Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Olvasási gyakorlat, nektek...

Olvasási gyakorlat, nektek sikerül elolvasni?

Figyelt kérdés

"csak kevés ember képes elolvasni ezt"

Ez áll a szövegben...kíváncsi lennék másnak mennyire nehéz, nekem pár másodperc alatt sikerült "átállnom", szerintem ez nem igaz, hogy csak kevés ember tudja elolvasni...max kicsit több időre van szüksége...érdekelne nektek mennyi idő alatt megy az elolvasás, nem hiszem, hogy különleges képességre van szükség ehhez :)



2015. jún. 17. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá különleges képesség. Aki folyékonyan tud olvasni, az el tudja olvasni, aki egy alap szöveget is nehezen olvas, az nem fogja tudni.
2015. jún. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

bocs a kép lemaradt :)

[link]

2015. jún. 17. 12:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Csomószor osztják a Facebook-on, mindig mindenki el tudja olvasni. A Facebook-ot nem kell vérkomolyan venni.
2015. jún. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem használom a facebookot, szóval nem tudom mi terjeng ott, ezt a képet ma találtam és érdekelt, hogy mennyire nehéz másnak elolvasni...én is gondoltam, hogy bárki elolvassa, de azért érdekelt másoknak mennyire bonyolult :)
2015. jún. 17. 12:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább egy olyan cucc, ami remekül megerősíti az embert a saját különlegeségében. :D Egyébként tényleg nincs benne semmi rendkívüli. Ha jól emlékszem, az alsós tanító nénink is bevitt nekünk valamikor egy hasonló szöveget érdekességként, és mindenki simán elolvasta.
2015. jún. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akinek nincs problémája az értő olvasással az eltudja olvasni. Az oka pedig a következő: nem betűnként olvasunk, ha az első és utolsó betű a helyén van nagyon könnyű elolvasni a leírt szót (pl: a gyrost sokan gyorsnak olvassák eleinte, mivel az agynak az tűnik logikusnak. Miután már sokszor látta/hallotta a gyros szót az is bekerül a szótárba és nem okoz gondot az olvasása). Ilyen esetben is csak fel kell ismerni a mintát és utána már megy is.
2015. jún. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki azonnal el tudja olvasni, ez csak szokásos hatásvadász kamu-dolog, mint minden más a FB-on.
2015. jún. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!