Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezen az oldalon akad még...

Ezen az oldalon akad még őszintén segítőkész ember? Mindenért megszólják a kérdezőket. Miért?

Figyelt kérdés

Meglehetősen bosszant, hogy itt valamennyi válaszadó minden létező módon bele akar kötni a hosszabb kérdésekbe.


Megszólják azt, aki helyesírási hibát vét (nem arról beszélek, amikor 1 mondaton belül 5 hibája van, csak ha elír 1 szót), megszólják azt, aki igényesebben fogalmaz.


Amatőr íróként (vagy talán a személyiségemből adódóan) valahogy megszokásból is túlfogalmazom a hétköznapi mondanivalómat is, főleg írásban képes vagyok fél - 1 oldalon át részletezni és körítéssel tálalni egy magyarázatot. Nem vagyok rá különösebben büszke, mert sokan fárasztónak találják, de nem is igazán tudom, hogyan foghatnám rövidebbre olykor. Esküszöm, nem azért csinálom, hogy okoskodónak tűnjek vagy bármi ilyesmi.


Nemrég feltettem egy kérdést, egy barátom tanulásával kapcsolatban, hogy miképp segíthetném. Leírtam egy rakás részletet (persze akadt, amit kifelejtettem). Két válaszból az egyik leszólta a kérdésem, hogy "biztos kamu, mert túl irodalmian van megfogalmazva". (R U f-ing kidding me...?!) A másik meg kétségbe vonta, hogy valóban egy barátról írok és nem magamról, mert "túlságosan jól ismerem minden gondolatát". Ha valakit évek óta ismersz, ha nem is minden gondolatát látod, azért eléggé kiszámíthatóvá válik a gondolkodása és hozzáállása bizonyos dolgokhoz.


Van valaki, aki még tapasztalja ezt? A valódi segítőkészség igazából hiányzik a válaszaikból, csak a kötekedés megy. Ha vette a fáradságot, hogy elolvasson egy hosszabb kérdést, miért kell mindenáron belekötni ilyen jelentéktelen baromságokba? De ezt más kérdéseknél, változatos témakörökben is tapasztalom, főleg helyesírás terén, vagy bármilyen részletkérdésben.


Egyébként, köszönöm, ha ti is elolvassátok a bosszankodásom...



2015. júl. 5. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Velem is ez megy.. Tudod, itt élik ki magukat az ilyen semmirekellők. Azért ír ide az ember, hogy segítsenek neki, de csak jobban felidegesítik. Nem is szoktam már kiírni semmit, csak, ha nagyon muszáj.
2015. júl. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A másik kedvencem, amikor valaki csak annyit ír válaszként, hogy "nem olvastam el", vagy beidéz egy részletet, miszerint addig olvasta. Mire jó ez?
2015. júl. 5. 15:17
 3/13 anonim ***** válasza:

persze, vannak akik tényleg segíteni szeretnének

meg jó pár aki csak trollkodik és/vagy itt éli ki a frusztrációját

amúgy azt a kérdést én is láttam, de nem szóltam hozzá, mert nem tudtam valóban jó tanácsot adni

olyankor meg nem állok neki okoskodni (kötekedni meg végképp nem)


nekem is volt, hogy egy teljesen normális kérdésre vagy az egyik válaszomra hülye üzeneteket kaptam és bár persze azért zavart, de az ilyeneket figyelmen kívül kell hagyni

csak a normális válaszokkal foglalkozz, olyanok is biztos voltak :)

2015. júl. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Amatőr íróként azt kéne megértened, hogy a leírtakat tekintve komoly felelősséged van. Ne fáraszd feleslegesen az olvasót, mondd el, amit akarsz, de tömören. Ez tanulható, csak nehéz. (Én írásból is élek, úgyhogy tudom.)


Azért én azt figyeltem meg, hogy normális kérdésre, ha a kérdező is emberi stílusban kommunikál, általában sok segítőkész, normális válasz érkezik és kevés bunkózás.


Az meg, hogy az ember leírja, meddig olvasta a kérdést, az időnként tud fontos lenni, pl. ha egy ponton olyan részlet derül ki, ami a további taglalást értelmetlenné, súlytalanná teszi. Pl. ha egy nő leírja, hogy a párja rendszeresen veri, akkor fölösleges tovább olvasni, mert mindegy, mit ír még, ez nem oké.

2015. júl. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az ilyeneket egyszerűen nem kell figyelembe venni,te pedig tudatosan igenis le tudod rövidíteni a mondanivalódat.. Arra meg légy büszke,hogy irodalmian fogalmazol,viszont ez nem kell hogy magában foglalja a nagy terjedelmet...
2015. júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#4 - Köszönöm, próbálom nem elnyújtani feleslegesen és tanulni belőle. Általában igyekszem kedves lenni, olykor túlontúl is - sajnos, előfordult már, hogy visszaéltek vele -, így a bunkó stílust még bosszús állapotban is kerülöm. Remélem, hogy akire esetleg haragszom, az kulturált szavakból is megérti a reakciómat. Amúgy sem szeretném szükségtelenül kellemetlen helyzetbe hozni magam.


Egyébként, azzal egyetértek, hogy fontos tud lenni, hogy valaki leírja, meddig olvasta. A hangsúly azon van, hogy "TUD az lenni". Én inkább az olyan eseteket emelném ki a kérdésem szempontjából, amikor a válaszadó csak beidézi mondjuk az első mondatot, ami ehhez hasonló "Hosszú lesz, előre is elnézést". Merthogy láttam már ilyenre több példát. Ebből egyszerűen az jön le, hogy nem is érdekelték a kérdés részletei, csupán kötekedésből írt. Láttam már néhány nagyon hosszú kérdést, de ha nem érdekli, miért szemeteli ilyen válaszokkal tele az oldalt?


#5 - Azt nem tudom, mennyire fogalmazom valóban irodalmian. A terjedelemre értettem, hogy nem vagyok büszke rá.


Mindenkinek köszönöm a válaszokat.

2015. júl. 5. 15:48
 7/13 anonim ***** válasza:
Miket szoktál írni amatőr íróként?
2015. júl. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7 - Nehéz lenne összefoglalni. Mostanság főleg novellákat, fantasy, krimi, esetleg romantikus témákban. Vagy amihez épp kedvem, energiám és ihletem van. Regényem csak három van folyamatban, de jelenleg szünetelnek.


Publikált írásaim nincsenek. Az "amatőr írót" olyan szinten amatőrnek képzeld el, hogy inkább csak magának és közeli ismeretségének ír. Voltak terveim ebből többet kihozni, illetve vannak is, de jelenleg az idő- és ihlethiány jóvoltából nem kivitelezhető.

2015. júl. 5. 16:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor mindenki amatőr író.


De ezt egyébként hobbiírónak mondanám.

2015. júl. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Az amatőr, fogalma szerint, eleve azt jelenti, hogy valaki nem a foglalkozásából tesz valamit, hanem mert kedvét leli benne. Nem űzi professzionális szinten a tevékenységét, valamint, nem feltétlen hozzáértő, szakértő.


Tényleg szükséges erről vitát nyitni? Nem erre irányult a kérdés, nem az akármilyen szedett-vedett írói mivoltomat akarom középpontba helyezni vagy fényezni.

2015. júl. 5. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!