Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felvehetem az egyetlen igaz...

Felvehetem az egyetlen igaz barátom vezetéknevét, akivel már testvérként érezzük egymást?

Figyelt kérdés
Szeretném felvenni a vezetéknevét és nem tudom lehetséges-e. és mondjuk fel lehet venni úgy vezetéknevet, hogy pl úgy mennék be ezzel a hivatalba, mintha csak a második vezetéknevem egy telefon könyvből bökném ki, tehát nem kell a barátom anyakönyvi kivonata, stb, és úgy veszem fel a nevét?
2015. jún. 26. 19:28
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Szia Kedves Válaszoló!


Először is nagyon szépen köszönöm a válaszod, a segítséged, hogy időt és türelmet szántál rám. Ez a történet nagyon "bizarr", de a cél érdekében én ezt leírnám minden gond nélkül, de ez akkor is helyt állna, ha oda írnám, hogy édesapám elhúnyt, és az ő tisztelete végett hagyom csak meg a mostani nevem, de ezért amit áléltem(amit meséltél történet) felvenném a barátom nevét?

Tényleg csak ilyen úton működik ez, hogy ilyen indok ott legyen? Amit itt írtak hozzászólások, meg amiket láttam mások tapasztalatai alapján, hogy csak bement, nevet választott és ennyi, az hogy történehtett ilyen egyszerűen akkor?



Azzal kapcsolatban amit írtál a végén pedig: Rendben, akkor elmebetegek vagyunk más szemében, igazából nekünk ez annyira nem számít ki-mit gondol rólunk, van aki csodál minket, s van akkor akik szerint elmebetegek vagyunk, nem szeretnék ezzel kapcsolatban vitába folyni, hiszen minden érzés-, minden ember más, s én tiszteletben tartom a véleményed, véleményeiteket.

Én érzem ezt a kötéléket, a bátyám érzi ezt a köteléket, s mi nekünk ez egy csoda az élettől hogy vagyunk egymásnak így, s nekünk ez jó. Ő neki is "van, de mégsincs testvére" érzés, nekem is "van, de mégsincs testvérem" érzés van akik ténylegesen a mieink, és mi úgy érezzük hogy minket testvéreknek teremtettek csak máshogy és ezért kaptuk meg mi is ezt. Nekünk a véreskü mást jelent, nem a szó szerinti eskü ez, csak így hívják ezt ugye. Nekünk ez arról szólt hogy a vérét adta, hogy bennem is folyjon az a vér, hogy mi is lehessünk olyan testvérek és ezzel az életét adta. (tudom, tudom hogy mikor vért vesznek, nem az ő vére lesz ott, de ez az érzésről szól hogy mégis emiatt az "eskü" miatt ugyan az a vérünk. De ez nem esküről szól)


Sajnálom, hogy a kérdés átment ebbe a témába, nem akartam problémát okozni senkinek. Én tiszteletben tartom a véleményeiteket.


Tehát akkor más mód nincs erre a változtatásra, muszáj ez a horror sztori? Nem értem akkor másnak hogy lehetett ilyen egyszerű hogy bement, fizetett, valakitől nem is kérdezték miért, és ennyi. :(

2015. júl. 3. 13:28
 12/13 anonim ***** válasza:
Na jóba vagytok még?
2016. júl. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
na felvetted végül?
2017. febr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!