Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti elvárnátok, hogy segítsen?

Ti elvárnátok, hogy segítsen?

Figyelt kérdés
Negyedéves egyetemista vagyok, és úgy alakult, hogy az egyik gyakorlaton a barátom lett a gyakorlatvezetőm. Folyton azt hajtogatja, hogy velem szigorúbb lesz, meg hogy nem fog velem kivételezni, nem mondja meg, hogy mely fontosabb részeket kellene megtanulni...szerintem meg igenis segíthetne egy kicsit, nyilván nem várom el tőle, hogy adja meg a dolgozatkérdéseket, de nem kellene szemétkednie velem. 1 éve vagyunk együtt. Még nem volt gyakorlat, pénzeken lesz az első, szerintetek csak viccből mondta, hogy velem keményebb lesz? Nagyon komolynak tűnt.

2013. szept. 11. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem attól fél, hogy majd a többiek azt fogják mondani, hogy veled kivételezik, és neked könnyebb! Ezt úgy akarja elkerülni, hogy veled szigorúbb lesz! Engem egyszer egy rokonom tanított, és szigorúbb volt velem, gondolom, pont emiatt, amit írtam. :)
2013. szept. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Nem várnám el, hogy segítsen, de ez sem túl szép tőle, hiszen így is kivételezik veled, csak rossz értelemben.
2013. szept. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha van rá mód, én felvenném másnál azt a gyakorlatot.
2013. szept. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én is erre gondolok. Másnál meg nem akarom, mert úgy örült, hogy taníthat engem, biztos megsértődne. De nekem nem nagyon tetszik ez a helyzet, hogy most ekkora hatalma van felettem,..félek egy rossz szó, és megbuktat!
2013. szept. 11. 21:17
 5/13 Nemko77 ***** válasza:
83%
Csatlakozom az előttem szólóhoz, lehetőség szerint vedd fel másnál. Ha ez nem megoldás... Hát nem várnám el, de ez a másik végletnek tűnik, hogy veled szigorúbb lesz. Ne kezeljen máshogy, csak vonatkoztasson el oktatás terén a magán élettől. Két külön dolog.
2013. szept. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem meg igaza van. Azért mert a párja vagy még nem jár neked semmi kivételezés. Én biztos, hogy nem várnám el, hogy segítsen, ha lehetne, nem is mennél hozzá gyakorlatra.
2013. szept. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Ha van más gyakvez, mindenki azt fogja hinni, hogy azért vetted fel nála, mert mivel jártok, ezért könnyebben áttolja majd a popódat a féléven, mintha "rendesen" el kéne végezned a tárgyat.


Ha valakit megbuktat, vagy nem ad neki ötöst, az az ember lesz az első, aki szalad a szakgazdához vagy a dékánhoz azzal, hogy a barátod kivételezik veled, vele meg nem, mert csak négyest, hármast, kettest kapott - és tök mindegy, hogy igaza lesz-e, ők tényleg csak azt fogják látni, hogy jártok, és ez visszaélésre ad okot.


A barátod azért ideges, és keménykedik veled így, mert lehet érzi, hogy ez a munka neki ugrani fog, és ezt rajtad vezeti le. Te meg nem tudom mire vársz még, és miért gondolod úgy, hogy ez nagyon jó lesz majd, ha a barátod taníthat téged, meg milyen remek... otthon is csinálhatná, ha ezt akarjátok élvezni, mert amúgy semmi fun nincs az egész szituban.

2013. szept. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Én konkrétan egyszer olyan helyzetbe kerültem, hogy az akkori párom egy nagyon jó barátja lett az egyetemi tanárom. Amint megtudtam, hogy ő az (ezzel az első órán szembesültem, mert az ETR nem írta ki a teljes nevét, és a vezetékneve alapján lehetett volna más is), azonnal leadtam. Akkor egy társaságba jártunk, jóban voltunk, nekem lett volna ciki, ha tanít. Ha a pasim tanár lett volna, mindent megtettem volna, hogy ne kerüljek hozzá, senkinek se jó ez. Add le az órát és vedd fel másnál.
2013. szept. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 _Jessy_ ***** válasza:
70%
Segíthetne, csak nem úgy, ahogy te gondolod. Pl. a felkészülésben segíthetne, mivel ő ért ahhoz, amit neked tanulnod kell. Viszont ha van egy csepp esze, akkor nem kellene örüljön annak, hogy nála vagy gyakorlaton, hanem elküldene máshoz, mint ahogyan azt megírták már előttem is.
2013. szept. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem vér ciki, hogy ennyire ragaszkodtok egymáshoz. A magánéletetek maradjon otthon, senki sem fog jó szemmel nézni arra, hogy ti egy párként álltok ilyen viszonyban... Ha átenged, akkor majd az lesz a téma, hogy persze mert aki az ágyban partner az itt is, ha megbuktat, akkor neked éghet az arcod és jócskán rányomja a pecsétjét a kapcsolatotokra. Számomra biztos az lenne az ELSŐ, hogy felvenném másnál a tárgyat, ha már lekéstem róla, akkor pedig kérvényezném. Szerintem ez így fair magatokkal és másokkal szemben is!

Sajnálom, hogy annyira gyerekes gondolkozású a párod, hogy ezt nem alap dolognak tartja, hanem még meg is sértődik rajta.

2013. szept. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!