Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudnatok tanacsot adni?

Tudnatok tanacsot adni?

Figyelt kérdés
A tortenetemet feluletesen meselnem el, mivel itt igy nyilvanosba senkinek nem tudnam elmondani az egeszet. Helyesirasi hibakert elore is bocsanat. A problemam az, hogy nem tudok visszaszokni a tarsasagi eletbe, es visszaszokok konnyen egy borzaszto fajdalomcsillapitora. Alsos koromban kezdodott az egesz, olyan merteku csufolassal az iskolaban, hogy en, az amugy eletvidam gyerek teljesen magabazarkozott. Az egesz osztalyom utalt, soha egy jo szot nem kaptam toluk, ezt meg tetezte, hogy egy idoben az egesz suki is utalt, mert egy depresszios voltam, egyaltalan nem voltak barataim. Otodikes koromra mar sok minden tortent velem. Megtortent a fent emlitett fajdalomcaillapitas, a vagdosas, hacsak ideiglenesen is, de enyhitette a fajdalmat, konkretan sonkanak hasznaltam a karomat, csuklomat. Sokszor hianyoztam tesirol, volt hogy iskolabol is, egyszeruen nem voltam hajlando elindulni, sokkot kaptam, es kozben egy idosebb ferfi altal gyerekkori traumaban is reszem volt mar. A lakohelyem korul sem eltek tul kedves gyerekek. Volt egy park, amibe imadtam kijarni, oda jart ki par idosebb gyerek, kozepsulisok lehettek. Ekkor en masodikos voltam, nem sokkal a trauma utan tortent. Probaltam elbujni eloluk, de amikor megtalaltak ram frocskoltek folyton valamit, es mindig azt akartak beadni, hogy ver volt, de en nem hittem el... aztan egyik du. jottek hogy bebizonyitsak, hogy az tenyleg ver volt. Mondtam, hogy nem erdekel, es mar indultam is haza, amikor lefogtak es lenyomtak a foldre, ekkoriban pedig meg nem tudtam magam megvedeni. A ver tulaja egy macska volt, de nem is ez akasztott ki, hanem hogy a szemem elott meggyujtottak a macskat... ertitek ezt? Ki az aki egy gyerek elott meggyujt egy macskat? Miiutan befejeztek az oruletet, en csak ultem a park kellos kozepen, es amig este nem talalt mwg anyu, nem is mozdultam. Azutan pszichologushoz jartam, de sose mondtam semmit. Egy ido utan mar nem mengem pszichologushoz, a kornyekrol elkoltoztunk, de meg mindig az eredeti sulimba jartam. Hetedik vegwn vettek ra, hogy szokjak le a vagdosasrol... most mar kozepsuliba mennek, de felek atol, hogy sikerul-e rendesen beilleszkednem. Tudnatok valami tanacsot adni? Sokszor van, hogy visszaszokok a vagdosasra, pedig tudom, hogy rossz. Jo lene ezekrol is beszelni valakivel... kerlek kimeljetek meg a lekezelo, komolytalan valaszoktol, amit leirtam, minden komoly, es meg sok mindent nem is tudtok...

2015. júl. 25. 02:39
 1/5 anonim válasza:
Szia, keressetek gyorsan egy pszichológust!De ne úgy állj hozzá, mint a múltkor, mert annak semmi értelme. Ha nem vagy őszinte, és pont a legfontosabb dolgokat hallgatod el, akkor nem tud segíteni.
2015. júl. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem is menj el mindenkepp pszichologushoz,es mondj el neki MINDENT!Egyreszt mar az is eleve segit,higy ki adod magadbol ezeket masreszt o meg szakember es tud segiteni Neked. En nekem is volt ilyen,suli valtasnal,hogy mi lesz ha ott is problemaim lesznek mivel elozo iskolamban volt egy par...de gondolj bele ott teljesen uj lappal kezdesz!! Es hidd el erre a sok dologra ugymond szukseged van meg fogsz erosodni es erezni fogod magad az eletben meg annyira jol mint amennyire rosszul most.Tudom ezek most sablon szovegnek hangzanak...Ha beszelni akarsz valakivel irj nyugodtan en is atestem hasonlon
2015. júl. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, kezdj el valami sportot, inkább küzdősportot, jó nagy önbizalmat ad, főleg ha szereted! (pl box) És magtanít elverni az ilyeneket!
2015. aug. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 pelgrim ***** válasza:

Csak most került elém a kérdésed, de talán még nem késő válaszolni rá. Bizony szörnyű dolgok történtek veled, jó lenne ha egy jóindulatú hozzáértő, szakértő segítségre találnál, akinek elmondhatsz mindent a legapróbb részletekig ez nagyon fontos! Fontos, hogy kimondjad sérelmeidet, még akkor is, ha nagyon fájdalmas. A kimondott szónak ilyen esetben nagy gyógyító, felszabadító ereje van, ezt saját tapasztalatból tudom.


Egy kis szertartással olyan idősebb emberek társaságában, akikkel jól érzed magad, akiknek mindezt eltudod mondani növelheted a kimondott szó hatását.


Írj egy levelet azoknak akik bántalmaztak, úgy mint ahogy ezt itt leírtad, ne hallgass el semmit, írd meg nekik, hogy miért haragszol rájuk és tiltsd meg nekik határozottan, hogy még ilyen dolgokat tegyenek veled, mert ez neked nagyon fájdalmas. Ügyelj arra hogy gyűlöletnek semmi nyoma ne érződjön leveledből.


A levelet nem kell elküldeni, de kérd meg azokat, akiknek eltudnád mondani sérelmeidet, hogy hallgassák végig figyelmesen, megjegyzések nélkül míg te felolvasod nekik. Gondoskodj egy ünnepélyes hangulatról. Felolvasás után szemük láttára égesd el a levelet, azzal te is és a jelenlevők is lezártnak tekintheted a dolgot.


Nem lesz könnyű, de egy ilyen kis szertartással nagy tehertől szabadulhatsz meg és lelki erőre tehetsz szert. Erre szükség lessz, hogy a jövőben illő válast tudj adni a bámtalmazásokra, mert azok nem fognak azonnal megszűnni.


Ez megóvhat téged a veszélytől is, hogy talán életed végéig gyűlöljed bántalmazóidat, mert azzal csak saját magadat emésztenéd.

2015. aug. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnállak téged is és a macskát is.
2017. máj. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!