Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti tudtok a jelenben élni?...

Ti tudtok a jelenben élni? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
2015. jún. 4. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt most hogy érted?
2015. jún. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát nagyon nehéz, mert én is vagy a jövőt tervezgetem éppen vagy a múltra emlékezem vissza. Tervek nélkül szerintem nem lehet jól élni. Eleve ha tegnap nem terveztem volna meg a mai napomat, akkor káosz lett volna és lehet, hogy a fele teendővel sem végeztem volna. Ma meg már a holnapot tervezem. Sőt a hétvégét. Sőt az öregkoromat. A jelenben élés szerintem a meggondolatlansággal egyenlő. Nem kell gondolkozni, csak tenni ami éppen eszünkbe jut mindenféle szervezés nélkül, ami elég nagy idő és pénz pazarlás. Pl. eszedbe jut, hogy sütsz egy tepsi süteményt. Elmész a boltba, megveszed a hozzávalókat, hazamész, megsütöd, akkor jut eszedbe, hogy sütnél egy kis húst is, újra boltba mész, újra begyújtod a sütőt, holott a tepsi süti mellett elfért volna a hús is. Ez most csak egy példa, de kb. van aki így éli az egész életét, hogy nem gondolkozik és pazarol. Szerintem az nem jó. A jelenben csak az a jó, amit rögtön élvezni tudsz, kinézel és látod milyen szépek a felhők, vagy ép kivirágzik az egyik virágod és abban gyönyörködsz. Ezek csak pillanatok lehetnek, amiket meg tudunk fogni magunknak és elraktározzuk.
2015. jún. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy jó lenne ha nem a múlton vagy a jövőn gondolkoznék, hanem jól érezném magam a jelen pillanatban, egy adott nap. Csak az a baj, hogy most olyan túl sok minden nincs amit annyira élvezhetnék.
2015. jún. 4. 21:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Dehogynem, itt a nyár, kiülsz egy tópartra és nézed a kacsákat, ha ezt nem tudod élvezni, akkor ezt kéne valahogy megtanulni. Vagy olyan dolgokat csinálj, amit élvezel, valami barkácsolás, hobbi nem ártana, ami örömöt is okoz.
2015. jún. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sok választás nincs, szóval...
2015. jún. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!