Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen szemetek az emberek?

Miért ilyen szemetek az emberek?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta ahogy növök, úgy hízok, jelenleg körülbelül 30 kiló felesleg van rajtam a körülbelül 160 centimhez. Csak néhány éve fordultam ezzel orvoshoz, hormonbetegségem van és ez más tünetekben is megmutatkozik, bár szerencsére azokat csak én látom, de így is nagyon rossz. Orvosi segítséggel próbáltam fogyózni, néhány kiló lement de aztán megállt a súlycsökkenés


Amikor óvodába jártam és általános iskolába kevésszer ért emiatt támadás, mert nem érdekelte a többi gyereket, hogy milyen alkatom van és hozzáteszem, voltak nálam nagyobb darabok is és őket se sokszor szekálták. Néha kaptam megjegyzéseket persze, de ritka volt. Mióta középiskolába járok sokkal többször nevettek ki és aláztak meg nyilvánosan mint általános iskolában... pedig azt hinné az ember, hogy egy közel 18 éves embernek több esze van mint azoknak a 6-14 éveseknek. Én tudom, hogy az emberek többsége az átlagos vagy soványabb alkatú embereket szereti és talán esztétikailag is szebb, de mégis miért kell megalázni, hangosan kinevetni azokat, akik ezekbe nem tartoznak bele?! Ettől jobb lesz a napjuk, nyugodtabb lesz a lelkiviláguk vagy mégis miért?


Hiába nem kaptam sok negatív véleményt, én annyira gátlásos vagyok, hogy pólóban se merek mások elé menni, iskolában még a legnagyobb melegben is pulóver van rajtam, pedig ez egyáltalán nem rejt el. Utolsó héten osztálykiránduláson voltunk és pólóban gyorsan felmentem egyedül a termünkbe valamiért és a folyosón álltak az alattam lévő évfolyamból páran és amikor mentem röhögtek, amikor jöttem akkor meg olyanokat hallottam, hogy "gyaaa, tyuuu" stb, pedig csak egy egyszerű póló volt rajtam, még csak nem is feszes. Ezek miatt a romokban hever az önbizalmam és feltételezem nem csak nekem, hanem mindenki másnak aki hasonló cipőben jár. Régebben azt hittem, hogy ha lesz barátom akkor mindez megoldódik de tévedtem.

A múltkor is az egyik ismerőse megkérdezte tőle, hogy "na mi van a kövér csajjal?" ezt a barátom mondta vissza de én azt hittem elsírom magam.

Számtalan ilyen kisebb dolog történt már amire mások azt hiszik, hogy semmiség, közben meg a másiknak ezzel mind fájdalmat okoznak még akkor is ha nem mutatják ki.


Azt mondják, hogy nagyon sok elhízott ember van a Földön, akkor miért nem lehet elfogadni őket is? Az addig oké, hogy egészségtelen és tenni kéne ellene de van aki önhibáján kívül az... és ha a saját hibája is, valami oka mindennek van és ugyanúgy vannak érzései mint bárki másnak. Nem hiszem, hogy ezeknek az embereknek jól esne ha valaki mindig cseszegetné őket és emiatt enyhén (vagy túlzottan) depressziósak lennének.


Ne haragudjatok a regény miatt, de már évek óta nem beszélgettem erről senkivel :)

18/L


2015. jún. 24. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Megértelek, a fiam egyik barátját is rendszeresen csúfolták és alázták a többiek a külseje miatt, pedig egyébként egy okos, nagyon kedves fiú. Azt láttam az ő esete kapcsán, hogy a barátok nagyon sokat tudnak segíteni ilyen helyzetben, önmagában azzal, hogy úgy fogadják el és szeretik, amilyen, a szájalókkal szemben pedig megvédik.

Sajnos, a butákon nem tudsz változtatni, a legfontosabb, hogy te ki tudj békülni önmagaddal. Erősítsd magadban azt, ami jó, és ne hagyd, hogy letörje néhány ostoba, felületes, éretlen csitri az önbizalmadat.

Ha hormonális eredetű a gond, érdemes lenne talán újra nekifutni orvosi segítséggel annak, hogy helyreállítsák a hormonháztartásodat, és segítsenek lefogyni, az egészséged érdekében. Nyugodtan kérj másodvéleményt pl. itt:


[link]

2015. jún. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az emberek nem csak a kövér embereket cseszegetik, hanem mindenkit, mindenért, amiért lehet. Engem is sok mindenért cseszegettek már, egyszer pl. azért vertek meg, mert székesfehérvári vagyok, vagy kiskoromban minden héten beszólt valaki az utcán, amiért rocker vagyok. Az ilyen emberek a saját frusztrációikat és belső fájdalmaikat élik ki másokon. Nem a személyed, vagy a kövérséged ellen irányul, csak épp te vagy ott és épp a kövérségedbe tudnak belekötni. A világ tele van negatív hangokkal, viszont nem kötelező figyelni rájuk. Én mióta kizártam a negatív hangokat elég jól élek és jól haladok a karrieremmel. Szóval simán lehetsz boldog és sikeres, attól függetlenül, hogy a világ tele van köcsögökkel.


Ami problémásabb kérdés az az elfogadás. Ne várd el senkitől, hogy elfogadjon. Mindenkinek joga van elutasítani bármit, ami nem fér bele a világképébe. Ettől ő nem is feltétlenül lesz rossz ember. Neked pedig ezen felül kell emelkedni. A világ nem olyan, amilyennek mi szeretnénk látni és mindenkinek van önrendelkezése.


Amúgy ha van hormon problémád, ha nincs, attól még hozhatod jobb formába magad azáltal, hogy sportolsz, meg egészségesen táplálkozol. Vannak szép duci csajok.


Az önbizalmadat meg ne arra építsd, hogy mások mit mondanak. Úgy éld az életed, hogy annak számodra legyen értelme, ne pedig mások számára!


28F

2015. jún. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!