Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ingatlanközvetítői munkavállal...

Ingatlanközvetítői munkavállaláshoz szükséges a szakma megszerzése?

Figyelt kérdés

Nem találtam megfelelő kategóriát, elnézést!


Olvastam, hogy sok helyre nem kell a papír, ott elmagyarázzák a dolgokat, és munkába is lehet állni.

Én ezt nem tartom túl reálisnak. Valami alap akkor is kell, vagy valóban elvégezhető így a munkaköri feladat?


(19 vagyok, szeretném magam sok területen kipróbálni míg korom engedi. Hisz ha végül úgy döntök, hogy egyetemre mennék, akkor azt 3-4 év múlva maximum el kell kezdenem.)


Mit kell tudni erről a munkáról? Van itt aki ezzel foglalkozik, ingatlanok felmérése, értékesítése? MINDEN érdekel!



2015. aug. 5. 12:27
 1/4 anonim válasza:
Nem, sajnos nem kötelező, csak ha saját vállalkozás keretében szeretnéd végezni a tevékenységet. Ennek eredményeként a szakma felhígult, (amúgy sem volt nagy becsülete itthon) és ennek köszönhetően a szakma iránt érzett bizalom is a béka feneke alá esett.Nem kellene ennek így lennie, jó ingatlanosokra szükség lenne. Kutyaütőkre pedig más területen sincs.
2015. aug. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm szépen a választ. Sajnos én is rengeteg negatívumot olvasok. De ez még nem rettentett el, ugyanis nem az volna a célom hogy a vásárlókat vagy az eladókat átverjem, és még nagyobb kétségeket ébresszek bennük. Szerintem nagyon stresszes egy vétel, persze az eladás sem kutyaütő. De mikor jól meg kell fontolni hogy minden kacatnak helye lesz az új házban, tetsszen a vásárlónak, az igényeiket kielégítse. És a pénz kérdése is.

Minden esetre lehet felkeresek személyesen egy kisebb irodát ahol hátha válaszolnak a kérdéseimre.

2015. aug. 9. 14:01
 3/4 anonim válasza:
100%

Semmi esetre sem állt szándékomban, hogy elrettentselek, inkább arra biztatlak, hogy végezd el a tanfolyamot, legyél szakképzett ingatlanos és gyarapítsd a hozzáértők táborát!

Igazából nem csupán az átverésekkel van gond, hanem azzal, hogy egy képzetlen "ingatlanos" gyakorlatilag minden szükséges tudásnak híján van. Nem ismeri a piacot, nem tudja Mik befolyásolják egy ingatlan értékét, mire kell odafigyelni, nem tud felmerülő kérdésekre válaszolni sem szerkezeti, sem ingatlanjogi témában. Gyakorlatilag egy stróman lesz. Ez rá nézve sem megisztelő és az ügyfelek szemszögéből sem teremt Alapot a bizalomra.

2015. aug. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Felejtsd el szerintem az OKJ-képzést. Sokkal jobban megéri elmenni egy ingatlanhálózathoz és ott profiktól, élesben kitanulni a mesterséget. Én a GDN Ingatlanhálózathoz mentem, mentorprogramon vettem részt és a legjobbaktól tanulhattam. Nagyon sokat köszönhetek nekik, mert szakmailag és emberileg is minden támogatást megkaptam. :) Sőt, szerintem egyetem mellett is lehet ezt csinálni... Hajrá! :)
2019. máj. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!