Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tipp, hogy hogyan vegyem...

Piriiiii kérdése:

Tipp, hogy hogyan vegyem magamat rá az írásra?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy amióta megtanultam írni, írok is mindenfélét, de legalábbis késztetést mindig érzek rá, és általában nagyon erőset. Mégis, mikor elkezdeném - és ez egy ideje ritka, azért, mert: -, valahogy nem jönnek a gondolatok, ettől elmegy a kedvem, és egyre kevesebbszer tudom rákényszeríteni magamat arra, hogy írjak.

Ez a rákényszerítés elég csúnyán hangzik (gondolom, most mindenki azzal jönne, hogy a rákényszerítésnek semmi értelme nincs, az úgy nem lesz az igazi, VISZONT), általában működik. Csak ritkán csinálom. Hiába érzek késztetést, ritkán jutok oda, hogy akkor most tényleg írjak. Mert valami elveszi a figyelmemet. Na jó, ez így nagyon hülyén van megfogalmazva. Egyébként ugyanez van a rajzolással, a fotózással, a gitározással is, de az írásnál zavar a leginkább.

Nem tudom, mennyire érthető... én sem igazán értem, csak annyit, hogy szeretnék írni, de nem megy.


2015. máj. 29. 16:35
 1/9 A kérdező kommentje:
A kategória pedig azért ez, mert belőlem, tehát emberből eredő problémáról van szó.
2015. máj. 29. 16:36
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kábé ugyanezzel a problémával küzdök :D Rengeteg ötletem van, amik megírásra várnak, de mostanában valahogy nem érzem eléggé a késztetést ahhoz, hogy leüljek és csináljam.
2015. máj. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
az írás mindenképp művészet, amit csak nagyon kevesen tudnak "parancsra" teljesíteni....én mondjuk csak kedvtelésből űzöm ezt a hobbit, és ha eszembe jut vmi (egy történetszál, egy szófordulat, stb), de éppen nincs időm írni, akkor max beírom gyorsan a telefonomba, hogy amikor van egy-két nyugodt órám, ezekből a kis feljegyzésekből kiindulva alkotni tudjak vmit
2015. máj. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ez van sajnos. Régen semmi ötletem nem volt, de nagyon akartam írni, most meg rengeteg ötletem van, de képtelen vagyok rávenni magam, hogy megírjam :D

Én azt csináltam egyik nap, hogy kimentem az erdőbe egy papírral meg egy tollal. Így írtam valamennyit, szóval ha úgy nézzük, ez bevált. A gond az, hogy azóta meg arra nem tudom rávenni magam, hogy kimenjek az erdőbe... :D

2015. máj. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez a bajom. Rengeteg ötletem van, de ha leülök, hogy na írjak, semmi nem jut eszembe, illetve hirtelen elfog valami rossz érzés és nem megy...


Sokszor a problémának az az alapja, hogy van a fejedben úgy általában valami, egy ötlet, egy szikra, és azt hiszed, ez egy kerek, egész történet. Pedig egyáltalán nem. Azért nem tudod elkezdeni, mert nem kerek az, ami a fejedben van. Ha meg lenne tervezve pontról pontra, hogy mit akarsz írni, akkor le tudnál ülni írni, és akkor csak pontról pontra kéne teljesítened azt, amit elterveztél. Tehát a kulcsa a dolognak: meg kell tervezni, pontosan kell tudni, hogy mit akarsz írni. Nem elég az ötlet, a szikra, hanem tervezés is kell.

2015. máj. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én éjjel szoktam mindig, olyankor kellemes nyugalomban jobban jönnek a gondolatok is. :)
2015. máj. 30. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, éjjel nekem is jobban mennek a dolgok. De ez sajnos akkor sem elég.

Értem én a tervezést, és az jó is tud lenni, de ha tényleg csak egy szikra van meg, akkor nem igazán tudok mire alapozni...

Viszont régen volt olyan, hogy álmodtam valami egészen jelentéktelent, és abból több száz oldalt írtam...

Lehet, hogy elkezdtem felnőni... :D

Érdekes, sokunknak van ilyen problémája.

2015. máj. 30. 11:48
 8/9 A kérdező kommentje:
Az erdő és a természet jól hangzik, de akkor meg az erdő vonná el a figyelmemet. :D
2015. máj. 30. 11:49
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó persze, mindenkinek másképp van ez. Vannak olyan írók, akik úgy működnek, hogy leírnak és elkezdenek írni, és a regény maga írja meg magát. Viszont vannak olyanok is, akiknek precízen meg kell tervezni lépésről lépésre, hogy mit akarnak, mert különben semmi nem jön össze.
2015. máj. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!