Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg olyanok az egyetemistá...

Tényleg olyanok az egyetemisták, mint ahogy azt mondják?

Figyelt kérdés
Az egyetemen tényleg sokkal több a buli, szex, pia, csajozás/pasizás? Sokkal többet szórakoznak?
2015. máj. 27. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem.
2015. máj. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szak függő. De szerintem alapvetően nem igaz. Rosszabb egyetemek, főiskolák pl. Gábor Dénes, Dunaújváros stb. esetében ahol a semmire is megkapod a kettest talán igaz.
2015. máj. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De azért több ilyen ember van, mint mondjuk egy gimiben, vagy a rengeteg tanulás mellett szinte senki sem tud mással foglalkozni?
2015. máj. 27. 15:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Aki olyan típus az lehet hogy ezzel az életmóddal el is végzi 10 év alatt az egyetemet valami könnyebb szakon. A többség ezt az időt tanulással tölti, főleg a keményebb szakokon.
2015. máj. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát rohadtul nem.

Ez csak az amerikai filmekben van úgy beállítva, mintha egy bulitábor lenne az egész.

A valóságban meg örülsz, ha van időd aludni meg ha havonta egyszer-kétszer tudsz találkozni a régi barátaiddal, mert tegyük fel, hogy az ország másik végére mész koleszba/albérletbe és akkor még dolgoznod is kell ahhoz, hogy legyen mit enned.

Ha helybeli vagy, akkor legalább aludni van időd. A többi idődben meg tanulsz, tanulsz és tanulsz. (Meg reménykedsz, hogy a végzettségeddel el tudsz majd helyezkedni.)

2015. máj. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20%
Az egyetemek 99%-a baromság
2015. máj. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez erősen szakfüggő. Nekem hetente voltak számonkérések, gyakorlatokra előre kellett tanulni, reggel 8-tól este 8-ig órák, szóval örültem ha aludtam. Később, amikor kevesebb tárgyam lett, dolgozni kezdtem mellette mert elvették a szociális ösztöndíjamat (anyám munkát talált, így túl gazdagok lettünk- szerintük). Megint csak örültem, ha egyáltalán aludhattam.

Ezzel szemben vannak emberek a kolinkban, akik egész évben non-stop buliznak, a kedves szülők fizetnek nekik mindent, persze nagy valószínűséggel fogalmuk sincs róla, hogy a gyerekük mit művel nap mint nap az ,,egyetemen", aminek az épületét is kb. havonta egyszer ha látja közelről.

Én ezt megmondom őszintén, igazságtalannak érzem. Egy csomó diákot ismerek, aki nehéz szakon tanul, rengeteget küzd, tanulás mellett dolgozik és itt vannak ezek az ingyenélők, akik alá otthonról nyomnak mindent pedig a gyerek abszolút nem csinál semmit. Utóbbiak miatt terjed el ez a dolog a folyamatos buliról. Arról már nem szól a kutatás, hogy az egyetem=buli elvet vallók közül ki diplomázik le és ki lesz jó szakember.

2015. máj. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!