Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Európában miért nem hordanak...

Európában miért nem hordanak a nők kendőt?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon szép:


[link]



2015. aug. 5. 05:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Más szerint meg nem.

De egyébként senki nem tiltja meg a viselését, ha valakinek ez tetszik, hordja.

2015. aug. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Valahol a falun a nénikék még most is hordják. Itt is elterjedt volt, de a divat változik. Ha viszont az "ortodox" vallás miatt viselik, ott kötelező.
2015. aug. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Régen, főleg faluhelyen ha egy nő férjhez ment, még otthon is viselt kendőt.

De a háború utáni években divat volt a kendő és a kalap is, a most divatos sapka helyett.

2015. aug. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
A kendő hordása mit tudom én hány száz évvel kezdődött . Nos, ma már csak a közel- keleten hordják a nők vallási okok miatt . Elsődlegesen azért hordták hogy védje őket a naptól . A nénikék azért hordják a kendőt mert akarják, de most már sok a néni amely nem akar kendőt hordani :)
2015. aug. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Mert ez itt Európa és nem Közel-kelet azért!
2015. aug. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem pár száz éve kezdődött, igazából nem tudjuk nyomon követni mikor kezdődött de régebbre nyúlik vissza. Faluhelyen, és igazából az egész országban nem csak azért hordtak kendőt mert így akarták, hanem mert ez volt a népszokás. Bár valószínűleg nem ellenkeztek, mivel ez egyfajta státuszt jelentett. Magyar szokás szerint a még férjhez nem ment lányok pártát hordtak ami a szüzességük és becsületük jelképe volt. Nem véletlen, kifejezetten nagy szégyen volt ha valakiről olyan mondások terjedtek hogy "elejtette a pártáját" vagy "rosszul áll a pártája". Párta nélkül járni pedig botrányos volt(annak kellett levetni aki házasság előtt élt nemi életet.Persze ha kiderült :D).

Házasság után az asszonyoknak kendőt kellett hordaniuk ősi szokás szerint, mert a hajuknak különleges erőt tulajdonítottak és ezzel rejtették. Ez volt az általános köznépi szokás, ettől az úri szokások eltérhettek.

Európában meg nem értem miért kéne bárkinek Hijabot hordani, ez tőlünk egy idegen szokás. Szerintem annyira nem is szép, és sok értelme nem is lenne egy északi országban Hijabot hordani. Arról nem is beszélve hogy ami a cikkben van az inkább egy divat-Hijab mivel az igazi Hijab alól nem látszhat ki a haj. Nyilván olyan nőkkel reklámozzák akiknek ha cementtel öntik le a fejét akkor is jól néznek ki, de a legtöbb nőnek nem lesz ettől előnyösebb kinézete:

[link]

Valóban annyi logika van benne hogy délebbre védi az embereket az erős napsugárzástól. De ők vallási kötelezettségből hordják.

2015. aug. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#5 Ha nem mondod is tudjuk.:/


Az ortodoxokról én is hallottam.

Valóban itt csak nénik hordják.

Még Romániában láttam a cigány nőkön,lányokon kendőt.

2015. aug. 5. 08:50
 8/14 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki mondaná.Semmi közöm az iszlámhoz,és nem is lesz.Szimplán tetszik a kendő.Lány vagyok.
2015. aug. 5. 09:06
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor hordjad,semmi akadálya. A legtöbben itt már csak kulturális okokból sem fogják hordani, ami érthető.
2015. aug. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Voltál már templomban?

1. Mária milyen fővel van ábrázolva? Fedett vagy fedetlen?

2. Régi szobrok és festmények: ott a nők hogyan vannak ábrázolva? (ne az aktokra gondoljunk kivételesen :D )

2015. aug. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!