Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Tudnátok tanácso...

Mit tehetnék? Tudnátok tanácsot adni, hogy min változtassak, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Tanulási problémáim vannak. Eddig mindig majdnem kitűnő voltam (csak a magatartásom volt 4-es). Most nem tudom mi történt, lehet, hogy a 4 új tantárgy... A házikkal könnyen végzek, de a szóbelik nem mennek. Nem tudok koncentrálni. Mindig elkalandozik a figyelmem. Kikapcsolok minden elektronikai eszközt, mindent próbálok megtenni. Viszont valamiért még 1 zsebkendőt is érdekesebbnek találok, ha tanulásról van szó. Amikor pedig mégis sikerül nagy nehezen megtanulnom valamit, akkor meg ha kérdeznek nem merem elmondani. 1-est is kaptam érte irodalomból. Ezt úgy oldottuk meg, hogy szóltam a kedves tanár úrnak, hogy lámpalázam van és megengedte, hogy nem kell kimennem a táblához, felelhetek a helyemen. Így jobb lett, de az évfolyamtársaim (összevont csoport) ferde szemmel néznek rám emiatt - és meg is értem őket. Ezt viszont a többi órán nem tudom megcsinálni, lehet, hogy megengednék a tanárok, de nem szeretném ha kivételeznének velem.

Bocsánat a részletezésért, szóval a problémám az, hogy nem tudok koncentrálni és nagyon félek a felelésektől, ha tanulok, akkor is. Egy nagyon erős gimibe szeretnék felvételizni jövőre, de ilyen átlaggal még a felvételit se írhatom meg. (Sokat romlott az átlagom, 4,2-4,3 most.)


A válaszokat előre is köszönöm.


13/l



2015. jan. 5. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Én eddig úgy tapasztaltam, hogy pont bele kell menni, szinte már keresni az olyan helyzeteket amiktől félsz. Egy kis idő múltán már nem fog gondot okozni. Viszont jelent esetben ez az átlagot is ronthantja amíg nem rázódsz bele. Viszont az is igaz, hogy mindenképpen bele kell rázódnod, mert később is lesznek olyan helyzetek, amikor emberek előtt kell beszélned. Egyetemen például prezentálni egy 100+ fős előadóban kivetítővel meg minden. Képzelheted mennyire izzadtam az első alkalmakkor. :D
2015. jan. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia!

Én már gimnazista vagyok,és szintén jó tanuló. Nekem is sokat kell tanulnom,és néha nekem is elkalandozik a figyelmem erre arra. Ilyenkor általában az ember kimerült,dekoncentrált. Próbálj meg ilyenkor,mikor végülis magadhoz térsz a bámulásból (bocsi a kifejezésért),arra ösztönözni magad,hogy tanulnod kell,van egy célod,meg tudod csinálni stb.!

A legfontosabb,hogy koncentrálni tudj,mert anélkül nem fog menni! Próbálj arra összpontosítani,hogy mik a céljaid és,hogy mit akarsz elérni és az talán segít,hogy könnyebben menjen a tanulás. Mindezt saját bőrömön tapasztaltam. Absque pugna non est victoria,vagyis küzdelem nélkül nincs győzelem.

2015. jan. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek :)
2015. jan. 5. 21:34
 4/6 anonim válasza:

Igazán nincs mit! :)

A lényeg,hogy célegyenesen előre!

Ne feledd! :)

2015. jan. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
72%
Egyébként mi az, hogy nem írhatod meg a felvételit? Bárki megírhatja. (nyilván az aki nyolcadikos és meg akarja írni...)
2015. jan. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismert pubertáskori probléma. S ahogy előttem írták,, csak edzéssel tudsz rajta segíteni.
2015. jan. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!