Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az ha valaki kiirja...

Miért van az ha valaki kiirja a problemajat hibasan akkor mindenki elkezd az irasarol beszelni es kozben semmit nem segitve a probleman?

Figyelt kérdés
2015. júl. 25. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

Magyar mentalitás...gondolom

Itt mindenki azt nézi, mibe köthet bele.

2015. júl. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Mert rengeteg a grammar nazi + igy felsobbrendunek erzik magukat, de igazabol csak ennyi emlitesre meltot tudnak lerakni az asztalra egesz eletuk soran.
2015. júl. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

Mert ha még a saját anyanyelved sem tudod rendesen használni, akkor nincs jogod a használatához.


O.W.

2015. júl. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Mert ha valaki nem tud nyelvtanilag és stilárisan helyesen fogalmazni, ráadásul súlyos hibákat vét a helyesírásban, akkor az olvasónak a szöveg megértésére való törekvése mellett kezd valamilyen homályos képe kialakulni a kérdés megfogalmazójáról és ez a kép sokszor értelmezhetetlen, aminek eredményeképp tulajdonképpen az olvasó zavarba jön. Előbb szeretné a magyar helyesírásnak és fogalmazásmódnak megfelelő formában olvasni a kérdést, hogy ne a megértést zavaró külsőségek vegyék el a figyelmét, hanem a lényegre tudjon koncentrálni.
2015. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Akiknek nehezūkre esik a szövegèrtès, mert van benne helyesìràsi hiba, azok ezt ùgy kompenzàljàk, hogy belekötnek. Èn pl 30 èvig ìrtam tollal papìrra. Soha nem volt gondom a helyesìràsnàl. Viszont volt màr olyan, hogy mobilnàl elnyomtam nèha egy egy betűt. Ilyenkor jöttek az okosok.
2015. júl. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Én csak akkor szólok ez miatt, amikor többször is el kell olvasnom egy kérdést (és a leírást, ami alatta van), mire sikerül kibogoznom belőle valami homályos értelmet. Na, az ilyen már nagyon zavaró, sőt, valahol bunkóság is, mert ha az ember kérdést ír ki, akkor tisztelje már meg annyival a válaszolókat, hogy érthetően és normálisan fogalmaz.


Persze az enyhébb hibák (telefon miatt nem ír ékezetet), vesszőhibák és kisebb stiláris hibák nem zavarnak, ha valamennyire tagolt a szöveg és lehet érteni, akkor nem akadok fenn ilyeneken. Én is szoktam hibázni, elgépelni dolgokat, nem ügy. Tényleg csak akkor van bajom, ha annyira rossz egy szöveg és nincs tagolva, hogy nem lehet megérteni.

2015. júl. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gyémántlány ***** válasza:
71%

Azért, mert ha arra sem vagy képes, hogy leírd a szöveget egy Word-dokumentumba, ami úgy viszonylag tűrhetően elterelget a helyesírás nyomába, vagy, hogy beírd egy online helyesírás szótárba az adott szót, akkor nem hinném, hogy azt a problémát túlságosan komolyan lehetne venni. Alapvető kommunikációs hiba a rossz helyesírás, amire egy alapvető kommunikációs hibával tökéletesen válaszolni lehet; a kérdés lényegének figyelmen kívül hagyásával.

Majd legközelebb lesz szíves a kedves kérdező komolyan venni a problémáját, és megtanulni leírni a "milyen" szót (amit gyakran látok "mien"-ként leírva) és akkor a válaszadók is megteszik felé ugyanezt a lépést.

Én persze nem szólogatok be, próbálok értelmesen válaszolni a rosszul megfogalmazott, és nyelvtanilag helytelen kérdésekre is, de teljesen megértem, hogy valakiben felmegy a pumpa. Szerintem azért elég jogos a felháborodás.

2015. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!