Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek kb.99%-a miért ezt...

Az emberek kb.99%-a miért ezt a témát tartja a világon a legintimebbnek?

Figyelt kérdés

Akár itt kerül szóba, akár egy kérdőív kitöltésénél, akár egy beszélgetés során, hogy kinek menni a keresete, akkor egyesek úgy reagálnak, mintha valamelyik családtagját akarná valaki megölni.


Az előbb is olvastam egy kérdőívet, majd a hozzászólásokat, és mindenki azon volt kiakadva, hogy hogyan lehet ilyen intim kérdést beletenni, hogy kb. határolja be, mekkora jövedelemmel rendelkezik!


Vagy ilyenkor akik keveset keresnek azok szégyellik?


Egyik nap is beszélgetek az egyik barátnőmmel, minden szóba kerül, olyan dolgokat mesél amit azért én még neki se mondanék el (elsősorban szexuális jellegű), aztán amikor szóba került a pénz, akkor hirtelen átváltott hivatalosra.

Idézem.


"Tehát, úgy van, hogy én keresek mondjuk 100 forintot, a párom is keres 100 forintot, a havi kiadásaink 60 forint, de mondjuk veszünk ruhát-cipőt 8-10 forintért, akkor a többit el tudjuk tenni nyaralni...."


Én meg csak pislogtam nagyokat, hogy hát 25 éve ismerjük egymást, és úgy beszél velem mint egy idegennel (ezen a téren), holott én meg normálisan mesélem el az ilyen jellegű dolgaimat is.


Ilyenkor mit gondolnak az emberek?

Hogy valaki kirabolja őket?

Vagy kölcsön akar valaki kérni? (azt mondjuk amúgy is megtehetik)

Vagy ciki ha keveset keres?

Vagy gyanús ha valaki egy kacsalábon forgó kastélyban lakik, közben meg azt híreszteli, hogy havonta keres 150 ezret?

Vagy félnek, hogy elítéli valaki őket hogy mondjuk szórakozásra költenek minden pénzt, de rongyokban járnak?

Vagy kiderül, hogy a nő többet keres mint a férfi abban az adott kapcsolatban és az számukra szégyellni való?

(most csak írtam légből kapott példákat)


Azt értem, ha vannak zárkózottabb emberek és nem nyílnak meg mások előtt, de amikor egyesek végtelen nagy részletességgel elmesélik, hogy előző este hogy csinálták az ágyban, akkor az miért nem intim, míg a pénz az meg az?


2015. júl. 31. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert a legtöbb munkahelyen meg is kérnek, hogy a fizetésed összegét ne reklámozd, az maradjon magánügy. Ennek oka, hogy sokszor az új dolgozó több fizetést kap mint aki 10 éve ott dolgozik, és így el akarják kerülni a balhékat. Sokan(jó magam is) így kezdtük a nagybetűs életet. A fizetésed nem beszédtéma. Nincs ebben semmi szégyellni való, csak nem akar senki vitát ha esetleg kiderül, hogy jóval többet vagy kevesebbet keres az illető.
2015. júl. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Adam_Hack ***** válasza:
Még mindig az 1. es vagyok. És megfigyelhető hogy a tehetősebbek folyton panaszkodnak, a szegények pedig szívesen adnak, még akkor is ha nekik is alig van.
2015. júl. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem elég sokan közülük gyanítják, hogy nem ér annyit a munkájuk, mint amennyi pénzt kapnak érte.


Magyarországon motiváció és kreativitás nélkül alacsony hatékonysággal 8 órában folyik a tettetés.

2015. júl. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:

Én azokat az embereket rühellem, akik megrugdosnának másokat azért, mert különbözik a véleményük.

Sokan nem szeretik, ha mások a pénztárcájukban turkálnak. Ennyi.

2015. júl. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg azt gondolják sokan, hogy ezzel "be vannak árazva". Még az is meglepő, hogy egyes munkahelyeken nem tudni, csak sejteni nagyságrendileg, hogy X/Y mennyit kereshet. Az a srác, akit a főnökkel közösen szemeltünk ki az utódomnak, például tőlem kérdezte meg, hogy mennyit keresek - ha már az én pozíciómba fog kerülni. Megmondtam neki, mert az nonszensz, hogy egy ilyen dolgot ne tudjon, miközben minden apró-cseprő marhaságot tételesen végig kellett beszélnem vele.
2015. júl. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom,de mifelénk nem titok ez, ha haver elmegy új melóba egyből megkérdezzük mennyi az annyi és válaszol mind.


Idegeneket meg nem faggatunk erről.

Aki keveset keres az szégyenli, aki meg sokat ,az is, mert irritálhatja a keveset keresőket és irigységre ad okot.

2015. júl. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert nagyon idegesítő mikor minden ismerősnek az a második kérdése hogy mennyit keresek (az első persze hogy hol dolgozok). Ha megmondom akkor jönnek a kommentek hogy "ez nem túl sok egy ilyen munkáért?" vagy "ez nem túl kevés pénz?"
2015. júl. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!