Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csakugyan így történt, vagy...

Csakugyan így történt, vagy urbán legenda?

Figyelt kérdés

A '80-as években egy déli városban egy idős néni arra riadt, hogy betörtek a házába. Elővette a paprika szprét és lefujta a betörőt, majd felhívta a rendőrséget. Amíg kijöttek a rendőrök a betörő többször magához tért. Ilyenkor a nénike mindig nyomott újabb adagot a betörő arcába. Végülis a rendőröknek "sikerült megmenteni a betörő életét". A helyi újságban az jelent meg, hogy a rendőrök bravuros akcióval elkaptak egy betörőt, a "legenda szerint" azért, hogy a nénikét mentesítsék az "önbírálat bűntette alól".

Ha igaz a fenti eset, valyon a rendőrök, bíróság, ügyészség, védelem, mindenki "összebeszélt", hogy kimentsék a nénit?



2015. jún. 11. 09:41
 1/7 Shai-Hulud ***** válasza:

Bár nem ismertem a sztorit, de igen nagy valószínűséggel csak legenda.


Egyrészt nem elképzelhető, hogy hivatalos személyek ilyen sora "összebeszélne", mert amit elkövetnek, az bűncselekmény, hamis tanúzás és ilyenek.

Másrészt ha egy betörő bíróság elé kerül, ott joga van elmondani az esetet a saját szemszögéből - ezt jegyzőkönyvbe veszik, tehát hivatalos nyoma marad, és a bíróságnak erre hivatalosan reagálnia kell.

Nyílt törvénysértés lenne, ha ezt a dolgot eltussolnák.


Természetesen az még elképzelhető lenne, hogy a rendőrök a néni védelmében "összebeszélnek", és eleve hamis jegyzőkönyvet állítanak ki - de a fentebb említett okok miatt ez mindenképpen kiderülne, a betörő a saját jól felfogott érdekében nem hallgatná el a néni tettét.


Ha pedig felmerül a gyanú, hogy a rendőrök meghamisították a tényállást, akkor hivatalból eljárást indítanak ellenük, ezt tehát a rendőrök sem fogják bevállalni.


Szerintem kedves történet, de nem tényszerű.

2015. jún. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Eleve a 80-a években egy KISVÁROSBAN egy IDÖS néninek nem volt paprikaspréje - akkoriban nem igazán tudta senki, hoyg mi az, nemhogy vidéken egy öregebb nö.
2015. jún. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az manapság sem önbíráskodás, ha én "gyengébb nőként" lefújom a betörőt paprika spray-vel.

Ha a férjem félholtra veri, na az az ...

2015. jún. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkoriban én is vettem abban a városban az u.n. lengyel piacon ilyen sprayt. Csak egyszer használtam próbaként egy haveromnál. A tenyerembe fújtam egy kis adagot, de az visszaverődött pont a barátomra, aki egyből kifeküdt - leesett a székről. Én is egy fél órát "sírtam".

Szóval lehetett kapni ott ilyen sprayt.

2015. jún. 11. 11:04
 5/7 A kérdező kommentje:
Másrészt: az "átkosban" másként működtek az ilyen dolgok. Ha "fent" valamit eldöntöttek, a "többiek" annyit mondtak rá, hogy "igen, értettem".
2015. jún. 11. 11:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy megtörtént volna, már csak azért sem, mert akkor a nénike szétfújkált volna egy csomó gázt a zárt szobában úgy, hogy abból csak a betörőnek jutott?
2015. jún. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát.. Nem tudom...

Énrám is visszaverődhetett valamennyi, vagy 25 centire volt a tenyerem, nekem beidult az orrom, meg könnyeztem, a haverom pár percre kifeküdt. Négyen voltunk a szobában, a többiek csak érezték a szúrós szagot minden tünet nélkül. De ez az akkoriban kapható legkeményebb cucc volt (20.000, vagy 40.000 szám volt rajta).

2015. jún. 11. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!