Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni az egyetemis...

Mit lehet kezdeni az egyetemistákkal kapcsolatos gyűlöletemmel?

Figyelt kérdés

Nem tudom milyen ok miatt de ki nem állhatom az egyetemistákat. Különösen azokat utálom, akik eljátsszák az értelmiségi, "felsőbbrendű" embert (divatból színházba járók, kávézókba a munkáról okoskodó de munkát sosem látott, anyuka által pénzel huszonéves egyetemisták, nagypofájú, szakbarbár informatikusok).

Irritál az, ahogy ezek az emberek viselednek, nyilatkoznak az élet dolgairól és úgy általában az élethez való hozzáállásuk (különösen az, hogy szentül meg vannak győződve arról, hogy ők mindenkinél okosabbak/műveltebbek lesznek attól, hogy elvégeznek egy 3,5 éves képzést).


A volt középiskolai osztálytársaim közül azok, akik egyetemre mentek kivétel nélkül nagyképű, tipikus belterjes egyetemista lett, akik mindenkit lenéznek azok közül, akik OKJ szakmát tanulnak vagy dolgoznak (rajtam konkrétan röhögtek az osztálytalálkozón mert dolgozom, ők pedig EGYETEMISTÁK - bár mióta ők ezt az életmódot folytatják lassan 6 éve, én is lediplomáztam levelezőn és egy nagy cégnél dolgozom mérnöki pozícióban).


Mit lehetne kezdeni ezzel az ellenérzéssel. Gondolom most majd jönnek az egyetemisták és elküldenek oda, ahonnan jöttem, hiszen bele meg mertem szólni az ő magasrendű életvitelüket.


Van más is, aki így érez?


2015. jún. 16. 04:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%

Neked meg diplomás emberként lehetne annyi eszed, hogy nem általánosítasz, mert nem minden egyetemista beképzelt a semmire.

Sőt, a zömük normális, és nem felvágós.


De, mint tudjuk, ész és papír nem jár együtt - mintapélda vagy hozzá.

2015. jún. 16. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
74%

A diplomások lenézik és gyűlölik a nem diplomásokat, a nem diplomások pedig lenézik és gyűlölik a diplomásokat, és sok mindenkit kizárólag a btk. tart vissza attól, hogy mészárolni is elkezdje az egyetemistákat, szakmunkásokat, bicikliseket, füvezőket, fideszeseket, kommunistákat stb., kinek mi szálka a szemében. Ez egy ilyen ország.


Ha így jó neked, akkor egészségedre, de ha esetleg eleged van ebből a keserű egymás ellen fenekedésből, és ki akarsz szakadni ebből a körből, akkor ne érezz így, egyszerűen foglalkozz mással, ne pörögj azon, hogy ki mivel foglalkozik, szard le, ki tartja el, mikortól dolgozik, mennyit keres, milyen büszke a saját szarára és más hasonlók. Törődj a magad dolgával, tegyél magasról az övékre, és ne méricskéld folyton őket magadhoz és magadat őhozzájuk képest. Ennyi.

2015. jún. 16. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
7%

Engem nem ez irritál a legjobban... hanem hogy sok egyetemen körbekeféli egymást az egész kollégium. Egy hatalmas swinger-klub az egész na bennem meg ez kelt hányingert. Hogy sokra tartják magukat, de az ösztöneiknek élnek. Az orvosisok pl. minden héten 1 hétköznapi nap olyan bulit tartanak, hogy a környező házfalak rezegnek. Az nem baj, hogy másnap munkába kell menni 1000 embernek, ők ezt megtehetik, mert akkora agyak.... épp csak empátia nem szorult beléjük.

Mi, akik szaksulit végeztünk, kulturáltabban bulizunk, mint sok egyetemista. Mindegyikünknek szinte van párja, többéves kapcsolata. Nem vagyunk ilyen riherongyok, mint sok egyetemista, akik lenéznek minket.

2015. jún. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

"Sőt, a zömük normális, és nem felvágós."


Te is csak fotón láttál egyetemistát, ugye?

2015. jún. 16. 05:28
 5/29 anonim ***** válasza:
91%

Hát tényleg vicces, hogy így általánosítasz.De mindegy, ha ennyire zavar, akkor ne menj közéjük..

Ez nem úgy működik, hogy vannak az egyetemisták és vannak a többiek...

Lehet, hogy veled más okokból is kifolyólag viselkednek igy, erre nem gondoltál?

Én még senkit sem röhögtem ki mert OKJ-t végzett... sőt a partnerem erre buzdítom, habár van már egyeteme:)

2015. jún. 16. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon sok olyan ember van, akik nagyképűek, többnek és jobbnak hiszik magukat másoknál, nem csak egyetemisták. Szerintem a volt osztálytársaid azelőtt is kicsit ilyenek lehettek, pusztán az egyetemista léttől senki sem válik kreténné.
2015. jún. 16. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
20%

El vannak ájulva maguktól. Valamiért azt gondolják, hogy ha elvégzik az egyetemet, akkor tutira jó lesz az életük.

Természetesen nem mindegyik ilyen, de tapasztalatom szerint a többség igen.

Az értelmi szint pedig nem attól függ, hogy OKJ-s papírja vagy diplomája van az embernek.

2015. jún. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
48%
egyszeruen irigy vagy. ez van.
2015. jún. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%

"Valamiért azt gondolják, hogy ha elvégzik az egyetemet, akkor tutira jó lesz az életük."


es erre minden eselyuk is megvan.


Lassuk be: meg a mai, erosen lezulessztett felsooktatas is egy elitklub. Nyilvan tobbnek erzi magat az aki oda bekerul annal aki nem. es bizonyos tekintetben tobb is.

2015. jún. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
90%
Úgy gondolom, ezt a saját belső kissebbség érzeted okozza, te gondolod azt, hogy az egyetemisták mind felsőbbrendűek. Holott persze nagy a különbség egyetem és egyetem között is, nem mindegy melyik egyetem melyik szakát nézed. Ismerősöm egyetemistákat tanít, és ő mondja, mekkora különbség van a hallgatók között. A közgazdaságot tanulók a legborzasztóbbak, a gépészmérnökök a legnormálisabbak. Persze ő csak néhány szak hallgatóit látja, de ugyanez lehet máshol is és szerintem az is számít, hogy vidék vagy Bp. és hogy az illető miért ment egyetemre, azért mert a szülők nyomták, vagy pénzéhségből, saját elszántából mert pl. az a z álma, hogy gyógyítson vagy hidakat tervezzen. Mert talán még van olyan fiatal aki nem csak a pénz miatt szeretne jól fizető szakmát, hanem elhivatottságból. Remélem...
2015. jún. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!