Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet elviselni ezt a...

Hogy lehet elviselni ezt a meleget?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ne panaszkodjak, lesz ennél rosszabb is stb.. de én minden nyáron szenvedek. Nagyon rosszul viseli a szervezetem.

Most "csak" 28 fok van de úgy érzem mint akit megsütöttek. Nincs semmihez kedvem, rosszul vagyok, fáradt vagyok nyűgös vagyok.

Hogy lehet elviselni a strandon kívűl? Nincs klímánk se emellé panelban lakunk ahol rettentő meleg van és a déli oldalon van a lakás. Barátnőm is 100 km-re, anya dolgozik. Itthon vagyok egész nap egyedül, gépezek, tévézek és tanulok, ennyi a napi elfoglaltságom de mivel meleg van ezekhez sincs már kedvem.

Ti hogy tudjátok elviselni?

14/L


2015. jún. 7. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, lehetséges-e, de ha igen, akkor vess be pár praktikát:

-Húzd le a redőnyöket (ha van) azon az oldalon, ahonnan besüt a nap teljesen. Ha más nem, legalább a sötétítő függönyt húzd el, nem is gondolnád, mennyit számít

-Az ablakot ne nyisd ki azon az oldalon, ahol besüt a nap, mert csak a meleg jön be rajta

-Éjszaka viszont hagyj minél több ablakot nyitva, hogy jól átszellőzzön a lakás

-Vegyetek egy ventillátort, az jól fel tud frissíteni

-Legyen nálad egy vizes kis törölköző, amit csak megszellőztetsz és magadra raksz tanulás vagy gépezés közben, ez jól tud hűsíteni

-Tegyél be valami hideg innivalót a hűtőbe, az is jól tud esni, és igyál jó sokat


Nálunk most így 26 fok van a lakásban, jó kintről hazajönni, egész kellemes az idő, próbáld ki ezeket, ha eddig nem tetted, hátha segítenek :)

2015. jún. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :)

Sötétítő függöny van csak, akkor azt elhúzom.

A vizes törölköző jó ötlet és a hideg innivaló is :)

Éjszakára nem merem kinyitni az ablakot mert elég rossz környék és bármi történhet :(

2015. jún. 7. 18:15
 3/5 anonim ***** válasza:
vízben! :)
2015. jún. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vegyél egy ventilátort, nem egy nagy pénz. Minél nagyobb teljesítményűt. Egész nap fújasd vele magad. Ez határozottan segít.


Aztán mivel egyedül vagy úgyis otthon, ne viselj semmilyen ruhát.


Nappal semmiképp se szellőztess.


A hűtőben tartsál vizes törölközőt. Ha vannak egészen pici törölközőitek, arctörlőitek, akkor áztasd be vízbe, esetleg illóolajos vízbe, és készíts be a hűtőbe 2-3at. Ha meleged van, csak áttörlöd magad. Legyen jégkocka is a fagyóban.


Napjában többször zuhanyozz le hideg vízzel.

2015. jún. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekünk a ventilátor elég nagy pénz én még zsebpénzt se kapok

Szellőztetés nélkül meg fülledt a levegő, és ha nincs kinyitva az erkélyajtó akkor anya háborog

2015. jún. 13. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!