Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mai Tanárok miért olyan...

Mai Tanárok miért olyan szemetek? miért élvezik ha azzal jönnek hogy rajtuk múlik a jegyünk? mint ha ezzel azt sugalnák hogy fejeb valók bárkinél, aztán meg ugyan olyan emberek mint mi.

Figyelt kérdés

#baszton #baydon
2014. júl. 13. 19:15
 1/9 A kérdező kommentje:
És a legtöbb tanár még arra se méltat hogy segítsen a diáknak,inkább megbuktassa
2014. júl. 13. 19:20
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem a mai tanárok ilyen szemetek. Régen is voltak szemét tanárok, sőt, régen sokkal nagyon hatalmuk volt, mint mostanában.

De miért van az, hogy a tanárokat szidó kérdések a legborzalmasabb helyesírással vannak megírva? Ha valamit nem tudok elolvasni, mert annyira érthetetlen, 80%-ra tippelem, hogy tanárokról van szó benne.

2014. júl. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Nyelvtanból mindenképp megbuktatnálak a biztonság kedvéért.


Ez pl egy szép példa, hogy nyávogsz itt, közben meg teszel az órai dolgokra, aztán meg a tanárra panaszkodsz.


Kapd össze magad és próbálj odafigyelni, mikor egy okosabb ember az agyadba akar valamit rakni. Pl a helyesírást. Ne szövegelj, hanem tanulj. Ha nem tanulsz nyomorogni fogsz.

2014. júl. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért nem hiszem, hogy olyan komplexusosok legyenek, hogy arra verjék magukat, hogy rajtuk múlik a diákok jegye, nyilván van pár elmebeteg, de a többség, aki ennyire rosszul reagál, valszeg simán burn-out szindrómában szenved, ami magas stresszel járó, szociális jellegű munkákban gyakori, főleg ha rosszak a munkakörülmények. És azok egyre rosszabbak. Ez lényegében a kiégettséget, a motiváció hiányát, a fokozott stresszhatás okozta ingerlékenységet jelenti.


A "mai" tanárok a megváltozott munkakörülmények miatt mások, mint a régebbiek. Ha kisebb csoporttal kell foglalkozni, jobban teljesítenek (ahogy a diákjaik is), ha kisebb a szintbeli különbség a diákok közt és nagyobb a rájuk fordítható idő, jobban tudnak egyénileg foglalkozni a diákok készségeivel, segíteni, ha a munkájuk megbecsülést, motivációt ad nekik, nem egy lélekölő daráló, akkor a hivatástudatuk jobban megmarad, ha a régebbi értékrend szerint a tanár, tanító cím még mindig tekintélyt adna, és nem lenne ennyire kötve a kezük, nem kéne fegyelmezésként a jegyekkel fenyegetőzniük - nagyon más már nincs az eszköztárukban.


Próbálj meg bármilyen szociális jellegű munkát végezni olyan személyekkel, akiknek semmi kedve, motivációja együttműködni veled, mindezt szűkre szabott időkeret mellett. Én ezért nem lettem (egyebek közt) pedagógus. Borzalmas munka, nem csoda, hogy ilyen sokan idegbetegek vagy alkoholisták lesznek.

2014. júl. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
4-eske. Ezt a választ nem értette a kérdező:) Ne legyél már tanár:)
2014. júl. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5.Értettem a választ,ne próbálj hülyének beállítani ,mert nem vagyok az.
2014. júl. 13. 20:17
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Egy kis nyelvtanozás tényleg nem ártana neked. Ha a magyar tanárod megbuktatott, egyet értek vele, ritka pocsék a helyesírásod, na és a mondatba foglalások, hagyjuk inkább.

---------------------------

A kérdésedre válaszolva:

-Sok tanár átlát a diákokon. Látja ki igyekszik, és ki az aki tesz magasról az egész sulira. Ha egész évben nem csináltál semmit és végén meg összehozol egy kettes dogát, ne gondold, hogy jó szívvel megadja a kettest. Ha elküld pótvizsgára vagy megbuktat, jogosan teszi. ( Egy év alatt elég sokat rontottam matekból, az egyik legjobb voltam a következő éveben valahogy rájöttem, hogy nem érdekel nem foglalkoztam vele annyit, kevesebbet tanultam, hiába álltam 4,5-re, nem kaptam meg az ötöst jogosan.)

-Nem csak a "mai" tanárok, a "rosszak" az idősebb generációból származó tanerők, néha sokkal szigorúbbak, és jobban megkövetelnek dolgokat.

- A tanárok nem tekintik magukat feljebbvalónak, bár egy bizonyos ( inkább hatalmas) tiszteletet megérdemelnek, azért mert a te semmi tudásodra építve, felkészítenek az Életre.

- Ha nem tiszteled a tanárt ne várd, hogy ő is tisztelni fog.

-Igen, a tanár is ember, mint mindenki más. Teljesen átlagos hétköznapi emberek, ám mégis hősök, hiszen ha nem lennének tanárok, mi lenne a jövő generációjával?

-----------------------

Tudom, hogy úgyis lepontozol, de ezt muszáj volt leírnom.

--------------------

Pár helyen írási jó tanács útravalóul:

-Nagy betűvel kezdjük a mondatot.

-Ha, mint után vesszőt teszünk.

-Ugyanolyan egy szó, akárcsak a mintha.

------------------------------------------

Remélem segítettelek észhez térni.

2014. júl. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat helyesírási helyen írási helyett. Már nagyon este van.
2014. júl. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szar a fizetés... állítólag... én annyit se adnék nekik, amennyit most keresnek... férgek.
2021. jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!