Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én ismerek nagyon kevés...

Csak én ismerek nagyon kevés olyan embert, aki nem szokott szemetelni?

Figyelt kérdés

Amikor valakit meglátok, hogy eldob egy hulladékot, legyen az csokipapír, kólásüveg, egy nejlon darab, bármi, ami szemét és tudom, hogy 50 méterre van kuka, annyira felhúzom magam, hogy hihetetlen.. Miért esik nehezére bárkinek is még 15 másodpercig tartani azt a csipás pár dekás dolgot, míg elér egy kukáig és egy mozdulattal kidobja? Hogy lehet valaki ennyire tukó? Anno volt egy barátnőm, aki a kapcsolat elején tök normális volt, aztán megmutatta, hogy milyen is igazából és káromkodott, szemetelt, kimutatta, hogy mekkora egy bunkó és nem kellett egy hét, repült is. Volt, hogy én szedtem fel a szemetét, mert megkértem, hogy ne dobja el a csikket, mert ott a kuka 2 méterre tőlünk a padtól, erre én vagyok a fura, mert miért baj, hogy eldobja? Több haverom is kiröhög, amiért sokszor a buszon látom, hogy ott hagyják a kólás flakont vagy a zacskót és én pedig felveszem mielőtt leszállunk, mert tudom, hogy hiába pofázok nekik, akkor sem dobják ki. Ezért én vagyok kiröhögve, amikor kidobom helyettük..

Amikor kicsi voltam, olyan 12, egyszer eldobtam egy kólás dobozt, aztán egy 50 év körüli ember szépen leordibált, többet nem is volt kedvem szemetelni, meg amúgy sem vinne rá a lélek.

Mi értelme van ennek? Ezzel mutatják meg, hogy mennyire vagányak, hogy ennyire nemtörődömök? Ez szerintem nem vagányság, hanem primitívség. Még azt is észrevettem, hogy aki ilyen, azt szinte lehetetlen megváltoztatni, haverjaim is évek óta látják, hogy én nem szemetelek, de ők ugyan úgy csinálják, hiába szólok nekik..

Miért?


2015. júl. 20. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én ismerőseim szerencsére nem ilyenek, bár mi 20-30-as korosztály vagyunk, a fiatalabbak tudnak inkább ilyen beleszarósan bunkók lenni gyakran.
2015. júl. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

számomra ez nem lenne szakítóok, de te tudod.

én nem szemetelek, ha nincs kuka a táskámba teszem és otthon kidobom. persze ezzel már szívtam meg, mert elfeledkeztem róla és rájöttek a hangyák az üditős flakonomra stb. de én se dobálom el csak úgy az utcán.

ha ennyire ez ellen vagy akkor kapcsolódj be a szemétszedő akcikókba, vagy önállóan is nekiláthatsz. sajnos sokan a játszótereken hajigálják el a drogos fecskendőjüket vagy sörösüvegüket..szerencsétlen gyerekek meg azon játszanak. vagy kedvencem amikor a vizekbe dobálják bele a vackukat, károsítva ezzel a vízi élővilágot és a madarakat is.. bár szerintem az egész rendszer hibás, kevés az újrahasznosíthatós szemetes és magát a termékeket is telerakják cimkével és sok a csomagolás stb rengeteget lehetne spórolni ezen ha foglalkoznának vele. de amikor megveszek pl egy h&m-es melltartót és van benne úgy 10 nagy címke akkor állok értetlenül előtte..vagy valamilyen kaja be van csomagolva és azon belül még kis csomagokban mégegyszer ..valamint amikor gyárban dolgoztam akkor is több féle reklám címkét kellett ragasztani a termékre.nagy tételben ez igenis számít.

2015. júl. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem csak ez volt a szakító ok, az elején a jópofa, jókislányt mutatta, aztán előbújt a jó énje, amire a szemetelés csak rátett egy lapáttal, de ezt hagyjuk most, nem számít. Ha látok valami szemetet az utcán és nem sietek, akkor kidobom a legközelebbi kukánál, mert alig telik időbe. Velem is volt már olyan, hogy táskában hagytam és csupa hangya lett, de ma már ez nem fenyeget panelban.
2015. júl. 20. 19:14
 4/8 anonim ***** válasza:
A szemetelés bőven szakítóok! Aki szemetel az primitív ember. Tehát én semmi kapcsolatot nem akarok vele, ha nem muszáj. Egyébként az ismerőseim között extrémen ritka a szemetelés. 25 éves korosztály.
2015. júl. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én 19 vagyok.
2015. júl. 20. 19:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megérteni, szerintem is primitívség, igénytelenség. Mivel az utca nem az övék, nem nekik kell takarítaniuk, nyugodt lélekkel dobálják el a szemetet azzal a jelszóval, hogy "nem zavar, ha valaki szemetel, amíg nem az én kapum előtt teszi". Ha mindenki így gondolkodna, térdig járnánk a szemétben. Otthon persze nem dobálják el, hiszen ott felszedni is nekik kellene.
2015. júl. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Soha nem dobok el semmilyen szemetet, viszem a kukába. Sajnos van olyan ismerősöm, aki gond nélkül elhajítja az utcán a szemetét. Nem vagányságból, hanem egyszerűen érdektelenségből. Hiába mondtam neki, hogy ilyet ne csináljon, nem érdekli.
2015. júl. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát nálunk hál istennek csak ha már nagyon részegek akkor szemetelnek, de amúgy nem fordul elő és igen ez szerintem alapból válóok főleg ha nem értik meg, miután rájuk szólsz. Én is szedtem már össze haverom után a szemetet, mert egy suttyó, paraszt volt és nem is találkoztam vele többet.
2015. júl. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!