Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Teljes a tanácstalanságom,...

Teljes a tanácstalanságom, mégis mit csináljon ilyen esetben az ember?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy gyermeki naivitásomnak köszönhetően vagyok most slamasztikában. De amennyire idióta voltam, annyira gennyes a munkáltatóm.


Életem állását kaptam meg - azt hittem! Ígéretnek megfelelően heti 5 vagy 6 nap munka, azzal foglalkozom amit szeretek és dupla annyi pénzt kapok érte, mint korábbi álláshelyeimen. Kis szépséghiba, hogy vállalkozóit kellett kiváltanom, de ez legyen a legkevesebb.


A probléma jó egy hónapja kezdődött. (a munkahelyem 3 részre tagolható: tulaj, alvállalkozó, én) A tulaj minden hónapban becsülettel elküldi a fizetésünket az alvállalkozónak, aki rendszerint csúszva fizetett ki. Nem tulajdonítottam jelentőséget neki, mert pár napos késés nem a világ vége. Viszont amikor a jogos járandóságomból kért vissza 1 napra pénzt, már ráncoltam a szemöldököm. Most pedig 12 napja várok és hiába keresem: letagadtatta magát vagy el sem értem. Mára pedig a telefonom is lekorlátozták a számla befizetésének elmaradása miatt. Ugye azt mondanom sem kell, hogy könnyen fogják be a száját az embernek (örülj ha van munkád, ha nem tetszik keress mást szlogenek nem épp azt vetítik elő, amit ígért)?


Bonyolódik a helyzet, mert aláírt szerződésem sincs, csak egy számlatömb és a bankszámlám, amin látszik a pénzmozgás.


Kérdés: mi a jó fenét lehet csinálni ilyen helyzetben? Nav? Ügyvéd? Esetleg keményebb fellépés?


2015. júl. 27. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs aláírt szerződésed? Mármint... egyáltalán? Akkor az ügyvédet fújhatod.

Amúgy meg vállalkozónak lenni ilyen. n tavaly jöttem ki belőle, hála az égnek, de totálisan tönkrementem, úgy átvertek. Ez nem álmaid állása, most szólok. Hogy lenne az vállalkozóival és szerződés nélkül?!

2015. júl. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs aláírt szerződésem, csak a bankszámlám amin látszik a pénzmozgás. No meg a kitöltött számlatömböm, amiből a vállalkozónak a példánya is nálam van. Levelezések, amin kéri a pénz visszautalását.
2015. júl. 27. 10:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért kérdezz meg egy ügyvédet, de szerződés nélkül tényleg gáznak tűnik.
2015. júl. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a Nav-nak egyelőre ne dicsekedj el vele, hogy szerződés nélkül dolgoztál.
2015. júl. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem az én hibámból nincs szerződésem. Hiába kértem minden héten: "majd hozom, rosszul töltöttem ki az adatokat stb...". Illetve jött az, hogy dolgozzak, mert fizetésem csak úgy lesz. A NAV miért engem vesz elő, amiért hitegetés áldozata lettem? (főleg, hogy vállalkozó vagyok)
2015. júl. 27. 16:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy nincs aláírt szerződésed, ha a szerződés lényeges körülményeire vonatkozóan bizonyíthatóan létrejött a megállapodás, azaz ha a levelekkel, elvégzett munka elfogadásával stb. bizonyítani tudod, hogy a munka elvégzésével és a fizetéssel kapcsolatban megegyeztetek.


Ha dolgoztál, nincs olyan, hogy nem fizet ki, mivel így a munkád elfogadásával a "jogalap nélküli gazdagodás"-nak nevezett tényállást valósítaná meg az alvállalkozó, aminek alapján bármelyik bíróság egy szó nélkül fizetésre kötelezi, ha oda kerül az ügy.


Ha tehát ezzel bírósághoz fordulsz, csak akkor úszhatja meg a fizetést, ha csődbe viszi a céget (ami viszont további büntetőjogi felelősséget vethet fel), vagy ha elmenekül az országból.


A helyedben írnék neki egy levelet, amelyben közölném ezeket az információkat, és azt is, hogy ha 3 napon belül nem fizet ki, akkor ügyvédhez és bírósághoz fordulsz, amely esetben a jogi költségek is őt fogják terhelni.


Addig meg gyűjts össze minden adatot (leveleket stb.), amelyek alapján a bíróság előtt bizonyíthatod, hogy a munkavégzés feltételeiről megállapodtatok, csak még nem foglaltátok írásos szerződésbe.

2015. júl. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

BTW amíg még nem készül el a végleges szerződés, egy sajtcetlire is rá lehet írni a megállapodást, XY megrendeli ezt meg ezt a munkát Z-től, fizetség ennyi, munka határideje ennyi, fizetési határidő ez meg az. Dátum, hely, aláírás (cég esetén cégszerű aláírás), és hónapokig, akár évekig tartó bírósági hercehurca spórolható meg vele.


Ha legközelebb ilyen eseted van, te magad írd meg így röviden a szerződést, és írasd alá vele. Ha nem írja alá, akkor valami sanda szándéka van, tehát akkor nem dolgozol neki.

2015. júl. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, nagy segítség volt! Igaz nincs még fizetésem, de megnyugodtam hogy nem fog tudni felszívódni.
2015. júl. 29. 01:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!