Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen a Jehova tanúja vallási...

Milyen a Jehova tanúja vallási közösség? (Részletesebb kérdés. )

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Annyi mindent hallottam már a Jehova tanúja közösségről.Pozitív és Negativ véleményeket egyaránt.Akár itt hozzászólásban akár privát üzenetben valaki leírná teljesen az egészet.Pl milyen volt amikor elment az első alkalomra ? Valóban hívő emberek járnak-e oda ? (Ezalatt azt értem,hogy valóban imátkoznak este.És a hétköznapi életben is Isten tisztelő emberként viselkednek.) Járnak oda fiatalok is ? Tényleg igaz az hogy nekik másfajta bibliájuk van ? Igaz az hogy nem adhat és nem fogadhat el vért aki Jehova tanúja tag ? Eddig igazából csakis azért nem mentem ilyen helyre mert egy pasi azt mondta "Ha egyszer elmész többet nem szabadúlsz tőlük,és erőszakosan téritenek..." Ez az ember azóta más okból nem a barátom.Választ szeretnék kapni a kérdéseimre.

2015. jún. 13. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A nővérem bigott tanú. Azóta nem tartja a kapcsolatot a családdal. (5 éve)

A véradással kapcsolatban jók az infóid.

Nem akarlak befolyásolni, majd megteszik a tanúk:)

2015. jún. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1# válaszoló.Írtam egy üzenetet a tárgy merőben egy autó márka szerepel.
2015. jún. 13. 10:53
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám felmenői jehova tanúi. Apukám csak úgy vehette őt feleségül, hogy kikeresztelkedett és beállt hozzájuk.

SZERENCSÉRE ott hagyták a vallást, (én akkor 5 éves voltam de tisztán élnek az emlékek) azóta megszűnt minden kapcsolat a család azon felével. A nagymama vidéki, közölte, hogy majd ha feljön pestre talán egy buszmegállóban találkozhatunk :)

Vért nem adhatnak és nem is kaphatnak, inkább hagyják meghalni egymást, ők úgy is a paradicsomba jutnak, mindenki más meg a pokolra.

Kegyetlenül erőszakosak, de ott lehet hagyni őket, hiszen anyukámék is ott hagyták.

Viszont a nem hívő családoddal utána meg kell szakítanod a kapcsolatodat különben ők tagadnak ki.

Nincsenek ünnepeik! Sem karácsony, sem szülinap, sem névnap sem húsvét, konkrétan semmi!

Imádni csak az Istent lehet, mindenki mást csak szeretni.

Imádkozás van minden étkezésnél és lefekvés előtt is.

Szent életűeknek hiszik magukat de a nagyanyám agyba főbe verte folyton a lányait köztük anyukámat is.

Fiatalok vannak mivel születésétől fogva viszik a kicsiket a gyülibe, nem számít hogy a gyerek unatkozik vagy ordít mint a sakál. Kötelezően végig kell ülnie a szerencsétlen 2-3 évesnek is a 2 órás előadásokat nyugiban a fenekén amiből annyit ért hogy ha jól viselkedsz a paradicsomba kerülsz ha hazudsz, lopsz rossz vagy akkor a pokolra, ezek megkeserítik a gyerekek lelkét, én tökre rettegésben voltam ezektől mindig.

Én is folyton sírtam, utáltam gyűlöltem!


Ha normális életet szeretnél élni én azt tanácsolom, hogy ne menj bele semmi ilyesmibe, az nem egy vallás hanem egy szekta, és a leendő vagy meglévő gyermekeidet ne kényszerítsd bele ilyesmibe!

2015. jún. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Első voltam. Azért nem tartja a kapcsolatot, mert nem tudott minket megtéríteni. Ezek után kijelentette, hogy az igazi testvérei a tanúk. Elköltözött egy számunkra ismeretlen helyre. Megkíséreltük keresni őt a BM-en keresztül, ahonnan azt a választ kaptuk, hogy nem kívánja velünk a kapcsolatot felvenni. Majd levélben(!) közölte, hogy ne keressük többé, mert nem kívánatos személyek vagyunk a számára.
2015. jún. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok, még annyi, hogy igazi jehova tanúja válaszát ne várd, mert nem nagyon internetezhetnek! Facebook kifejezetten tilos. 23 éves vagyok, az unokatesóim és köztem 2-3 évek vannak, fogalmam sincs, hogy hogyan néznek ki, simán elmennék mellettük az utcán, utoljára 5 éves koromban találkoztam velük.
2015. jún. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg fognak ők is jelenni, csak nem a "helyén" a vallások között jelent meg a kérdés, ők meg ott reagálnak.
2015. jún. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdéshez írva:


Nem ajánlom a csatlakozást............

2015. jún. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Annyi mindent hallottam már a Jehova tanúja közösségről.Pozitív és Negativ véleményeket egyaránt."

pedig csak negatívat lehet róluk mondani

2015. jún. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%
A kérdést a Kultúra/Közösség/Vallás témakörben kellett volna feltenni.
2015. jún. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A Jehova Tanui szektát egy nyomdász alapította még a múlt században. Sajátosan kezdte el értelmezni a szentírást, megpróbálták szó szerint értelmezni,a Szent Szellem segítségével. Saját Biblia-fordításukat fogadják el, azt tartják, hogy sem el nem vettek, sem hozzá nem adtak az eredetihez. Ez persze nem igaz. Ami pl. nem állt összhangban a szó szerinti értelmezéssel,azt simán kivágták, mondván, nem a Szent Szellem (Szentlélek) sugalmazása.

A helyi gyülekezeteket a vének vezetik, akik sajnos sokszor teljesen szakszerűtlenül beleavatkoznak a családok, házastársak mindennapi életükbe, problémáik megoldásába.

Térítési gyakorlatukra jellemző, hogy előre betanult logikai panelekkel, kész válaszokkal kommunikálnak, gyakorlatilag nem tudod őket kellemetlen helyzetbe hozni, mert mindenre van egy idézetük a Bibliájukból.

Teológiai elképzelésük túlhaladott, millió helyen sántít.

Szvsz máshol keresd Istent.

2015. jún. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!