Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csendesebb, visszahúzódó...

Csendesebb, visszahúzódó emberekre miért nincs senkinek se szüksége?

Figyelt kérdés
Ők vannak kiközösítve az iskolában, meg minden közösségből. És talán még munkahelyre is kevésbé veszik fel őket, mint egy határozott, talpraesett embert.
2015. jún. 13. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem biztos.

Én ismerek olyan helyet, ahová pont a csendeseket vették fel, nem a nagyszájúakat, mert őket lehet cs*sztetni, nem szólnak vissza. Van ilyen is, bár ez nem pozitív dolog. :-/

2015. jún. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert csendesek és visszahúzódóak.
2015. jún. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Most ha valaki visszahúzódó, nem keresi a másik ember társaságát és még a másik fél kezdeményezésére sem reagál pozitívan, akkor nem tudom mit akar még, nyalják ki a se**ét vagy mi? Ha látszólag nem akar a többi emberrel együttműködni, a közösségi életben részt venni, akkor ne csodálkozzon, ha nem foglalkoznak vele.
2015. jún. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csendes és visszahúzódó vagyok, és nem értek ezzel egyet. Szerintem az ilyen emberek mint én inkább magukat közösítik ki a társaságokból, mert nincs rá igényük.

Az hogy valaki csendes nem azt jelenti hogy életképtelen, vagy ne tudna helytállni egy munkahelyen. Egy olyan munka közben ahol ez kifejezetten hátrány nem is érezném magam jól, nem is szeretném csinálni. Nekem nem volt problémás emiatt az álláskeresés.

2015. jún. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kollégám is egy csendes jellem, legalább is így ismertük meg amikor bekerült hozzánk dolgozni, de ahogyan telt az idő és jobban beilleszkedett és elkezdtünk vele barátkozni meg kedveskedni ő ezt viszonozta meg amikor mindenki ki ismerte és elkezdték őt elfogadni és megszerették sokkal nyitottabb, bátrabb és felszabadultabb lett. Ő neki tényleg az kellett hogy elfogadják és ne közösítsék ki. Persze van nálunk egy főnök aki nagyon rászállt az elején hogy biztos mindenért ugrani fog szó nélkül. Ő valóban ezt teszi, de amin mi is meglepődtünk hogy baromi nagy szája van, ha nincs megelégedve a főnök a munkájával, akkor a kollégánk nagyon jól, normál de határozott hangnemmel meg is indokolja hogy miért nem lett olyan amilyen, és be is mutatta neki hogy jobb nem lesz, meg egyszer már keményen vissza is szólt neki majdnem elájult a nagyfőnök, de ő akkor olyan szinten meglepődött hogy ilyen ember van hogy ő tényleg megcsinálja és tényleg a maximálisat próbálja kihozni munkájából így meg is dicsérte hogy ilyen korrekt a hozzá állása és el is tudja értelmesen kulturált hangnemben magyarázni, indokolni hogy az miért olyan amilyen. de ő jól dolgozik bárki megkéri valamire hogy segítsen egyből ugrik, csinálja de utána meg is hálálják neki, nagyon sok mindent szokott kapni volt hogy egy nagyon kemény takarításra kérték meg őt szennyvíz csatorna tisztítás után kellett a mocskot felszednie, senki nem akarta vállalni, de ő elvállalta jutalma a fizetése mellett 2 doboz sör és elmehetett 3 órával műszak vége előtt úgy hogy a cég leigazolta és megkapta a 8 órát arra a napra. Sokan tisztelik őt amiért csendesebb de határozottabb jellem, barátságosabb is, és sokan szeretik. Csak akkor szól be valakinek ha tényleg olyan a helyzet, bármikor lehet rá számítani, és ezt senki nem gondolta róla hogy már lassan 2 éve itt van és még mindig megvan az állása, pedig sokan úgy ítélték el első benyomásból hogy 2 hét után elmegy magától, mert undorodni fog a munkától pedig nem így lett és sokaknak meglepetés volt az hogy nyafogás nélkül megcsinált mindent de nem is hagyta magát ugráltatni, pedig nem volt ő hülye gyerek csak adta a hülyét hogy ő olyan hogy minden füttyszóra ugrani fog. Még én is meglepődtem mert azt hittem egy kis lúzer lesz akit úgy kell noszogatni vagy csicskáztatni tudjuk, de közel sem így volt. Nekem is sok mindenbe segített de amikor én egyszer nem segítettem neki amikor ő két meg rá, következőnél már ő sem segített nekem, és nekem pont ez tetszik benne hogy nem hagyja magát ugráltatni. Ha túlóra van mindig bemegy de csak azért mert van miért bemennie, főnöke egyszer tette meg hogy nem fizette ki a túlóráját akkor akár hogy kérte nem ment be, az sem érdekelte őt ha kirúgja, és ezt így megmondta a szemébe csak lesett meg pislogott a főnöke.



Szóval aki csendesebb meg visszahúzódó jellem előbb utóbb közvetlenebb lesz csak azért ilyenek mert nem nyílnak meg úgy új társaságban nekik időt kell hagyni és ennyi.


Mi is nagyon meglepődtünk hogy a srác teljesen más lett mint amilyen akkor volt amikor idekerült de amikor hozzá hasonlóakat vett fel a főnöke pár nap után el is mentek maguktól, de ők tényleg csendesebbek voltak.

2015. jún. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Visszahúzódó ember vagyok. Nem igénylek semmi olyan társaságot, ami nekem nem tetszik. Sőt, kerülöm, ahogy tudom. A hozzám hasonlókkal nagyon jól megvagyok, ugyan úgy tudunk mindent csinálni, mint azok, akik folyton pofáznak hangosan.


Szóval én örülök az olyan helyzeteknek, ahol én magam választhatom meg, hogy kikkel vagyok. A hangos, nagyszájú embereket nem tűröm meg magam mellett, mert tapasztalatból mondom, hogy sosem a dolgok lényegével foglalkoznak, hanem a saját kis életüket sztárolják fel reggeltől estig.


Napjaim nagy részét egyedül töltöm, és megelégszem azzal, hogy nem túl gyakran találkozom a hozzám hasonlókkal. Inkább egyedül vagyok, mint olyanok társaságában, akiktől hányingerem van.


A visszahúzódó emberek introvertáltak. Bill Gates is ide tartozik, csak a példa kedvéért. Introvertált, mégis a világ leggazdagabb emberei között van. (talán ő van az első helyen).


Amit a munkáról írtál, már ne is haragudj, de abszolút baromság.

Egyébként a google a barátod, olvass utána, hogy milyenek az introvertált emberek. Sokkal jobb dolog, mint hülyeségeket beszélni.

2015. jún. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, a "lipót" című könyv jutott eszembe az írásodról, nagyon tetszett. :) Abban ugyanis nincs pont, csak a könyv legvégén, szóval az egész egy mondat. Kérdésre: munkaköre válogatja, hogy milyen vérmérsékletű embernek való. Egy csendes, visszahúzódó embernek nem való egy ügynöki vagy ügyvédi szakma, de lehet, hogy ő a legmegfelelőbb személyi asszisztensként vagy könyvelőként. Társaságnak azt keresi az ember, akivel tud beszélgetni és szórakozni. Aki keveset beszél, nem nyílik meg, magának való, azt nagyon nehéz felrázni. Felületes dolgokról beszélek, attól még remek barát lehet, ha megtalálja a másokhoz való utat.
2015. jún. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, 5-ösre gondoltam.
2015. jún. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem van ilyen osztálytársam, tök normális meg minden, de folyton mikor beszél vele az ember, úgy kell kierőszakolni belőle néha, hogy mondjon valamit. Neten beszélgetve is sokszor nem reagál, mintha le se szarná mit ír neki az ember... hát ilyenre kinek van szüksége? Egy idő után idegölő a dolog.
2015. jún. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!