Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan különböztetik meg a...

Hogyan különböztetik meg a gyerekeket bizonyos afrikai országokban?

Figyelt kérdés

Gondolom így nem annyira érthető a kérdés, de mellékelek egy képet:


[link]


Ők Burundiból valók. Hogyan különböztetik meg őket az iskolában, ha teszem azt mondjuk van egy kötelező iskolai viseletük is? Névtáblát viselnek (ha a helyükben lennék, akkor amúgy az én első gondolatom az lenne, hogy megtréfáljam a tanárt, és kicseréljem a névtáblákat)?


Jó, tudom, hüle kérdés.



2015. júl. 6. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Hat ez tenyleg egy jo hulye kerdes. Induljunk ki abbol, hogy egy magyar altalanos iskolaban mi a helyzet? Ott se tudja szerinted a tanar megkulonboztetni a gyerekeket, mert feher az osszes?
2015. júl. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó, de az arcuk is teljesen egyforma. Számomra legalábbis.
2015. júl. 6. 19:39
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy alapvetően, egy magyar suliban még haja is szokott lenni a gyerekeknek. Itt meg nem tudom. Lehet a hőség miatt nem növesztik.
2015. júl. 6. 19:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Számodra egyforma, de számukra nem. Nekik életbevágóan fontos, hogy meg tudják különböztetni egymástól az embereket, így hidd el, jók is benne.
2015. júl. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, 4-es, gyanítom. Én is csak magamról gondolom azt, hogy én viszont nem bírnám megkülönböztetni őket elsőre. Az azóta törlésre került véletlen plusz kérdésben válaszolta is valaki, hogy valószínűleg nekik meg nehezebb lenne megkülönböztetni hasonló kinézetű fehér bőrű embereket.
2015. júl. 6. 22:44
 6/6 dellfil ***** válasza:

Na igen. nem egyszerű dolog az arcfelismerés. Ezt egészen kisgyermekkorban tanuljuk meg, a miket körülvevő emberek arcaiból. És milyen arcokat látunk magunk körül a fogékony korunkban? Nagyrészt a velünk azonos fajtájú emberekét. (Általában :D) Így van ez, mi - európaiak - könnyeben különböztetjük meg az "európai" vonásokkal rendelkező arcokat. "Minden kínai egyforma." Nekik meg mi vagyunk egyformák.:) Ugyanígy van ez a feketékkel is. Ők is egyformának látják a "fehér" embereket.

Bocs, elég pongyolán fogalmazok, de remélem a lényeg érthető.


Először is: [link]


Csak érdekességképpen:

[link]


Azután meg:

[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..



dellfil

2015. júl. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!