Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy 70 nm lakás teljes felújít...

Egy 70 nm lakás teljes felújítására mekkora ár reális?

Figyelt kérdés

Az ár tartalmaz minden munkadíjat, csempe, járólap, nyílászárók stb...

Tudom, hogy ezek nagymértékben függenek attól is, hogy ezek közül milyen minőségűt stb. választunk, de mégis szeretném, ha megpróbálkoznátok egy tól-ig tippel.

Köszönöm.



2013. nov. 17. 18:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Víz, gáz, villany? Vakolat is? Betonozni kell? Vagy csak glett, festés azon felül amit írtál? Mennyi ablak ajtó mert nem mindegy h 2 vagy 6... Ha fullosan minden akkor milla felett bőven.
2013. nov. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Hasonló méretű lakás, fűtés, ablakok, festés, mázolás, burkolás, vezetékezés, fürdőszoba átalakítás kb 6 misi volt 3 éve. Ebből csak a központi fűtés volt 2. Mindent profival csináltattunk, nem volt sógor-koma, és az anyagokon sem spóroltunk.
2013. nov. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Igen, minden cseréjét, fejújítását fullosan.

14 milliós árajánlatot kaptam... ez kb. egy másik lakás ára lenne

2013. nov. 17. 18:32
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez irreálisnak tűnik, hacsak nem akarsz karrarai márványt mindenhova jakuzzival és falfűtéssel ;)
2013. nov. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

14 misiért minimum azt várnám el hogy Európa díjnyertes belsőépítésze munkálkodjon a kis kecómban. :)


amúgy nem röhögted körbe a vállalkozót mikor benyögte ezt az összeget? polgári, nagy belmagasságú lakásról van szó? földig gyalulás-újraépítés lenne a projekt? mindenből a legminőségibb, high-tech cuccokat felhasználva?


persze, az ember nem akar kontárral dolgoztatni, de egy magas minőségű, komplett felújításért is max 3-4 millát lennék hajlandó pengetni anyaggal, munkadíjjal együtt.

2013. nov. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

200e/m2? Vicces.

Milyen lakásról van szó? Egy nagypolgári lakásnál az eredetivel megegyező fa ablak-ajtó cseréje megdobhatja az árat. Konyha benne van? Mert az is. (na, de nem ennyire) Fürdőszobába simán lehet kapni 2 milliós kádat pl.

Kérünk még infót, mire kértél és kaptál ajánlatot, de így horror.

2013. nov. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

A mai világban ezt kb. hat millióból meg lehet csinálni. Most nyáron voltam tanúja egy felújításnak. Fürdő komplett csere (vizesblokkok, kazán, stb.), konyha totális felújítás (bútor csere, de minden), szobákban új bútorok, mindenhol új padlóburkolat, festés, csempézés, az összes nyílászáró ki lett cserélve, be lett kötve a gáz, a vízvezeték át lett húzva, stb. szóval tényleg komplett volt.

Mindez baráti áron került 6 milkóba, generálkivitelezőnél.

Maximális összegnek egy 7-8 milliót tudok elképzelni, és ha ennyire szét akarod verni, akkor ebbe mindenképpen bele kell férned. Ebben nincs luxus, de nem is a legalja volt, olyan középkategóriásnak mondanám.

Keress másik kivitelezőt.


Viszont azt hozzáteszem, hogy nem mindegy, milyen állapotban van a kecó most, mit szeretnél pontosan, milyen anyagokkal, milyen minőségben, stb.


A legaljától ha a felső közép kategóriáig nézem, akkor olyan 5-10 millióba bele kell, hogy férj. De ez erős becslés.

2013. nov. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én 7 kb. millióra áraznám be, szörnyen drágák a mai építőanyagok. 14 millió pedig irreális, felejtsd el.
2013. nov. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
8! Mi alapján áraznád be, mikor azt se tudjuk, hogy mit kell csinálni? (6)
2013. nov. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Kétszázezerért új házat építenek!!! Borzasztó sok, nehogy megbízd. Látni kellene mert így senki nem tudja megmondani, én a kétmilliós fűtéstől is sokkot kaptam, holott ezzel foglalkozok :) keress egy másik, referenciával és komoly szakember csoportal rendelkező vállalkozót.
2013. nov. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!