Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti egy ház/lakás felújítására...

Ti egy ház/lakás felújítására mennyi pénzt szánnátok?

Figyelt kérdés

Először azt az árat írjátok le, amit rá tudtok szánni az anyagi helyzeteteket nézve. A második ár pedig, amennyit reálisnak gondoltok egy helyiség felújításához. Tehát ha lenne annyitok rászánnátok.


CTRL+C

Hálószoba:

Nappali:

Étkező:

Fürdőszoba:

Gyerekszoba:



2015. júl. 28. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én fordítva gondolkodom. Megnézem, mennyibe kerülne a felújítás és azt újítanám fel, ami sürgős és van rá keret.
2015. júl. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ha most vennék lakást,max.3-4 milliót költenék rá,felújítási költségként. Annnál többet nem tudnék és nem is akarnék költeni,akkor már inkább egy új/felújított lakást vennék. A mostanira szerencsére nem kell költeni.


A te példáidat figyelembe véve a fürdő vinné el a legtöbbet,de max.1 M.

2015. júl. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Duenna ***** válasza:
Egy lakásfelújítás sok mindentől függ. függ attól, hogy a lakásban található helyiségek mekkora nagyok alapterületben. Függ attól, hogy mindent fel akarsz-e újítani a lakásban, a konnektorok lecserélésétől az utolsó csavarig, és a külső fal vakolásáig, mert akkor bizony, elég sokba fog kerülni a felújítás. Tehát ez egyéni függő. Attól is függ, ennyi pénzt szánsz a felújításra, van-e benne extra újítás. Meg kell nézni, mit akarsz felújítani, felméretni egy szakemberrel a munkaköltségeket, el kell menni egy szakboltba, megnézni az árakat, összesíteni, és ha túl sokba kerül, akkor lehet faragni, hogy ezt vagy azt most nem újítjátok fel, csak majd a későbbiek folyamán. Egy házgyári panellakás kis fürdőszoba teljes felújítása belekerülhet minimum 500 ezer forintba, de ha extra, a legmodernebb felújítást választod, akkor akár 1 millióba is kerülhet. Tehát attól függ, te, személy szerint mennyi pénzt szánnál a felújításra, mert te látod, hogy hogy néz ki a lakás, és mit akarsz, és hogyan akarsz felújítani. Ha van 10 milliód egy lakásfelújításra, akkor semmi gond, ereszd el a fantáziád. De ha csak 1 milliód van, akkor természetesen csak a legszükségesebb felújításokat lehet elvégezni a lakásban.
2015. júl. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ilyen általánosan gondoltam, hogy mondjuk egy szoba 15 nm általában. És mondjuk falak festése/tapétázása/burkolása, új padló, és új bútorok. Valahogy így gondoltam.

Persze tudom hogy sok változó van egy felújítás során. Pont amit leírtatok. Ez csak egy általános kutatás számomra.

2015. júl. 28. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!