Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ma volt Pesten a melegfelvonul...

Ma volt Pesten a melegfelvonulás Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye róluk. Ha van valakinek velük baja, akkor mi, ha nincs, akkor miért nincs? :D

Figyelt kérdés

2015. júl. 11. 22:20
1 2 3
 21/27 anonim válasza:
30%
inkább nem írom le a véleményem... a melegek érdekében
2015. júl. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
66%
én már leírtam
2015. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Nincs bajom vele. Miért lenne? Azzal sincs bajom, hogy valaki szőke és kék szemű...

Csak azt nem értem, hogy gyk-n folyamatosan olvasom ezt a "mindig ők vannak mindenhol, a média mindig velük foglalkozik, stb." Ennek ellenére még mindig jönnek a rengeteg tiedhez hasonló kérdések, amire az emberek rendszerint ugyanazokat írják és ugyan olyan vitákat robbantanak ki... de mindegy, ez már tényleg túl haladja gondolkodásomat úgy látszik. Ha valaki, ennyire nem akar róluk hallani miért kérdez róluk annyit?


De mindegy. Ne haragudj a mondani valóm második része igazából nem konkrétan neked szólt hanem csak úgy általában... Ne vedd bántásnak. :)

2015. júl. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom a melegekkel. Legalábbis amíg nem az én családomban fordulnak elő.
2015. júl. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
25%

Nekem sincs semmi bajom a melegekkel. Nem az én dolgom megmondani, hogy ki kit szeressen , legyen az fiú vagy lány.

Miért ne lehetne gyerekük? Nincs olyan, hogy valaki melegnek neveli a gyereket. Ha valakinek a lányok jönnek be, hát annak a lányok jönnek be, ha valakinek a fiúk akkor annak a fiúk. Egy meleg párt látni az utcán kézenfogva, ugyanolyan mint egy hetero párt látni az utcán kézenfogva.


Ez az én véleményem :)

2015. aug. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
93%
gyorsan lecsökkent a százalékom, kíváncsi lennék mi a probléma, talán rossz dolog nem elfogadni azt amit a média és a sok manipulatív ember ránkerőszakol?
2015. aug. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
93%

Meleg férfiként gondolom azt, hogy a lehető legrosszabb kampányaink vannak itthon a témában.


Valamiért azt tapasztaltam, hogy mi magyarok eléggé összekapcsoljuk a homoszexualitást a nemzeti értékekkel, a "magyarsággal", fogalmam sincs milyen alapon.

(Lásd: amikor a Facebook tele lett szivárványszínű képekkel, akkor a homofóbok válasza erre a magyar zászlós profilkép lett.)


Én magyar embernek tartom magam, és azt hiszem nincs se több, se kevesebb jogom annak nevezni magam bármely más magyarhoz képest.

És igen: meleg vagyok.

Megjegyzem egyikről sem tehetek, de senki más nem tehet arról, hogy ő most magyar, vagy ukrán, vagy német, vagy szerb, vagy hetero- vagy homoszexuális, szóval ezért nem értem az egész problémát, de mindegy.


De azt vettem észre, hogy nálunk a kampánytéma talán akkor lenne sikeres, ha valahogy azt bizonyítaná a homofób embereknek, hogy egy csupa nagy betűs igazi MAGYAR ember is lehet meleg.

Hogy attól, hogy valaki meleg, nem lesz kevésbé magyar, kevésbé férfi / nő, kevésbé ember.


Mert a melegség nem jelent semmi mást önmagában, csak azt, hogy rohadtul a saját nemedhez vonzódsz, és ennyi.

És az sem szabad akarat kérdése, ahogy a heterok sem választották, hogy heterok legyenek.


Ennek ellenére megértem a felháborodásukat a melegfelvonulás meg az ilyenek kapcsán, és ezeknek a melegeknek is megértem, hogy mi célból csinálják, de maguk az eszközök rémesek.

Rémes az, hogy nem látják azt be, hogy az ilyen kezdeményezés csak még inkább olaj a tűzre, mert feszültséget és konfliktusokat kelt.


A heteroszexuális emberek többségének ez az egyetlen információforrása a melegekről: kint vonulnak az Andrássyn szivárványos zászlókat lengetve, félmeztelenül smárolva, kifestve, rózsaszín póló, paróka... mit tudom én.

"Én nem akarom, hogy a gyerekem ezt lássa, hogy magyarázom el neki... stb."

"Engem nem érdekel, hogy mit csinálnak amíg a négy fal között csinálják / nem az én családomban van..."


Ezeket hallani a legtöbbet a másik oldalról.

Már lassan a homofóbokat sajnálom, mert az ilyen kezdeményezések miatt tényleg elhiszik, hogy egy ilyen szivárványmenet bármikor megjelenhetne bárhol az országban, ha legalizálnák a melegházasságot, meg a gyerekvállalást.

De nem, egyáltalán nem erről van szó, és én melegként ellenzem ezt az egész kampányt úgy ahogy van.


A melegek "csupán" annyit akarnak, hogy megtehessenek minden olyan dolgot, amit a heterok megtehetnek: akár kézen fogva járhassanak az úton, megölelhessék, megcsókolhassák egymást diszkrét módon, akár nyilvánosan is, anélkül, hogy bármilyen beszólás vagy sértés érné őket emiatt, vagy hogy gyanús alakok éjjel 10 után kék-zöldre verjék, ne adj Isten halálra késeljék.


Mert hetero párokat sem szól meg ezekért senki néhány konzervatív idős hölgyön kívül. Aláírom, hogy nem kell egymást megszexualizálni nyilvános helyen, de úgy érzem szerelmesnek lenni a világ egyik legszebb dolga, nemtől, vallástól, bőrszíntől függetlenül, és amíg valaki ezt diszkrét módon fejezi ki, azzal semmi gondnak nem szabadna lennie.


Ugyanígy, miért nem illeti meg a jog őket, hogy házasodjanak, vagy hogy gyereket vállaljanak?


Az utóbbi elég körülményes, és vitás, de higgyétek el, hogy nem attól függ, hogy mennyire lesz boldog a gyerek élete, hogy milyen nemű szülők nevelik, hanem hogy milyen EMBEREK nevelik.

Hány gyerek él úgy, akár Magyarországon is, hogy eleve csonka családban, vagy drogos, alkoholista, agresszív szülők mellett, akkor már nem jobb, ha az embernek olyan szülei vannak, akik szeretik, és gondoskodnak róla, még ha azonos neműek is?


És szerepminta ide vagy oda, meleg szülők gyerekei nem lesznek nagyobb eséllyel homoszexuálisok, mint hetero szülők gyerekei (dacára annak, hogy rendszerint már az épp megszületett csecsemőket kék meg rózsaszín ruhákba öltöztetik, nehogy véletlenül is valami gebasz legyen a nemi identitásukkal, vagy a szexuális beállítottságukkal, mert nyilván ez lesz majd döntő, persze).


Kár attól félni, hogy a "melegek világuralomra törnek" meg hogy ez lesz a "trendi" meg a "normális", mert ez NEM. VÁLASZTÁS. KÉRDÉSE.

Ha megváltozna a közvélemény, meg a melegek jogai, akkor talán többen mernének Coming Outolni, és olyan emberekről is kiderülne, hogy melegek, akikről rengetegen nem gondolták volna, és azelőtt közkedvelt emberek voltak.


Melegek ugyanúgy lehetnek jogászok, közgazdászok, orvosok, villamosmérnökök, festők... bármik... ugyanannyit érnek, mint bárki más, és nem feltétlenül öltözködnek "melegesen", és a férfiak nem feltétlenül viselkednek nőiesen, a nők meg férfiasan.

Csak a saját nemükhöz vonzódnak.


Ennyit jelent ez és nem többet.


Ezért lenne jó a heteroszexuálisok más képet is kapnának a melegségről, nem a felvonulások igencsak kitekert, szélsőséges példáit, amivel azonosítanak minden meleg embert.


Felvonulások helyett inkább elgondolkodtatni kellene az embereket.

Például:

https://www.youtube.com/watch?v=CnOJgDW0gPI


21F / és M, mint MAGYAR és MELEG!

2015. aug. 13. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!