelni a másik emberre, hamar beszélni nem tudok, mert szeretnék legalább ebben megfelelni, de az érzéseimet nem igazán tudom kimutatni. Visszafogom magam. Néha azért mert túlzottan bele gondolok mások helyzetébe, de nem tudom, nem ismerem a reakciókat, csak a sajátomat és ebből indulok ki...


Alapjáraton úgy gondolom, hogy kedves ember vagyok. Próbálom ezt érzékeltetni, de az emberek mégis elkerülnek. Általában nincsenek előítéleteim másokkal szemben. Mivel engem nagyon sokat bántottak, én szándékosan soha senkit nem tudok bántani. Szinte bárkit szívesen meghallgatok, ha valaki egyáltalán észre vesz, de a gondolkodásom érettebb és azt hiszem eltér a velem egykorúakétól. A viselkedésem meg végképp. Társaságban nyugodt, de óvatos, csendes,visszafogott és tartózkodó vagyok, néha már karót nyelt is.

Ha felesleges vagy túlzott hangoskodással és közvetlenséggel találkozom a környezetemben, mondjuk a buszon, gyakran szorosan, szinte görcsösen összekulcsolom a kezem az ölemben és önkéntelenül a fogaimat is összeszorítom.

Idegenekkel szemben nem tudok határozottan fellépni, kiállni magamért vagy másért, sem pedig igazán vitatkozni.


Otthon másképp viselkedem. Szerintem sokkal szélsőségesebb vagyok. Kimerem nyitni a szám, sőt bevallom, hogy sokszor szemtelen vagyok a szüleimmel, a testvéreimmel pedig agresszív. Nem igazán tudok mit kezdeni magammal. A problémáimról valamivel többet beszélek, de csak panaszkodom és inkább próbálom elfelejteni őket. Sokszor töltöm az időm az inkább csak felesleges és gyerekes, de nem káros ''mániáimmal'' . Bánt, hogy nem vagyok hasznos, így tőlem telhetően megteszem amit otthon elvárnak tőlem, de amúgy lusta vagyok. Időnként ''szeretet rohamaim'' vannak és mindenkit pátyolgatok a családból. Nem mondom, hogy depressziós vagyok, de időnként lehangoltnak és fáradtnak érzem magam minden különösebb ok nélkül és ha nem foglalom le vagy nem terelem el valamivel a gondolataimat, akkor rengeteget emésztem magam a jövő miatt, sőt mások baján kesergek.


Kicsit hosszú lett, bocsánat. Tudom, furcsa, de érdekelne mit gondoltok.

A válaszokat köszönöm!



2015. máj. 22. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom hogy nincs pszichés problémád, csak egy nagyon zárkózott ember vagy, kevés önbizalommal, érettebb gondolatokkal. Ezzel baj nincs, de ahogy te mondtad "átnéznek rajtad". Ez azért van, mert egy ember mindig fél az ismeretlentől, és automatikusan elzárkózik tőle. Te pedig barátom számukra elég furcsa lehetsz, hiszen a leírásodból is látszik a felnőttesebb, érettebb gondolkodás, a tudás.

Az hogy otthon teljesen más vagy, azt már az írás legelején éreztem. Azért vagy "szemtelen" és "agresszív" mert otthon kimutathatod az érzéseidet, tudod hogy figyelnek rád, és gondolom te nem vagy egy olyan "szeretnék a társaság középpontja lenni" típus, de tudat alatt igenis vágysz a figyelemre, ha máshol nem is kapod meg.

2015. máj. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató választ. :)

Úgy vélem, hogy ezek szerint nagyjából jól látom magam, de egy kicsit nyugtalanít, hogy ennyire más vagyok...

2015. máj. 22. 14:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi baj sincs veled. "Mindössze" annyi, hogy a számítógép mellett nőttél fel, és nem tanultál normális, emberi kommunikációt. Amit pedig nem tud az ember, attól fél.
2015. máj. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért nem mondanám, hogy csak a számítógép érdekel. Rengeteget olvasok. :) Az viszont tény, hogy az egyik problémám az, hogy nem tanultam meg a normális kommunikációt, de ezért nem csak én vagyok okolható úgy vélem. Nem igazán adták meg a lehetőséget és ma sem adják meg, hogy bárkivel is beszélgessek. Így ki tud tanulni?
2015. máj. 24. 22:57
 5/7 anonim ***** válasza:
ezeket a sorokat akár én is írhattam volna. köszönöm hogy helyettem tetted fel a kérdést kedves kérdező :)
2015. máj. 31. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Örülök hogyha ezzel segítettem. :) Tudom, hogy nem vagyok annyira egyedül, mint ahogy azt érzem...
2015. máj. 31. 13:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem vagy egyedül. Az egész nemzedéked hasonló okokból, hasonló problémákkal küzd.
2015. jún. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!