Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki folyton azzal menti...

Aki folyton azzal menti magát, hogy "esküszöm! " az hazudik?

Figyelt kérdés

Amikor valaki meggyanúsítanak, mindig jön az "esküszöm!" szöveg.

És mindig az ilyen sunyi csaló emberek szájából hallottam ezt!

Ez azt jelenti, hogy aki azzal jön, hogy "esküszöm így volt!" az 100% hogy hazudik?



2013. okt. 29. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném! Én legalábbis akkor esküdözöm ennyire, ha tényleg igazat mondok! A párommal is van egy ilyen "szabályunk", hogy amire megesküszünk, az tényleg igaz. Tehát ha nem esküszik meg rá, akkor tudom, hogy nem igaz amit mond... Ettől függetlenül találhatunk kiskapukat (pl megesküszöm, hogy nem beszéltem azzal a sráccal facebookon...ez igaz, viszont élőben attól még lehet, hogy beszéltem vele :D )

Szóval nálunk azért többnyire azt jelenti, hogy igazat mondunk.

2013. okt. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én sem hinném. Én nagyon ritkán mondom ezt a szót, méghozzá olyankor, mikor valami nagyon igazságtalan vád ér.

Meg az is lehet, hogy valakinek ez a szavajárása, ilyet is ismerek.

2013. okt. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyakran megesik.
2013. okt. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is akkor mondom ha igazat mondok.


Emberfüggő egyébként. Az a baj hogy mai világba azt se szabad elhinni amit kérdeznek.

2013. okt. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ez emberfüggő szerintem.

Köztem és egy jó barátom között viszont működik ez a dolog.

Ha már kicsit nagyzolunk, vagy valamire valóban tudni akarjuk a választ, akkor mindig rákérdezünk egymásra, hogy esküszöl, esküszöl Jehovára, esküszöl a mennyei atyára?

És akkor nincsen mellébeszélés. :-)

És én nem vagyok gyülekezetbe járó ember sem - Isten mindannyiunkban ott él.

2020. dec. 18. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!