Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nincs valami oldal, ami...

Nincs valami oldal, ami megtanít, hogy írjak hivatalosan levelet, és hasonlókat, és ilyen "alap" kérdésekre milyen formában illik válaszolni?

Figyelt kérdés
Az egyesülettől kaptam levelet, hogy találkoznunk kellene, megbeszélni dolgokat. Most erre hogy válaszoljam azt, hogy rendben, pénteken délelőtt benézek?...
2015. júl. 27. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bő lére ereszteni a hivatalos és félhivatalos leveleket. Egyszerű, sallangmentes, de udvarias szöveg kell.


"Tisztelt...!

Megkaptam levelüket a megbeszéléssel kapcsolatban. Ezúton jelezném, hogy számomra a péntek délelőtt megfelelő, akkor felkeresem önöket.


Üdvözlettel: XY"


Ennyi.

2015. júl. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mi lenne ha felhívnád őket és megbeszélnétek egy időpontot hogy mikor jó mindenkinek? mert lehet te írod hogy péntek délelőtt, de neki az nem jó, levélben nehezebb időpontot egyeztetni mint szóban :)
2015. júl. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ill nem nehezebb, csak hosszadalmasabb.. :) amúgy amit az első írt tényleg jó... fogadd meg a tanácsát bármikor hivatalos levelet kell írnod
2015. júl. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az #1 levele tényleg jó. Annyit talán módosítanék, hogy ha a megszólítás "Tisztelt", akkor az elköszönés "Tisztelettel:" szokott lenni.
2015. júl. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Semmi extra. A hivatalos levélben legyen benne precízen, miről és miért van szó, de se több, se kevesebb. Ilyet azonban mostanában már csak akkor írnak ha azt akarják, legyen írásos nyoma. Ha csak találkozni kell, akkor azt telefonon vagy mailben egyeztesd le, egyszerűbb.


Egyébként valóban annyi a válasz, hogy

Tisztelt XY!


Megkaptam a megkeresésüket, 2015. július 31-én pénteken x és y óra között tudnám személyesen felkeresni önöket. Ha nem felel meg az időpont, kérem, értesítsenek a következő telefonszámon:


06-xx-xxx-xxxx.


Üdvözlettel:


Becses Neved

2015. júl. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 5 éve még tanították nyelvtanórán, és a tesómnak is 2 éve, de úgy látszik, azóta sokat változott a tanterv.
2015. júl. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az Üdvözlettel- lel nincsen semmi baj. Tisztelettel max. katonaságnál alkalmazandó. Én rengeteg hivatalos levelet írok, de megszólításban sem használom a tisztelt-et. Nekem mindenki Kedves.
2015. júl. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Közszférában dolgozom, és nálunk a "Tisztelt" az "Tisztelettel:", a "Kedves" pedig "Üdvözlettel:". Az Ön/Önök pedig mindig nagy kezdőbetű.
2015. júl. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az Ön/Önöket direkt nem írom nagybetűvel, nekem nagyon alázatos. Nem hiba kicsivel írni, a levélíró dönti el, mennyire akar alászolgája lenni.


Első voltam.

2015. júl. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet írni az önt naggyal. Az, hogy a közszféra "tisztelettel"-t használ, ez érthető, ők nagyon hivatalosak. Egy közhivatalnak talán én is ilyet írnék, de a magánszférában, mármint cégeknél, civil szervezeteknél az üdvözlettel sokkal megfelelőbb.
2015. júl. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!