Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nézik le egyesek ennyire...

Miért nézik le egyesek ennyire a gyermekeket, fiatalkorúakat?

Figyelt kérdés

Mintha az, hogy valaki 18 év alatti, automatikusan azt jelentené, hogy nem túl intelligens, ha pedig 14 alatti, akkor biztosan hülye.


Igen, tudom a legtöbb fiatal tényleg nem épp intellektuális lény, de ez nem minden fiatalra igaz.


Sokan úgy veszik, mintha nem is lennének jogaik a fiataloknak.

Hallottam már olyat is, hogy egy gyermek panaszkodott, hogy néha megpofozzák a szülei, erre odaszóltak neki, hogy az ő dolguk, hogy hogy nevelik a gyermeküket.



2015. júl. 22. 16:28
 1/6 A kérdező kommentje:

Még a liberálisoktól is hallottam kihangsúlyozni, hogy ezt meg azt meg kellene engedni, avval a feltétellel, hogy valaki betöltötte a 18-at. Szóval ha 16 vagy 17, akkor már nem.

18 fölött is rengeteg éretlen ember van, és 18 alatt is vannak érettebbek.

2015. júl. 22. 16:31
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az a baj, hogy a fiatalok azt hiszik, hogy CSAK jogaik vannak, kötelességük nincsen. Ha egy szülő vagy tanár fegyelmezi a gyereket, akkor már ő a gonosz. Megsérti a gyerek lelkivilágát.

A fegyelmezés NEM lenézés, hanem szükséges nevelési dolog.

2015. júl. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2: Azért bizonyos fegyelmezési formák között nem árt különbséget tenni. :)


Te például milyen fegyelmezésre gondolsz?

2015. júl. 22. 16:37
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Magyarországon a gyerekbántalmazást tekintik nevelésnek. Pedig a nevelés az a példamutatásnál kezdődik, amikor a felnőtt makulátlanul viselkedik a gyerekekkel. Engem sosem vertek meg a szüleim, mégis kitűnő tanuló voltam a középiskoláig, majd főiskolát végeztem. Valamint a középiskolában mindig nevelőtestületi dícséretben részesültem a példamutató magatartásom miatt. Persze ez dicsekvésnek hangozhat de nem annak szántam hanem a hozzáértő szülői nevelés bizonyítékának.
2015. júl. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
A felnőtt azt gondolja hogy mindent erőszakkal lehet elérni, így a megfelelően viselkedő gyereket is. Ezért gyakori a gyerekbántalmazás. Pedig van egy mondás: A változás te magad légy. Vagyis a felnőtt mutasson példát. De nem tesszük, hanem korrupciót teremtettünk, brókerbotrányokat, politikusbűnözést, tisztességtelen privatizációt, gyerekbántalmazást és még sorolhatnám. Ez aztán a példamutatás, és elvárjuk hogy az utánunk következő nemzedék meg ne ilyen legyen.
2015. júl. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert valakinek gyerekkorában nem volt szükség a fegyelmezés különböző fokainak alkalmazására a jó jelleme miatt, egyáltalán nem jelenti azt, hogy általánosságban is érvényes ez a teória, de természetes emberi tulajdonság, hogy az egyén elsősorban saját tapasztalatai alapján alkot képet a világról, amelyek viszont nem univerzális igazságok.

Rengeteg gyerek van, akinél a példamutatás semmit sem ér, gátlástalanul megpróbálja kihasználni a szüleit, érzelmileg zsarolni őket, stb. Sok esetben ez örökletes, sok esetben pedig a média és a környezete alakítja ilyenné a gyereket, és ezzel szemben a szülő tehetetlen.

2015. júl. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!