Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki esetleg volt hasonló...

Aki esetleg volt hasonló helyzetben az mit tett? Hogyan tovább? 25/N

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva betöltöm a 25.-ik évemet és úgy érzem semmi sem lesz az életemmel.

Tavaly végre jól alakultak a dolgaim, volt munkàm és elköltöztem szülőktől 240 km-re munka miatt. jó volt minden,végre önàlló lettem,éltem a sajàt életem,volt egy komoly kapcsolatom is.igaz volt hogy munkàsszàllón laktam de nem volt rossz,jó fej emberekkel voltam stb. Sose voltam egy tàrsasàg közepe típus de az új környezetben nem volt olyan nap ,hogy ne vettek volna körül emberek stb. Kialakult egy viszonylag jó életem.. De különböző okok miatt tavaly karàcsonykor haza utaztam szüleimhez és azóta sajnos minden elromlott. Maga a tény,hogy újra a szülői hàzban kell boldogulnom is lelkileg megviselt,vesztesnek érzem magam hogy nem úgy jöttek össze a dolgok a màsik helyen. Persze sokan mondtàk hogy ne keseredjek el mert sokan be se merik vàllalni hogy otthagyjàk anyucit és elköltözzenek több szàz km-re. De itt minden màs.. Vidéken nincs munkalehetősèg,nem véletlenül mentem el,plusz elszakadtam az ottani emberektől és őrülten hiànyoznak,magànyos vagyok és úgy érzem nem lesz jobb semmi. Vissza menni jelenleg nem tudok anyagi okok miatt(persze folyamatosan keresem a lehetőségeket,hàtha). Sajnos a szüleimmel se jó a viszony ők teljesen màs életet élnek és lejjebb süllyednek mindig.. Ezt most nem részletezem.. Úgy érzem ha itthon kell maradnom abba bele fogok bolondulni,s az életem se jut egyről a kettőre.. De hiàba küzdök semmi sem jön össze.. Pàrkapcsolatról màr nem is àlmodok...Eseteg vki volt így?


2015. jún. 5. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:

NEm világos, hogy ha volt jó helyed meg társaságod, akkor minek mentél vissza.


De a megoldás, hogy megint elmégy máshová dolgozni (esetleg oda, ahol voltál) és éled a saját életedet.

Ilyen idösen már érthetö, ha a szülökkel nem érzed jól magad, az a normális, ha leválsz róluk.

2015. jún. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kedves kommenntelő! Hogy miért mentem vissza? Soroljam? Meghalt a nagybàtyàm a temetésére nyílvàn haza utaztam volna teljesen mindegy mi történik. Utàna a csalàdnak kellett segìteni mert 3 kiskorú gyerek maradt apa nélkül nem hagytam ott őket ebben a helyzetben.. Közben elúszott az albérletem így nem tudtam hova vissza menni.. S ok ez oké hogy màshova menni de a lényeg az anyagiakon van. nem tudok 60-80 ezres albikat fizetni jelenleg.. Így hova mehetnék? Ingyen sajna sehol nem lakhatok plàne nem egy nagyvàrosban pl.
2015. jún. 5. 19:43
 3/7 A kérdező kommentje:
Plusz szüleim miatt mentem vissza mert sajnos alkohol problémàik vannak amikkel tönkre teszik mind a sajàt mind a tesóm és én életem is.. A hàzzal se törődnek hagynak elúszni mindent..
2015. jún. 5. 19:47
 4/7 anonim ***** válasza:
24 evesen otthon elek, mert igy lehetosegem nyilik sok olyan dologra, amit az onallosagra valo torekves kozepette nem tudnek megtenni. Gyulik a penzem, sajat lakasom lesz 30 eves koromra. Szerintem ne erezd magad vesztesnek, baromsag
2015. jún. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Meghalt a nagybàtyàm a temetésére nyílvàn haza utaztam volna teljesen mindegy mi történik. Utàna a csalàdnak kellett segìteni mert 3 kiskorú gyerek maradt apa nélkül nem hagytam ott őket ebben a helyzetben.. Közben elúszott az albérletem így nem tudtam hova vissza menni.. S ok ez oké hogy màshova menni de a lényeg az anyagiakon van. nem tudok 60-80 ezres albikat fizetni jelenleg.. Így hova mehetnék? Ingyen sajna sehol nem lakhatok plàne nem egy nagyvàrosban pl."


Elég sok értelmetlen dolgot tettél.


Az, hogy a rokonod temetérésre elmégy, rendben van.


De miért maradsz ott a családjával, amikor ezzel a saját megélhetésedet is elvesztetted. (Meg eleve miért neked kell a hátramaradt családot eltartani - elvégre neked nem túl sok a közöd hozzájuk)


Okosabban tetted volna, ha visszamégy dolgozni és a keresetedböl adsz nekik valamennyit. Ezzel tényleg segítettél volna, nem pedig közben a mukahelyet meg albérletet is elhülyülni!

Ha elöre gondolkodtál volna, akkor most nem lenne ilyen gondod, és nemcsak neked, de a rokonoknak is több haszna lenne a dologból.


Most meg megint el tudnál menni, ha tényleg akarnák - egy szobát bérelni nem kerül sokba és ha pár hónapig dolgozol, akkor utána lenne külön albérletre is elég pénzed, meg normalisan tudnál élni.


A szüleid házassága, alkoholizmusa meg megint nem a te dolgod, ezt rendezzék le ök maguk.

2015. jún. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Előző kommentelő: Úgy làtom te se voltàl hasonló helyzetben még.. Eleve ha ott egy nagy vidèki hàz/telek àllatokkal akkor nem fogom hagyni hogy elússzon.. Másrészt ha làttad màr sajàt édesanyàd hulla részegen akkor tudod miről beszélek... Persze az ő életük és hadjam őket sorsukra ahogy gondolod... Mintha ez egyszerű volna.. Aztàn:nem kockàztattam a munkahelyem ezt nem írtam előbb se.. Egy panzióba dolgoztam és ott is laktam.. Baràti alapon fizettem a lakhatàst,nem albérlet jelleggel mert osztràk hatàr mellett egy szoba kerül 60-80 ezerbe olvass utàna!!! Nos ünnepekre mindenképp bezàrt a panzió pàr hétre a tulaj is a csalàdjàval elutazott meg ilyenkor kevesebb is a vendég mert mi ilyen csoportos foglalàsokkal foglalkoztunk pl túristacsoport/osztàlykiràndulàs stb. Nos ünbepek alatt amúgy se lett volna ott munka csak üres panzió.. Most meg nyílvàn van ott sok màs dolgozó helyettem és a tulajnak nem éri meg albérlet jelleggel se egy szobàt kiadni nekem úgy mint tavaly az csak ideiglenes volt...
2015. jún. 6. 07:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Külső szemlélőként 2 lehetőséged van:


1. Maradsz ott ahol most is vagy, és pár éven belül te is alkoholista leszel, mert képletesen szólva beleragadsz az ottani mocsárba...


2. Megragadsz bármilyen lehetőséget és elmész onnan jó messzire. Majd a távolból támogatod őket. Csak nem írtad, hogy milyen végzettséged/nyelvtudásod van. Mert ha jól sejtem, nem vagy a legkvalifikáltabb munkaerő, emiatt Mo-n kis eséllyel érhetsz el olyan életszínvonalat, hogy a családot is tudd támogatni, de emellett te is haladj az életben. Ha van nyelvtudásod, akkor mindenképp külföldben kellene gondolkodni.


Mint láthatod egyik opció se túl vidám, gyakorlatilag a "biztos szívás élethosszig" és a "sokáig szívás, de később TALÁN jobb lesz" között kell választanod.

2015. jún. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!