Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem fogadják el?

Miért nem fogadják el?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, és szeretem az animéket, mangákat, és japánt. Emiatt sokszor kapok "csodálatos" véleményeket. Elegem lett. A családom, a barátaim, idegenek szólnak le azért mert "más" vagyok mint a körülöttem lévők, vagyis inkább az átlag, mert azért elég sokan vagyunk. Nem értem miért baj ez. Soha nem erőltettem senkire semmi ilyesmit, és nem csinálok mások szavaival élve, "béna kosztümös parókás képeket". (Ami nem tudom másoknak miért fáj, mert a nagyrészükben sok, munka és kitartás van.) A legjobban az idegesít fel, hogy szinte(!!!) mindenkiben az a "bugyuta szereplők, japánul gügyöknek, idióta történettel, aminek nincs értelme, amúgy csak egy mese" sztereotípia él. Igaz hogy japán nyelvű, de feliratozott, és a szinkronozásuk iszonyatosan élvezhető, és elképesztően jó az érzelem is amit belevisznek, tehát nem magyar színvonalú szörnyűség, ki lehet jelenteni. Egyébként meg vannak magyar szinkronosak is. Én iszonyatosan nagyra tartom a készítőket, mangaírókat, akik kitalálják a történeteket, mert nem kevés képzelőerő, és fantázia/tehetség kell ezeknek a kitalálásához, és igenis van mondanivalójuk! A hangulatterremtés, és az érzelmivilágról nem is beszélve... Sokkal több mint az Éjjel-nappal Budapest, Máricsuj, és társaik. El lehet rajtuk gondolkodni, tényleg élvezhetőek, sokszor megsiratnak, megnevettetnek. Minden korosztály találhat magánakvalót, széles a skála, szóval ne a gyerekeknek valóról mondjon véleményt egy idősebb korosztályú személy. Sokszor van olyan hogy azt mondják első ítélésre hogy szar, aztán ajánlassz neki egy nekivalót, és megszereti, jön a "jéééé, ez nem is olyan milyennek gondoltam". És sokan nem is tudják, hogy a régi kedvenc meséik is animék voltak, aztán meg csak hülyén néznek. A dalaik is csodálatosak, egyediek, ők talán még nem a tuc-tucon élnek. Ezzel nem a 3. világháborút szerettem volna elindítani, csak már tényleg tele van a pohár, és ez csak az én véleményem, senkit nem arra buzdítok hogy te is nézd, imádd, epekedj, csak legalább azt ne nézzék ki, aki ezt szereti, és ne ítéljenek elhamarkodottan, úgy, hogy semmit sem tudnak róla. Csak ennyit szerettem volna köszönöm szépen, és természetesen várom a véleményét másoknak is, hogy miért lehet ez, és hogyha ők is "szarnak" találják, miért van. Szeretem meghallgatni a mások véleményét, és elfogadni, ha kultúrált! :)

2015. aug. 5. 23:32
 1/10 anju válasza:
90%
Elolvastam, s szépen fogalmaztál. Fel a fejjel. Én támogatlak.
2015. aug. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Teljes mértékben egyetértek veled.

De...

Meg kell értened, hogy miért vált ki mindenkiből ilyen heves ellenszenvet ez a szubkultúra. Sajnos ez az ellenszenv nagyban jogos.

Egyszerűen azért, mert nem azt az oldalát látják, ami jó, ami igényes. Miért?

Mert a magyar animés közösség a béka s*gge alatt van, azért. Ha feltűnt, más országokban egyáltalán nem fújnak ennyire az animésekre, és ez nem csak azért van így, mert mi ilyen begyöpösödött népség vagyunk.

Ha egy átlag magyar rajongó alapján kellene megítélnem ezt a műfajt, bevallom, nem tűnne sokkal szimpatikusabbnak, mint a VV, Éjjel-Nappal Budapest és társaik.

Ha az utca emberét megkérdeznéd, milyen animéket tudna fejből mondani, talán beugrana neki a pokemon, dragonball, naruto. De semmiképpen sem a komolyabb, értéket képviselő művek,mint a Miyazaki filmek, az Evangelion, a Wolf's Rain. Mert aki ezeket nézi, az egy csendes réteg, és az is marad. Nem csoda, hogy az intellektuálisabb emberek figyelmét teljesen elkerüli a japán média.

Emellé jön még a sok "rémhír" Japánról, hogy ott mindenki milyen beteg és fura, azokkal a vetélkedőkkel meg polipp*rnóval. Az interneten mindenki a szélsőségeket látja:

A hentait, lolicont, weeabookat.


Szóval azt akartam kifejteni, hogy lehet panaszkodni a rossz megítélésen, de inkább meg kellene próbálni tenni valamit ellene.

17/f

2015. aug. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket, örülök nekik:) Igazatok van teljesmértékben, ment a zöldkéz is. A másik nagy kedvencem, amikor a szinkront kritizálják, meg azt hogy "csingcsángcsung". Ha valakinek ennyi jön lesz az egészből, az már tényleg durva. Egyébként szerintem a japán szinkronszínészek elképesztően jók, és tényleg beleadják amit kell, néha nagyokat is nézek rajtuk (teljesen férfias hangokat, egy olyan nő ad ki, a hangszínek,stb...) Magyarország, így szeretlek :)
2015. aug. 6. 00:53
 4/10 A kérdező kommentje:
Jó lenne tenni valamit, tényleg...
2015. aug. 6. 00:54
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Köszönöm, teljesen egyetértek veled^^

Örülök, hogy vannak még értelmes animefanok is, akik így gondolkodnak:)

Tényleg mindennel egyetértek, egyedül annyi, hogy engem a közvetlen környezetem nem ítél el azért, mert animéket néznek, teljesen elfogadnak. Kitartást, biztos találsz te is ilyen embereket.

Szüleim is teljesen elfogadják, érdeklődnek is.

Internetes berkekben azonban (legyen az gyakori vagy fb) tényleg eléggé negatívan állnak hozzá a témához, de ennek ugye a legfőbb oka az, amit a 2. mondott.

Ráadásul így tényleg nem lehet tenni semmit, mert kb. két véglet van:

- a radikális "otaku" (aki még a szó jelentésével sincs tisztában), aki öl azért, ha valaki lemesézi az animéket (én is, de én azért, mert az emberek nincsenek tisztában a mese fogalmával, ami egy kisepikai műfaj, de már teljesen ráhúzták a rajzfilmekre is), de nem látott mást mondjuk a Narutón kívül (természetesen nem azt mondom, hogy a Naruto rossz lenne).

- a másik pedig a csendesebb réteg. Aki néha közbeszól, de általában csendben elvan, nem akar összetűzésbe keveredni.

A kettő között nincs nagyobb átmenet.

Akik pedig leszólják az animéket, vagy bármi mást, anélkül, hogy tudnák, mi az, azokkal nem kell foglalkozni. Mindenkiről lejön az intelligenciaszintje a megnyilatkozásai alapján:)

2015. aug. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a klubban, ti váltottátok le a gamereket és kerültetek be az informatikusok mellé
2015. aug. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

én informatikus vagyok, szeretem az animéket...elég sokat ülök a gép előtt munka/szórakozás céljából is...


mégsem kaptam ilyen bántásokat SOHA! sem neten sem élőben...


sőt egyszer egy ismeretlennel tök jól elbeszélgettem, pörgősen jó kedvűen, mondtam, hogy programozó vagyok és azt mondta, hogy nem ilyennek gondolta a programozókat :D


ha élőben ekörül forog az életed mások tesznek erre megjegyzést...

én nem csak a Narutoról, wowról, programozásról tudok beszélni emberekkel és nem is úgy állnak hozzám :)

nem kell ismerniük az animéket ahhoz, hogy rólad véleményt alkossanak...ha facen ilyen képeket posztolsz és állandóan ez a témád akkor ne csodálkozz, hogy ilyeneket kapsz...


22F

2015. aug. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Magyarország lakossága 10 millió fő. Természetesen, hogy vannak ilyen, és olyan emberek is. Én nem veszem rossz néven, ha valaki leszól emiatt.


Egyébként én is programozó vagyok és szeretem az animéket. A nyáron mást se csináltam. :D

18F

2015. aug. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Weeaboo
2015. aug. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én meg azokat nézem le akik leszólják az animéket le mesézik. Tehát kölcsönös a dolog.
2015. aug. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!