Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 20-as,30-as évesek hogy...

20-as,30-as évesek hogy sikerült megvennetek életetek első lakását, vagy hogy tervezitek megvenni később?

Figyelt kérdés
Pánikbetegségem miatt évekig nem tudtam dolgozni, önerőből leküzdöttem és 1 éve dolgozom, 31 éves vagyok és semmi sincs és egyelőre kilátásom sem önállóan a párommal élni. Párommal ketten havi 250.000 Ft-ot keresünk kb. Fogalmam sincs, hogy tudunk venni valaha is lakást. Gyüjtögessünk még 10 évig és 40 évesen talán? Vagy hitelt vegyünk fel? Mások, hogy csinálják? Ti hogy csináljátok?
2015. aug. 28. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
biztos allas mellett nagyobb mennyisegu hitelt vettunk fel.
2015. aug. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szülői segítséggel, 12 év albérletezés után, ami nagyon nem érte meg, mert egy lakás ára ráment.
2015. aug. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én venni nem nagyon fogok lakást csak örökölni. Amiben most lakunk az egy 2 szintes kertes családi ház.

Ami még egy megoldás, ha egy idős emberrel eltartási szerződést kötsz. Ez is csak akkor jó, ha az illetőnek nincs élő rokona, mert ha van ki örököljön pl gyermek az már szerintem szemétség kategória.

Vagy fundamenta. Havi kb 10 ezer ft-ot befizetsz és x év után meg kapsz az államtól kedvezményt. Ezek még barátibbak, mint a hitel.

2015. aug. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Házat vennék, most 23 vagyok 19 éves koromtól rakok el havi 100at, ez megközelítőleg 30 éves koromra fog annyi pénzt összehozni hogy egy olyan házhoz jussak amibe csak bútorozni kell. Másképp nagyon nem lehet megoldani aki kevesebb pénzből él

Egy lakás elég olcsó 4-5millió, Pest kivételével

2015. aug. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi nem akarunk saját lakást, minek? Elvagyunk a párommal albérletben, egy fél fizetésből kijön. Szerintem saját lakásra több pénz elmenne.

Én is pánikbeteg vagyok, nem is dolgozok emiatt, de így is meg tudunk élni.

2015. aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32eves koromra Lett egy kis haz pest mellett,nagyon olcson, De solar kellett eddig is kolteni ra. 1milliot sporoltunk a nejemmel, masfelet hitelbol, 1-et szuloktol, a tobbi oroksegbol. At lag alatt keresunk mindketten, ugyhogy szereny korulmenyek mellett inkabb eat valasztottuk, mint hogy egy foberlot gazdagitsunk.
2015. aug. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerencsére, én 2 házat is örököltem, plusz egyéb ingatlanokat, nincsenek ilyen problémáim. Iszonyatosan szerencsés vagyok, de legalább értékelem is, nem herdálom el.
2015. aug. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
10 éves voltam, amikor nagyapám meghalt, nagymamám pedig jóval előtte, nem is ismertem. Maradt utánuk egy belvárosi családi ház. Érdekes mód, mivel a szüleim el voltak foglalva egymás elleni acsarkodásukkal, a házzal nem foglalkoztak, az csak ott állt berendezve évtizedekig. Apám járt oda barkácsolgatni, kutyát etetni. Így mikor nagyobb lettem, 14 évesen kértem kulcsot hozzá, elkezdtem oda járni. Padlástól a pincéig felfedeztem. Nagyszüleim régi, elfeledett holmijait a padláson, egyéb dolgokat a lakásban, szekrényben, régi szerszámokat. Hát meg kell mondjam 14 éves fiúnak, ez egy aranybánya és egyben kaland volt. Hihetetlen, hogy a szüleim otthagyták a házat, s megelégedtek a panellal. Úgyhogy én 14 éves korom óta, ami pénzem bejött innen-onnan, abból a házat alakítgattam. Nagyon szerettem ott lenni, nyugalmam volt, senki nem zavart, enyém volt az egész ház, szüleim sem voltak ott. Azt csinálhattam, amit akartam. Apám engedékeny volt, így azt mondta, ha elrontok valamit, azt magamtól rontom el. Nem tiltott semmitől. Vettem csirkéket is. :) Szerencsés vagyok.
2015. aug. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!