Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a reál tudományok...

Szerintetek a reál tudományok vagy a humán tudományok hasznosabbak az emberiség számára?

Figyelt kérdés

Szerintem egyértelműen a reál és hozok is egy példát!


Jó dolog a humán, de ha csak humánosok lennének, akkor most nem lenne internet, számítógép, mosógép, tv, vezetékes víz, sőt, még ház sem amiben lakj, se fűtés. Még mindig barlangban laknánk. Ellenben ha nem lennének humánosok, csak reálosok, azzal - legyünk őszinték - nem sok mindenről maradnánk le, azon kívül hogy nem lennének versek meg ilyenek. Persze reál szakmák nélkül sem lennének versek, mert a könyvnyomtatás nem épp humán tudomány!



2015. jún. 4. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindkettőre szükség van és egyformán hasznos, ha ezt magadtól nem látod be, akkor más sem fogja megértetni veled.
2015. jún. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem ilyen egyszerű. A kettő sok esetben kiegészíti, egymást serkenti. Egy szürke világban sokkal kevesebb egyébként reál beállítottságú embernek lenne kedve új dolgokat alkotni, tervezni. És akkor olyan dolgokat még nem is említettem mint a jog, politika, stb., amelyek nélkül a mai világ nem működne.
2015. jún. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Én egyetértek veled, kérdező, sőt tovább megyek: hazánk jelenlegi nyomorúságos helyzete is (a bevándorlók és az EU mellett) elsősorban a bölcsészeknek köszönhető! Ezzel az elharapózott bölcsészképzéssel kellene már kezdeni valamit, a nyakunkon maradt bölcsészeket meg kitoloncolni Burkina Fasóba, és akkor végre felvirradna Hunnia igazi nagy napja!
2015. jún. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A jog például teljesen humán. A nélkül meg az emberek szabadon ölnék és rövidítenék meg egymást. Máris megdőlt a teória.


Továbbá szükséges mindenhez a humán tárgyak oktatása. Ott a magyar, ha valaki nem tud írni/olvasni megakad a képzésben. Ha jó a szövegértése könnyebben átlátja a problémákat, értelmezni tudja azt, hogy mi a feladat, letudja jegyezni az eredményeit és megtudja magyarázni azt, hogy hogyan jutott arra amire.

Ha nem lennének írásos feljegyzések a máig elért tudományos áttörések fele nem lenne meg.

De vannak olyan szakmák amik a kettő keverékei, a legtöbb ilyen. Az orvosok pl. Egyfelől be kell nyalnia milliónyi betegséget latinul és tudnia kell a hétköznapi neveket, tüneteket. Másfelől tudnia kell a mögötte rejlő okokat, a szervezetben lezajló kémiai reakciókat, hogy a gyógyszer amit felakar írni hogyan fog hatni az adott adottságokkal rendelkező betegre.

2015. jún. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy, hanem és.
2015. jún. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Aha, és szerinted a fizikusok és az orvosok, mérnökök stb. hogyan tanulnak meg olvasni, nagyokos? Ha nem tudnának olvasni, hogyan tudnák művelni a tudományukat? Na, ugye, hogy szükség van a humán tudományokra is.


És ez csak egy elég kicsi példa volt.


De mondok én is egy példát. Shakespeare idején is biztos terveztek hidakat, építettek hajókat. Hol vannak ma már azok a hidak, hol vannak a vitorlás hajók? Max. képeken nézegetjük őket. Ellenben Shakespeare művei ma is megvannak, a köztudat részei, a mai embert is megérintik.


Szerintem az ember attól több az állatnál, hogy van lelki élete, van műveltsége, van intellektusa. És ezeket a humán tudományok művelik. Ha neked erre nincs szükséged, és nem tartod semmire, az téged minősít, és igazából jogod van a véleményedhez. Csak legalább akkor ne terjeszd, és ne csinálj már magadból hülyét.


Egyébként nekem is az a véleményem, hogy a reál és a humán tudományok nem egymás ellenségei, azok a dilisek, akik ezt ilyen kontextusban tudják csak szemlélni. Igenis, kiegészítik egymást, egyik nélkül a másik sem lenne, sőt, vannak olyan dolgok, módszerek, szemléletek stb. - amiket egyik tudomány vesz át a másikból. Normális, igazán művelt ember nem nézi le azt, amivel a másik foglalkozik, és nem tesz különbségeket tudományok között.


Az persze más kérdés, hogy nincs szükség annyi bölcsészre, mint amennyit képezünk stb. - de ez nem a tudomány hibája, hanem oktatáspolitikai, szociológiai, társadalmi és egyéb ilyen kérdés. Attól szükség van irodalomra és történelemre, hogy nincs szükség annyi egyetemista hallgatóra, akik tanulják.

2015. jún. 5. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!