Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az egyetemisták, főiskoláso...

Ha az egyetemisták, főiskolások tényleg annyit buliznak, mint ahogy azt sokan mondják, akkor hogy tudnak még is levizsgázni? Mikor és mennyit tanulnak?

Figyelt kérdés
A sokat szidott bölcsészkarokon azért szerintem nem könnyű tárgy a történelem, az irodalom. De a filozófia és a szociológia sem. Vagy mondhatnék még párat.
2011. máj. 14. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Egy félév olyan 3 és fél hónap, zh-k általában 1-2 hét alatt lemennek, azokra pár nap alatt fel lehet készülni, vizsga időszakban meg be lehet rakosgatni a vizsgákat, hogy mindegyikre jusson elég idő, hogy a szorgalmi részt végig lehessen bulizni.
2011. máj. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Vree ***** válasza:
69%

Ismered a viccet, amikor egy professzort, egy gyakorlati szakembert meg egy diákot megkérdeznek mennyi idő alatt tudna elsajátnítani egy témákört...


Professzor: Hát talán öt, tíz, tizenöt év alatt.

Szakember: hát kb. 1-2 hónap alatt.

Diák: Miért, holnap már vizsga?


Egyébként a válasz az hogy évközben buliznak sokat, de vizsgaidőszakban olyan kuss van meg éjszakába tanulás hogy mintha nem is ugyanott lennél.


Hja, amíg az ember fiatal :) addig bírja még az intenzív tanulást.

2011. máj. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
bölcsész? ne röhögtess, 2félév alatt lazán lenyomnám a 7félév anyagát. Egy ELTE Fizika/Matematika vagy egy Corvinus Közgáz vagy bármely BME mérnöki szak a kemény, nem a btk...
2011. máj. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Úgy, hogy bizonyos szakokon nincs akkora követelmény. Egyszer egyik barátnőm panaszkodott, hogy mennyit kell tanulnia (mint utólag kiderül,t ez egy teljes nap volt), és ötösre vizsgázott...

Csomó olyan tárgy van, ahol kb. elolvasod az anyagot egyszer, és levizsgázol.

Meg csomó helyen szorgalmi időszakban nincs semmi. Se zh, se semmi.

2011. máj. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Én egyetemista vagyok, következő félév az utolsó...

egyetemen szerintem nem lehet napról napra tanulni, mint a középsuliban, mert sokszor csak a szorgalmi időszak (szept-november vége, febr-júni közepe kb) végén derül ki, hogy a tanár által leadott anyagból mi is az, ami tényleg fontos, használható tudást ad.

az én környezetemben nem sok olyan ember van, aki mondjuk minden héten bulizik, de tény, hogy sok olyan rendezvény van, amit a hallgatói önkormányzat szervez, oda sokan elmennek.

én vidéki vagyok, bejárós, szóval a legtöbb ilyen buliból kimaradok, a sok utazás miatt pedig sokszor nincs is már energiám meg időm suli után tanulni.

szorgalmi időszak utolsó 2 hetében szoktak általában lenni a zh-k, arra persze sokat kell készülni amellett, hogy az órák is meg vannak tartva. szorgalmi időszak utáni kb 1 hónap a vizsgaidőszak, ami tényleg csak a tanulásról szól, nincsenek órák, csak vizsgázni kell bemenni.


egyébként szerintem a legtöbb egyetemistáról nem mondható el az, hogy sokat bulizik, mert a legtöbben dolgoznak is a suli mellett.

2011. máj. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem mindenki bulizik annyit, hidd el.

Azokkal meg személy szerint nem értek egyet, akik előttem azt írták, hogy a szorgalmi időszak könnyű, csak 1-2 hétig vannak ZH-k, aztán a vizsgaidőszak a kemény. Lehet, hogy ez valahol így van, ahova én járok, ott nem. Ott a vizsgaidőszak kezdete (vagyis most) az egyfajta megváltás.

2011. máj. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

15:59

Itt is pont ez van. Ugyanúgy nem volt életem, csak most 3-4 óránál többet tudok aludni, ami nekem kifejezetten tetszik.

2011. máj. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én kémia szakos vagyok és mégis bőven jut idő szórakozásra. be kell tudni osztani az időt. szerintem szorgalmi időszakban, a gyak zh-k előtti max 2 napon kívül senki se tanul (még mi vegyészek se, nemhogy a bölcsészek). vizsgaidőszakban persze beszarunk a sok tanulástól, de aztán utána jön újra az ivászat ideje. :-D
2011. máj. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

"a gyak zh-k előtti max 2 napon kívül senki se tanul"

Március óta minden héten minimum 1 ZH-t írunk. (Nem csak gyakorlat ZH-ink vannak.) Ha az előtt 2 napig csak tanulok, az is heti minimum 2 nap. Erre rájön még, hogy minden héten be kell adni a laborjegyzőkönyveket (én is vegyész vagyok, csak vegyészmérnök). Ezen kívül készülni kell a legtöbb gyakorlatra, na nem annyira, hogy belehaljak, de minimálisan (pl. valami beugró az elején, házi). Plusz annyira rossz az órarend, hogy el nem lehet mondani (és én szeretek bejárni előadásokra is, mert azért úgy könnyebb).

Ezzel szemben a vizsgaidőszakban összesen 4 vizsgám van. Ez erre az 1-1,5 hónapra annyira nem sok. Tehát innentől jóval többet fogok tudni aludni. Nem mondom, hogy eljött Hawaii, de jóval könnyebb lett az élet.

2011. máj. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!