Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent az a mondás hogy...

Mit jelent az a mondás hogy te vagy az igazság? Hogyan kell értelmezni?

Figyelt kérdés
2015. máj. 27. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
elhiszed, amit állít
2015. máj. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mit állít?
2015. máj. 27. 14:17
 3/8 Nincsmásiknevem válasza:
AMIT állít !
2015. jún. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát persze ara kérdeztem rá. Nem tünt fel?
2015. jún. 1. 21:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szigorúan szemlélve azt, ami megtapasztalható, végső soron igazán bizonyos csak abban lehetsz, hogy te létezel, és ami benned van, az igazi. A külvilágról és másokról csak leképződések vannak benned, amik erősen hiányosak és jó eséllyel teli vannak tévedéssel is. Nyilván nem gond ez egyáltalán, mind ebből gazdálkodunk (legalábbis ha létezünk, és nem csak valamiféle szimuláció ez az egész körülötted)... Nekem ez az érdekes meglátás jutott eszembe elsőre, ahogy olvastam a kérdésedet.


Persze ennek az egyszemélyes világnak szükségszerű velejárója, hogy ha létezik valamiféle "igazság", azt belül fogod megtalálni. Különféle nézetekben és rétegekben. Tudósként levezeted, művészként ráérzel, tanítványként ráébredsz, gyermekként megéled. Mintha Istenhez lenne egy állandóan aktív forró drótod, amiről igazán tudni se akarsz, mert csak lelőné az összes poént.

2015. júl. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt mondod a vágyakat jelenti? Vagy ara utalsz hogy mindenkinek saját valósága van? Nehéz meg ragadni picit a kérdést nem tudom biztosan hogyan lehet a gyakorlatban hasznát venni ennek a kijelentésnek. Az olyan dolgok jutnak eszembe róla mint amikor sokat jelent valakinek valami valamiért. Míg másnak ugyan az a dolog semmit. Mindenki egyéni tapasztalatokkal rendelkezik ráadásul van aki másképp működik. Pl aki rosszul van a kocsiban de szereti a száguldozást a motorokat biztos jobban kedveli. A mondás ebből a szemszögből nézve az egyéniségre utalana? Mind más más egyéniségek vagyunk így mindenkinek saját igaza van és más másban van az értéke.


Talán azt jelenti hogy mindenkinek másra van szüksége más mást szeretünk. Van aki fél a pókoktól más rajong értük. Aki kövér nem szivesen fut le több kilómétert a többikel. A hibáink is mások más másért válalunk felelősséget.


Am pontosítva egy tőrténetbe van benne ez a kijelentés amiben egy fiú meg akarja tudni az igazságot az életről. Majd azt mondja neki a bölcs hogy te vagy az. Teljesen tehát így hangzik: Az élet igazsága te vagy. Nem tudom hogy ez befolyásolja e az értelmezést.

2015. júl. 29. 22:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Neked te vagy az egyetlen fix pont, csak az bizonyos, hogy létezel és tapasztalsz. Amit magadban találsz, az hiteles, biztosan helyesen észleled. Amit kívül találsz, azt legfeljebb közel helyesen tudod megtapasztalni, de leginkább igyekszel lényegretörő modellt alkotni róla magadban, aztán vagy sikerül, vagy nem.


A legszebb következménye ennek, hogy az önismeret megszilárdításával érdemes kezdeni a külvilág megfejtését is. Jobb, ha éber vagy a korlátaidra is.

2015. júl. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet ezt a gyakorlatban is hasznosítani? Ami bennem van az biztos hiteles. Nem tudok el vonatkoztatni ettől a gondolattól. Mondjuk az önzés ide kapcsolható? Vagy az hogy én tudhatom biztos milyen a lelki ismeretem? Egy konfliktus hlyzetben mi a gyakorlati haszna? Vagy Csak egy sima döntésnél? Miképp gondolkodjak ennek hatására az emberekről világról? Mi pluszt ad ez az ismeret?
2015. júl. 29. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!