Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet külföldi nevet adni egy...

Lehet külföldi nevet adni egy kisgyereknek?

Figyelt kérdés

Egyenlőre ez csak egy elméleti kérdés.

Amióta még tinédzser koromban meghallottam azt a francia nevet, hogy "Eugéne" [özsen] eldöntöttem, hogy ha valaha fiam születik, ezt a nevet fogom adni neki.

Magyarországon lehet olyan nevet adni egy gyereknek, ami külföldön engedélyezett csak? Lehet az ilyesmit kérelmezni, van valami kiskapu?

Ráadásul nem Özsennek akarom elnevezni, hanem Eugéne-nek.



2015. júl. 13. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem pénzzel bármit lehet.Bár ehhez olyan vezetéknév is kéne.Ezért nem anyakönyveznek ilyen neveket itthon,mert a Kovács Eugéne elég hülyén néz ki.
2015. júl. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Csak ha a párod külföldi.


Minden más esetben csak fonetikusan engednek anyakönyvezni.

2015. júl. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

De az Eugén már anyakönyvezhető név.


A kiejtés az más tészta, mert elsőre gyakorlatilag senki nem fogja úgy ejteni ahogy te gondolod. (Én pl kapásból Judzsín-nak olvastam mert csak angol kiejtéssel hallottam eddig)

2015. júl. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Az Eugène névvel az a baj, hogy van magyar megfelelője is, a Jenő.

Így pedig már nem olyan szép, és valószínőleg nem is engedélyezik, bár ez még változhat.

Sok szerencsét!

2015. júl. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Már bármilyen idióta nevet lehet adni. ráadásul ez már nem csak dzsipszi szokás, már kezd jó magyar szokássá válni.
2015. júl. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az EUGÉN anyakönyvezhető név. szerintem az pont jó, ha ezt a nevet adod a fiadnak. ugyan a végéről hiányzik az E, de az nem tűnik vészes különbségnek. nem túl gyakori név, szóval simán bemutathatod úgy a gyereked, hogy a saját (francia) kiejtést használod.
2015. júl. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha így látom leírva, hogy Eugén, akkor Eugénnak ejteném.

Ha Eugene, akkor feltételezném, hogy Judzsín.

Ha Eugéne, francia ékezettel (amim nincs), akkor tudnám, hogy Özsen, de sokan nem hiszem, hogy tudnák, mert az angol elterjedtebb. Esetleg ha egy franciával vállalsz gyereket és a vezetékneve is francia, akkor igen.

2015. júl. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%
Ha valamelyik szülő valamelyik kisebbség, etnikum tagjának vallja magát, akkor lehet majdnem akármit anyakönyveztetni, vagy legalább különböző nemzetközi neveket igen, gondolom, Lépegetőexkavátort nekik sem engednének. Vagy értelemszerűen ha az apa francia nyelvterületről származik.
2015. júl. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem az Eugén verzió baráti, tehát jó, kb mint az Eugénia fiú változata. Amúgy egyébként láttam itt gyiken egy kérdést, azt kérdezte anyuka, hogy Sztella névről, így leírva, mit gondolunk, és akkor valaki írta neki, hogy akkor ha mindenképpen nagyon Sztellát akar, akkor írja Stellának, és ejtse Sztellának; szóval így is lehet, amúgy szerintem az Eugén így jó név, nincs benne semmi extrás, talán annyira nem is ütköznek meg rajta az emberek, elvégre tökre az Eugénia fiú változata. Amúgy nekem ez a név igazából csak lányban tetszik, de szerintem ez teljesen engedélyezhető név, nem valami radiátor, hanem rendes, tisztességes név, szóval szerintem ez simán átmehet, ha még nincs engedélyeztetve. Amúgy nem dolgozom ilyen engedélyeztetős helyen, de én ezt a nevet átengedném, mert nem valami őrülten vad ötlet, szóval szerintem okés, én nem ütköznék meg rajta, másokat nem tudom, de szerintem ez a név ilyen formában rendben van. "E" meg nem gondolnám, hogy kell a végére is, na de mondjuk láttam már olyat, hogy Marianne, Adrienne, de hát nem kell az, hát van pl Elle angol név, oda nem is ejtik pl a végén az e-t, szóval én pl nem is raknám oda, de mondjuk az külföld és lány nevek is ezek az "E" végűek; Marianne amúgy mintha egy könyvben lett volna, magyar szereplőkkel, Adrienne meg egyik volt osztálytársam édesanyja.
2015. júl. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!