Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok az öngyilkoss...

Ti mit gondoltok az öngyilkosságról?

Figyelt kérdés

Nem akarok öngyilkos lenni,ez csupán egy elméleti kérdés.

Mindenkinek elfogadom a véleményét.


2015. júl. 20. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy buta és gyáva dolog. Vannak kilátástalan helyzetek, de semmi sem megoldhatatlan.
2015. júl. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vannak megoldhatatlan helyzetek sajnos. 10 öngyilkosból mondjuk 1 az, akinek tényleg nem volt más választása, de nincs jogom felülbírálni olyan embereket, akiknek nem vagyok a helyében.

Szóval, azt gondolom, hogy egyéni választás, és nem vagyok abban a helyzetben, hogy véleményt nyilvánítsak róla, miszerint gyáva vagy bátor tett.

2015. júl. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem megoldás és gyáva dolog aláírom de ezt egy depressziós nemtudja felfogni (tapasztalat)
2015. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy érdekes cikk, bár nem kristály tisztán erről szól.

[link]

2015. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha egy öngyilkos jelölt kilábal a kilátástalan helyzetéből, akkor ő is rájön, hogy tényleg jobb volt életben maradni.
2015. júl. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kilátástalanság, végeredménye.

Tavaly majdnem megtettem, össze jött minden, egészségügyileg, és iskolával kapcsolatba is, és itthon se volt minden rendben. Nem tudtam senkivel megbeszélni a dolgokat. Hozzá kellő eszközöket beszereztem agyban lejátszottam, hogy hogy hajtom végre, mikor már ott álltam, hogy megteszem átgondoltam az egészet hogy miért akarom ezt véghez vinni, és van e ebből az egészből kiút, ezen kívül. Szerencsére nem tettem meg, azóta eltelt 1 év, és amin tudtam azon változtattam az életembe. :)

2015. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lenne gyáva dolog, mekkora lelki erő kell szembemenni a legalapvetőbb életösztönnel? (Tudom, ti arra gondoltok, hogy elmenekül a probléma elől, de gyávának egy ilyen embert nem lehet nevezni.)


Szerintem nagyon izgalamas filozófiai kérdés az öngyilkosság, bár a többség nem ilyen megfontolásokból vet véget az életének. Sajnos van olyan, hogy egyesknek már elviselhetetlen az élet, ilyenkor szerintem jó kiút, noha érdemes lenne mindig elgondolkozni, hogy jobb-e úgy élni, hogy fáj, mint nem élni, azaz nem érezni a fájdalmat vagy annak hiányát.

2015. júl. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

ez egy ellege erdekes kerdes

ezt azert teszik az emberek mert mar ugy erzek hogy mar nincs miert elnikuk vagy mert lelkileg annyira osszeomlottak hogy megteszik. Ez minden embernek a sajat dontese hogy veget vet e az eletenel ezen a melyponton vagy kilabal belole es valtoztat az eleten

2015. júl. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel a témával,hogy ha valaki nem ítéli el az öngyilkosságot,az öngyilkosokat akkor azonnal darabokra szedik.

Igen lehet azzal jönni,hogy minden meg lehet oldani csak ezt meg ezt kell tenni hozzá,csak azt felejtik el,hogy kívülről okoskodni mindig sokkal könnyebb. Sajnos nehéz belegondolni abba,hogy ki miért lesz öngyilkos,és sokkal nehezebb talán megérteni a tettüket. Van akiknél tényleg nincs már más kiút és vannak akiknél még van.

Ez az a téma ami rengeteg vitát generál,amire nincs igazán jó válasz és nagyon foglalkoztatja az embereket.

Szerintem egy nagyon érdekes és jó téma is ez mert erről tényleg rengeteget lehet beszélni,ötletelni.

2015. júl. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ő dóguk. Egy kérésem van: szépen, csendben, halkan. Ne zavarjuk a többi embert (lásd vonat alá ugrok és hasonló marhaságok).
2015. júl. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!