Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Manapság hogy kezdődik egy...

Manapság hogy kezdődik egy kamionos karrierje egészen a szükséges vizsgák letételétől?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy ha mostanság elkezdeném letenni a szükséges vizsgákat,akkor azok hogy s mint vannak?

C kategória pl: meddig számít kezdő vezetői engedélynek és mennyi idő elteltével kezdhetem az E kategóriát?

Aztán ha sikerül letennem az összes szükséges vizsgát és jelentkezek egy céghez, akkor ott hogyan kezdődik el egy "zöldfülű" karrierje?

És még annyi,hogy mostanság melyek azok a cégek ahol felvesznek kezdőket is?


Köszönöm ha valaki megválaszolja ezeket a kérdéseket.



#kamion #karrier #vezető #sofőr #fuvarozó #tehergépkocsi #kamionos szakma #nemzetközi fuvarozó
2015. jan. 16. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:

profession.hu....


Úgy kezdődik, hogy szopó fuvarok, aztán évek alatt lehet feltornázni magad. Ha jó vagy (időben, gond nélkül szállítasz, autódra tudsz vigyázni stb) akkor egyre jobb fuvarokat kaphatsz idővel

2015. jan. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

" [link]


Ebben megtalálod a korhatárokat és a többi sallangot?


A nagy cégek, ahol sofőr hiány van, ott felvesznek kezdőket is pl Waberer's, Horváth Rudolf... kis céghez bekerülni kicsi az esély.


Hogy kezdődik a karrier? Ebben a szakmában kb csak szívás van, bár van akinek ez már karrier.


Először érdemes dolgozni egy kicsit teherautóval, szokja az ember, majd utána váltani kamionra. Ha már a tájékozódás meg a többi hülyeség rutinból megy, akkor már nem okoz gondot, ha kétszer akkora az autó. 0 rutinnal is lehet nyergessel kezdeni, de akkor lesz részed egy kér érdekes pillanatban. :D


Én azt szoktam mondani, hogy érdemes a C mellett megcsinálni még a darukezelőit egy két csoportra, akkor már játszanak a multiliftes felépítményes autó, a tüzépes darus autók is..

Érdemes költeni az ADR-re is. Míg hűtőkön,ponyvásokon és billencseken mondhatni napi szinten megy a csalás és az okoskodás, addig a veszélyes áru szállításnál ilyet már nem nagyon szoktak megengedni. Picit a fizetés is jobb és általában összeszedettebb a munka ( a rakomány különleges bánásmódot igénylő mivolta miatt ), nincs annyi várakozás,nem szívsz csomó dologgal. Igaz több mindenre kell figyelni és a felelősség is nagyobb.

2015. jan. 17. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Először a C kategória minimum 2éves B kategóriás jogosítvány szükséges hozzá. C-nél a vizsgák úgy néznek ki,hogy: Kresz-Tűz és rakodás elmélet-Műszaki.

Rutin vizsga: "BÜ"=gyakorlattal vegyes szóbeli műszaki vizsga,ha sikeres akkor azonnal utána a rutinvizsga.Ezután jön a forgalmi vizsga.

Olyan nincs,hogy C kezdő vezetői engedély,utána egyből lehet menni E-re,D-re.

Az E ugyan az mint a C annyi kivétellel,hogy nincs tűz és rakodás elmélet.Közben érdemes a PÁV-ot megcsinálni.A legvégén pedig jöhet a GKI.

A többit sajnos nem tudom mert még nem tartok ott!

2015. jan. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat még egyszer.
2015. jan. 17. 17:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha már tanfolyamozunk. A PÁV-ot mindig az elején célszerű megcsinálni, ugyanis e nélkül itthon nem dolgozhatsz. Az meg ciki, ha egy majd egy milla belelocsolása után derül ki, hogy PÁVon alkalmatlan vagy.
2015. jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 SándorÚr ***** válasza:
Amúgy nem kell saját zsebből állnod az egészet. Vedd fel a kapcsolatot a Wabererszel, mert zöldfülüként úgyis őnálluk fogsz kikötni első munkahelyként, és ők már előre fizetik a képzésed. Én kb 10éve voltam páv vizsgán és már akkor voltak ott olyan erdélyi srácok akik mondták, hogy nekik amúgy csak 1 sima B kat. volt, de Wabi fizet mindent.
2015. jan. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A karrier nagyon egyszerű! Levizsgázol, felvesznek....előre örülnek, hogy tudnak "rabszolgasítani"!


Kimész, Unio-zol, hónapokig....rájössz, egy utolsó kapcarongynak néznek! Lehet, le is húznak, elteszik a hasznot!

Magánéleted:0. Napi 13-15 órát dolgozol, ami fizetésból a végén marad is és nem is...


A végén pár hónap után beleútálsz, hazajössz...pár napig alszol a fáradságtól és a kilépő papírjaid után telefonálgatsz és a pénzedből hiányozni fog pár ezer Ft.


Rájössz: Szart sem ér az egész! Inkább érdemesebb lett volna tovább tanulni és rendes munkát végezni, nem ezt a mocsok, cigányéletet, aminek a végén úgyis zsákutca van!

2015. jan. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Respect az utolsónak, erre én is most jöttem rá.
2015. márc. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!