Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti azonos vagy ellenkező nemű...

Ti azonos vagy ellenkező nemű pszichológust választanátok és miért?

Figyelt kérdés
Leginkább olyanok válasza érdekelne, akik vagy jártak már terápiára, lehetőleg nem is egy pszichológushoz, akár mindkét nemből, és így van összehasonlítási alapjuk, illetve konkrétan szakmabeliek véleményét. Azt én is tudom, hogy mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya, én jelenleg pl. ellenkezőneműhöz járok és bele is szerettem :) (amiről tudom, hogy természetes), sőt, már ki is szerettem belőle (és mindez kb. egy napig tartott... :D Ami alatt kismillió emberrel, baráttal meg szakmabelivel beszéltem, meg interneten olvasgattam a témában és megértettem, hogy nem igazi), és szóval minden jó, ám ez állami, és tudom, hogy valamikor "le fog járni" a lehetőség, ám már elhatároztam, hogy én utána is szeretnék, és bár amikor őt "megkaptam" (vagy kiutalták nekem, vagy mi...), akkor is kérdezték tőlem, hogy számít-e, hogy milyen nemű vagy van-e vmilyen kérésem vagy ellenzésem, és bár akkor is eléggé körbejártam a témát, barátokkal, szakemberekkel, internetes cikkekkel és fórumokkal, és azt mondtam, hogy tök mindegy, ám most pont előkerültek olyan témák, amelyeknél valahogy kellemetlen, vagy nem is annyira kellemetlen, de úgy érzem, hogy ő úgysem értheti ezt meg, stb. És értem én, hogy ez csak az én fejemben van, meg hogy előítélet, de ezért foglalkoztat most a kérdés, hogy vajon kinek milyen tapasztalata van ebben a témában, vagy ki mit gondol erről. Van olyan barátnőm, aki csak nőre esküszik, sőt, több is, van, aki csak férfire, de remélem, itt teljesebb képet fogok kapni, több indoklással... Köszi! :)

2015. máj. 30. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem jártam még,de ha kellene csakis nőt választanék!

Nem tudom miért,de szerintem nem tudnék megnyílni,csak egy nőnek.

27F

2015. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én se jártam, de biztos, hogy szimpátia alapján választanék. Az meg vagy megvan vagy nincs meg. Az meg, hogy nő v férfi e az illető attól függ, hogy hogy tudok előttük beszélni és megemgnyilni.
2015. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

#2: szimpátia alapján hogy? Nem állnak eléd mind, mint egy rendőrségi kihallgatáson, hogy bökjél rá, hogy melyik tetszik... ;) Legalább is gondolom, hogy sehol sem így megy... Jó, mondjuk ott lehet szerepe a szimpátiának, hogy az első találkozáskor ha nagyon nem szimpi, akkor ott lehet hagyni... És amúgy meg sokszor nem derül ki az elején...

Amúgy most jut csak eszembe, hogy én már korábban is jártam egy férfi szakemberhez, de az pl. nem sokat ért sztem, bár mondjuk nem emlékszem már, hogy az elején szimpatikus volt-e az illető, de szóval ez sztem nem feltétlenül derül ki az első alkalommal, meg az egész megnyílás is egy folyamat... De persze vannak végletes esetek, ha vki nagyon nem szimpi, oké... Bár ez persze egyén függő, hogy ki mennyit bír...


Na, de köszi a válaszokat, jó lenne, ha lenne még... ;)

2015. máj. 31. 08:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Én ellenkező nemű pszichológushoz járok, és szerelmes is vagyok belé, és nem is tudok kiszeretni belőle. Hát ez van.
2015. máj. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nekem azért tartott csak egy napig a szerelmem, akkor viszont megingathatatlanul, mert az alatt az egy nap alatt sokat olvasgattam és sokat beszélgettem a témáról és megértettem, hogy ez egyrészt természetes (majdhogynem kötelező) mellékhatása a jó terápiának, tehát semmi különleges nincs benne, ami alátámasztja azt, hogy ez csak illúzió, hiszen a nőnek az kell, hogy valaki meghallgassa, figyeljen rá, a pszichológusnak meg az a dolga, hogy hallgasson, figyeljen, reagáljon, tehát ez tényleg logikus, és szinte az a fura, ha más nem szeret bele, másrészt ez csak egy kivetített érzelem, érzés, hiszen biztos valami számodra nagyon fontos, belső, intim témáról beszéltek pl., ezért ez a bizalmad bizonyítéka. (+nekem eszembe jutott még közben, hogy mennyi minden meg ki mindenki másba IS vagyok még szerelmes :D, tehát akkor ez tényleg nem ér sokat... :D )


Nagyon fontos, hogy beszéld ezt meg vele, mert mindenhol azt találtam, hogy a jó szakember ezt a terápia hasznára tudja fordítani, és itt derül ki, hogy ő milyen...

2015. jún. 1. 09:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Köszi!! Ez az #5.hsz. nagyon érdekes és nagyon fontos!

Még egyszer köszönöm !

2021. febr. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
(2015.jún.1. 09:46)
2021. febr. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Köszi!!

Ez az #5.hsz. (2015.jún.1. 09:46)

nagyon érdekes és nagyon fontos!

Még egyszer köszönöm !

2021. febr. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

El is felejtettem ezt a kérdésem, de most, hogy újabb válaszok érkeztek és én is újra elolvastam, amit anno írtam és írtatok, tartom még mindig ugyanezt a kérdésemet, sőt, most már szavazást is csatolnék hozzá, de utólag nem lehet, szerintem, mert én amúgy már rég, sőt, réges rég befejeztem az állami beutalómat, fizetőshöz meg azóta sem mentem, leszámítva a párterapeutámat, aki amúgy nő volt, de az megint egy más kategória és ott irreleváns a kérdésem...


Köszi a válaszokat mindenkinek, jöhetne még, időtől függetlenül is, mindenkiét hasznosnak jelöltem és el is felejtettem, hogy ezt kérdeztem régen, de lehet még aktuális nekem is, úgyhogy további válaszokat még szeretettel várok! :)

2021. febr. 26. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!